Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Pierwszy portrecik

    Witam,

    Licząc na wiedzę i doświadczenie forumowiczów zamieszczam mój pierwszy portret (w sensie nie będący pstrykiem na imieninach ). Będę wdzięczny za wszelkie opinie i rady

    D700 + MB-D10 | N16-35 f4 | N35 1.8G DX | N50 f1.8G | N55 f3.5 | N85 f1.8G | T70-300 f4.0-5.6 USD | N80-200 f2.8D ED | N300 f2.8D AF-S

  2. #2

    Domyślnie

    Portrecistą nie jestem, ale pierwsze, co mi się rzuciło w oczy, to ten ledwo widoczny kosmyk włosów w kąciku prawego oka i ten lekki bałagan na czole (też włosy). Poza tym jakoś tak ciemnawo po prawej stronie twarzy. Ale oczy to żeś strzelił ostro
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za opinię. Kosmki włosów faktycznie troche nieopanowane - następnym razem będę pilnował.
    Z oświetleniem troche walczyłem, bo nie mając softbox'a nie jest łatwo uzyskać miękkie światło - to też muszę dopracować.

    Oczy (teraz jak się przełączyłem na ubuntu) faktycznie przesadziłem. Dziwna sprawa, mam wrażenie, że Windows 8 rozmywa mi troche zdjęcia - tam wyglądało OK
    D700 + MB-D10 | N16-35 f4 | N35 1.8G DX | N50 f1.8G | N55 f3.5 | N85 f1.8G | T70-300 f4.0-5.6 USD | N80-200 f2.8D ED | N300 f2.8D AF-S

  4. #4

    Domyślnie

    Jak na perwszy raz ani rewelacyjnie ani fatalnie.
    Jak dla mnie w tym portrecie ciekwie wyglada relacja modelka - fotograf.
    Ale technika troszkę leży.
    Przy tego typu portretach (head shoot) zadbaj o fryzurę, makijaż, itp chyba że jesteś mistrzem photoshopa
    Jeżeli nie masz softbox-a to odbijaj światło od białej powierzchni np prześcieradło na drzwiach itp
    Co do kadru, jeżeli zostawiłeś miejsce nad głową to dlaczego uciąłeś lewą rękę przez co kadr w tym rogu stał się ciasny?
    Jak na moje oko odrobine za mało szczegółów w cieniach.
    Ale ja się nie znam ja początkujący amator jestem.
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  5. #5

    Domyślnie

    Polecam darmowe warsztaty na creativelive.com

  6. #6

    Domyślnie

    Wreszcie pokazałeś portret
    Przesadziłeś mocno z wybielaniem oczu. Skóra miejscami dziwnie wygląda, jakbyś podczas retuszu pobierał z odległego miejsca (staraj się retuszując policzek pobierać z policzka itd. - skóra ma różną fakturę w różnych częściach twarzy).
    W cieniach jest za ciemno jak już ktoś wspomniał. Ja bym osobiście zdjął też globalnie ciut nasycenia
    Co do kadru - przy headshotach staraj się umieszczać oczy w górnych mocnych punktach (a nie w centrum jak tutaj), nie bój się ciąć czubka głowy (ale zdecydowanie, bo jak utniesz kawałek to będzie słabo wyglądało - bardziej jak przypadek niż zamierzony efekt). Nie tnij tak dłoni, zostaw trochę za nadgarstkiem (ogólnie takie dłonie wchodzące z rogu kadru to niebezpieczny zabieg, rzadko dodają zdjęciu - częściej ujmują).
    No i w tym wszystkim nie zdążyłeś pomyśleć o tle.
    Mam nadzieję że nie zraziłem, a krytyka się choć trochę przyda
    | FB | BLOG |

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ~lxs Zobacz posta
    Wreszcie pokazałeś portret
    Przesadziłeś mocno z wybielaniem oczu. Skóra miejscami dziwnie wygląda, jakbyś podczas retuszu pobierał z odległego miejsca (staraj się retuszując policzek pobierać z policzka itd. - skóra ma różną fakturę w różnych częściach twarzy).
    W cieniach jest za ciemno jak już ktoś wspomniał. Ja bym osobiście zdjął też globalnie ciut nasycenia
    Co do kadru - przy headshotach staraj się umieszczać oczy w górnych mocnych punktach (a nie w centrum jak tutaj), nie bój się ciąć czubka głowy (ale zdecydowanie, bo jak utniesz kawałek to będzie słabo wyglądało - bardziej jak przypadek niż zamierzony efekt). Nie tnij tak dłoni, zostaw trochę za nadgarstkiem (ogólnie takie dłonie wchodzące z rogu kadru to niebezpieczny zabieg, rzadko dodają zdjęciu - częściej ujmują).
    No i w tym wszystkim nie zdążyłeś pomyśleć o tle.
    Mam nadzieję że nie zraziłem, a krytyka się choć trochę przyda

    Heh, no w sumie to tak właśnie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nazir_altamar Zobacz posta
    Jeżeli nie masz softbox-a to odbijaj światło od białej powierzchni
    Światło odbijałem ale od nieco innych przedmiotów

    Cytat Zamieszczone przez nazir_altamar Zobacz posta
    Co do kadru, jeżeli zostawiłeś miejsce nad głową to dlaczego uciąłeś lewą rękę przez co kadr w tym rogu stał się ciasny?
    Nie było to celowe, dzięki za uwagę

    Cytat Zamieszczone przez ~lxs Zobacz posta
    Skóra miejscami dziwnie wygląda, jakbyś podczas retuszu pobierał z odległego miejsca
    Nic takiego nie miało miejsca Jedyny retusz skóry polegał na jej wygładzeniu. Cała kolorystyka zdjęcia wynika z oświetlenia jakie ustawiłem - tak czy inaczej traktuję uwagę, że coś z owym oświetleniem było nie tak i/lub zabrakło poprawek kolorów w postprocesie

    Cytat Zamieszczone przez ~lxs Zobacz posta
    przy headshotach staraj się umieszczać oczy w górnych mocnych punktach (...) Nie tnij tak dłoni
    Zapamiętane

    Cytat Zamieszczone przez ~lxs Zobacz posta
    No i w tym wszystkim nie zdążyłeś pomyśleć o tle.
    Żeby uzyskać miękkie światło musiałem je odbijać od tego co zastałem w pokoju. Dodatkowo musiało to być takie miejsce, żeby ściana nie była zbyt blisko modelki (wtedy bym doświetlił także ścianę, co i tak lekko miało miejsce) - fak faktem na tło w ogóle nie zwróciłem uwagi

    Cytat Zamieszczone przez ~lxs Zobacz posta
    Mam nadzieję że nie zraziłem, a krytyka się choć trochę przyda
    Zdecydowanie się nie zraziłem, wszystkie uwagi zapamiętane
    D700 + MB-D10 | N16-35 f4 | N35 1.8G DX | N50 f1.8G | N55 f3.5 | N85 f1.8G | T70-300 f4.0-5.6 USD | N80-200 f2.8D ED | N300 f2.8D AF-S

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •