Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42
  1. #1

    Domyślnie Rolleiflex SL66 - opinie

    Witam.
    Obecnie używam Mamiya RZ67. Aparat zacny, obsługa wygodna. Szkoda że taki wielki. Z racji, że dużo się przemieszczam z aparatem postanowiłem odchudzić sprzęt. Moje zainteresowanie wzbudził Rolleiflex SL66 z pryzmatem i z dwoma szkłami: 80 i 150mm. Główne zastosowanie to fotografia portretowa i trochę pejzażu miejskiego.
    Czy ktoś z Was używał w/w sprzętu? Jeżeli tak to jakie wrażenia? Warto?
    Dla jasności chodzi o pierwszą wersję, SL66 bez żadnych dodatkowych literek.

  2. #2

    Domyślnie

    Wnioskuję, że chcesz go kupić. Trochę zależy jakie szkła (stare czy HFT, ze kontaktami, choć stare też mogą być HFT), 80 pewnie Planar, 150 to Sonnar. Sonnar jest dobry, Planar świetny. Solidny sprzęt za rozsądne pieniądze. Ja zdecydowałem się na nowszy korpus i szkła (6008 ). Korpus bez literek nie ma pomiaru (jest jeden wizjer z pomiarem, zwykły pryzmat go nie ma). Będzie pan zadowolony.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  3. #3

    Domyślnie

    Wniosek prawidłowy, chcę go kupić a RZ się pozbyć. Na "utrzymywanie" dwóch średnich mnie nie stać, szczególnie, że działam głównie w terenie a nie w studio. Więc przydatność RZ jest problematyczna. Skoro "będę zadowolony" to chyba kupię

  4. #4

    Domyślnie

    Ja miałem go w rękach tylko, przestrzeliłem ledwie. jak masz wybór poszykaj SL66E lub SL66X. Rolleiowy pomiar jest niezły i powtarzalny. Szkła pasują te same co do zwykłego SL. W niektórych szkłach masz centralą migawkę (chyba nie ma jej w Planarze i Sonnarze). Z pewnością jest to znacznie tańsza opcja niż Hassy, a optyka równie dobra.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  5. #5

    Domyślnie

    Wyboru za bardzo nie mam, nasz rynek "rollejowy" raczej ubogi w odróżnieniu od mamiya. Akurat ten egzemplarz jest dostępny w znajomym sklepie foto. Został też poddany przeglądowi. Jest w pełni sprawny.

  6. #6

    Domyślnie

    jesli wezmeisz pod uwage ze ma kilkadziesiat lat to jest to znakomity sprzet zyjacy (imho nieslusznie) w cieniu hassela
    problem jedynei z optyka - w kraju raczej kiepsko pozostaje ebay. tu masz chyba wszystkie modesle SLki zeby mneij wiecej sie zorientowac w wieku sprzetu:
    http://www.sl66.com/pg/sl66models.shtml
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  7. #7

    Domyślnie

    Mam między innymi tego Rolleia z trzema szkłami i mogę tylko potwierdzić - rewelacyjny, solidny i niezawodny sprzęt, pracuje mi się nim lepiej niż jakimkolwiek Hasselbladem (mimo, że jest cięższy i większy). Mam do niego kominek z pomiarem, sprawdza się rewelacyjnie.

    Znajomy serwisant twierdzi, że właśnie po SL66 można spodziewać się bezawaryjnej pracy, późniejsze wersje z elektroniką nie są już tak niezawodne.
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

  8. #8

    Domyślnie

    Same ciekawe rzeczy w tym Rolku. Wbudowany tilt, możliwość odwrotnego mocowania obiektywów. Ciekawy sprzęt, chyba kupię

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli pracuje się ze światłem zastanym i krótkie czasy synchronizacji nie są potrzebne to niebanalną zaletą jest także możliwość podpięcia różnych ciekawych obiektywów bez migawki centralnej.

    Z ciekawości - jaka jest teraz cena takiego zestawu?
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

  10. #10

    Domyślnie

    Zaproponowano mi 1800zł.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •