Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Soldato

  1. #1

    Domyślnie Soldato

    prośba o ocenę i uwagi
    D610|Nikkor 24-70 2.8|Nikkor 85 1.8|Sigma 50 1.4|Tamron 70-300 4-5.6|
    Panasonic DMC-LX100|24-70|1.7-2.8|

  2. #2

    Domyślnie

    Zupełnie nie przekonuje mnie poza modela . Nie pasuje mi do tej kowbojskiej czy gangsterskiej , niby-nonszalanckiej sugestii.
    Pierwsze co pomyślałem - chłopak zamierza popełnić samobójstwo na swoich jajach i jest w tym lekko poddenerwowany lub smutny.
    Tylko kto pociągnie za spust ?
    Takie tam..... szkiełko ....oko.....jeszcze jedno oko.....ale tylko jedno w użyciu......
    Prawe
    Moje pstryki z różnych, dziwnych miejsc : http://tom-gdynia.jalbum.net/

  3. #3

    Domyślnie

    ok...bardzo dziękuje za opinię, to moja 3 sesja w krótkiej, bo kilku miesięcznej przygodzie z aparatem i jedyne co mogę powiedzieć to szkoda, że taka retoryka, a tak mało konstruktywizmu, bo on pomógłby mi się czegoś nauczyć
    ale wyciągam wnioski -> nie przekonuję Cię poza, mina i emocje więc portret pozostawia wiele do życzenia - rozumiem, ale gdybyś miał jakieś konkretne uwagi, które pozwolą się czegoś nauczyć to będę wdzięczny

    nie wiem czemu, ale mam czasami wrażenie, że na tym forum jest tendencja do oceniania i dyskutowania tylko nad zdjęciami "kozaków" i cieszę się, bo od tego można się sporo nauczyć, ale jak ktoś znajduje odrobinę odwagi żeby pokazać swoje próby i początki, prosi o opinie i uwagi to tym "kozakom" tak ciężko coś pomocnego napisać
    D610|Nikkor 24-70 2.8|Nikkor 85 1.8|Sigma 50 1.4|Tamron 70-300 4-5.6|
    Panasonic DMC-LX100|24-70|1.7-2.8|

  4. #4

    Domyślnie

    Po prostu zamyślony model bez pistoletu jak dla mnie prezentowałby się w tej stylistyce znacznie lepiej niż z pistoletem. Nawet mógłby reklamować marynarkę. Myślę , że pistolet coś sugeruje i stawia więcej wymagań modelowi. Sporo tu było już zdjęć niewiast pozujących na amazonki z mieczem i też bez przekonania.
    Co do aspektów technicznych , to lepiej żeby się wypowiedzieli inni Userzy mający więcej doświadczenia zwłaszcza z fotografią studyjną i lampkami.
    Mi trochę nie pasuje barwa światła na tle. (czy to biała ściana i światło żarowe ją tak zczerwieniło ? )
    A co do retoryki To sobie zażartowałem. Przepraszam jeśli poczułeś się urażony.
    Takie tam..... szkiełko ....oko.....jeszcze jedno oko.....ale tylko jedno w użyciu......
    Prawe
    Moje pstryki z różnych, dziwnych miejsc : http://tom-gdynia.jalbum.net/

  5. #5

    Domyślnie

    hehe, urażony absolutnie się nie poczułem mam świadomość swoich umiejętności i tego, że popełniam mnóstwo błędów po prostu jestem tutaj żeby oglądać i się uczyć ale również po to, żeby posłuchać konstruktywnych uwag, a o to czasami trudniej

    co do świecenia, to były to zajęcia w Akademii Fotografii i używaliśmy dla nauczenia się panowania nad światłem jednej lampy (Softbox Profoto od lewej)
    jeśli chodzi o kolorystykę...to już moja zabawa w Color Efex Pro
    D610|Nikkor 24-70 2.8|Nikkor 85 1.8|Sigma 50 1.4|Tamron 70-300 4-5.6|
    Panasonic DMC-LX100|24-70|1.7-2.8|

  6. #6
    La
    Gość

    Domyślnie

    Co to konstruktywizm? Jakiś nowy kierunek sztuki? A nie to słowo klucz...
    A teraz na temat.
    1. Kolory - zamierzone czy nie, mnie sie po prostu ta tonacja nie podoba
    2. Poza - miało być chyba grożnie ale nie jest. Lewy rękaw wskazuje na wybitną wątłość ręki. Nijak to "nie gra" ze stylizacją (chodzi mi o dorzucenie pistoletu). Do tego ta bransoletka?
    3. Dół zdjęcia, konkretnie nogi od tyłu - ucięte? Czy to może krótkie spodenki?

    Sam kadr nie nie jest tragiczny. Przemyśl jeszcze raz stylizację i zrób fote na innym tle, będzie dobrze.

  7. #7

    Domyślnie

    Stworzony specjalnie pod to forum ale zobacz jak doskonale mnie zrozumiales! A co do stylizacji....to byly zajecia na ktorych zrealizowalem swoja "wizje" dostepnymi srodkami...zgadzam sie, ze mozna wystylizowac lepiej....aczkolwiek mozna ogladnac soprano i zdarzali sie i watli zolnierze. Z tymi spodniami....jeju sam nie wiem dopiero teraz to widze, sprawdze na rawie bo faktycznie to dziwnie tutaj wyglada. Ogromne dzieki za uwagi

    Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka
    D610|Nikkor 24-70 2.8|Nikkor 85 1.8|Sigma 50 1.4|Tamron 70-300 4-5.6|
    Panasonic DMC-LX100|24-70|1.7-2.8|

  8. #8

    Domyślnie

    kazda prawdziwa a nie plastikowa spluwa tak wsadzona wypadlaby na ziemie przy pierwszym kroku, chyba ze model megawielkim tliumikiem drapie sie po cojones. jesli uzywa sie rekwizytow nalezy zadbac o wiarygodnosc.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  9. #9

    Domyślnie

    Mea culpa....co prawda nie mialem prawdziwej broni w rece i sugerowalem sie amerykanskimi filmami gdzie kolesie wsadzaja sobie gnaty za pasek, ale chyba masz racje....a te spodnie akurat zalamanie tak wyszlo na koncu kadru i teraz jak mi k tym napiealiscie cholernie mnie to drazni, musse faktycznie zwracac uwage na detale, bo tych rzeczy po prostu nie widzialem. Dzieki
    D610|Nikkor 24-70 2.8|Nikkor 85 1.8|Sigma 50 1.4|Tamron 70-300 4-5.6|
    Panasonic DMC-LX100|24-70|1.7-2.8|

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hewirto Zobacz posta
    Mea culpa....co prawda nie mialem prawdziwej broni w rece i sugerowalem sie amerykanskimi filmami gdzie kolesie wsadzaja sobie gnaty za pasek
    wyjatkowo to malo wygodne z przodu a jesli juz to wklada sie tak by nie wylecial, glupio sie samemu postrzelic z upadajacego pistoletu
    amerykanskie filmy sa (bardzo) kiepskim wzorem do nasladowania jesli chodzi o obchodzenie sie z bronia
    jesli bedizesz chcial cos taeigo zrobic - idz na dobra wojskowa strzelnice, niech ci instruktor pokaze podstawy,
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •