Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Sesja ślubna - Weronika i Łukasz

    Proszę o ocenę, opinię, uwagi - pod każdym względem. Pozdrawiam
    [1]
    [/URL]
    [2]
    [/URL]
    [3]
    [/URL]
    [4]
    [/URL]
    [5]
    [/URL]
    [6]
    [/URL]
    [7]
    [/URL]
    [8]
    [/URL]
    [9]
    [/URL]
    [10]
    [/URL]
    [11]
    [/URL]
    [12]
    [/URL]
    [13]
    [/URL]

  2. #2

    Domyślnie

    Szkoda że tak rzadko używasz opcji obracania puchy np na 1 gdzie tego brakło a efekt widać.
    Na 10 jak juz obróciłeś to trudno stwierdzic co tam chciales pokazac.
    Kilka zdjeć jest krzywych co widać przez architekture.
    Ogólnie słabo jak na pamiątke ze ślubu
    D5100 / S17-50 F2.8 /Metz52

  3. #3

    Domyślnie

    Ja dodam od siebie , jeśli to pomoże:
    - wybrałeś strasznie złą porę dnia, światło jest przeokropnie ostre ... aleeee wybroniłeś się się z tego.
    Ja bym się osobiście nie odważył zaprosić młodych w takie słońce..., no chyba, że bym musiał.
    - fotki zbytnio nie mają klimatu, bo są za jasne, w sensie ostrego słońca, wszystko jest mega widoczne dookoła, zabrakło "mroku". Widać, że szukałeś w tej jaskini i tam już się zrobiło mroczniej... no ale to i tak nie jest to, bo tło w postaci jarzącego słońca jest przeokropne...
    - przez ostre światło nie było mowy o fotkach na pełnej dziurze czy to f1.4 , czy f1.8 (nie wiem jakie szkła masz), więc efekt pięknego odcięcia młodych od tła nie istnieje na żadnej fotce...

    Podsumowując: Jeśli młodzi Cię zmusili na taką porę, to wybrnąłeś z tego => może przypadkiem, przez brak jasnych szkieł. Tylko technicznie zrypałeś niektóre kadry np. odcinając stopy, czy zasłaniając twarz gałęziami.

    Widać, że masz pomysł i jestem pewny gdybyś troszkę zwracał uwagę na szczegóły kompozycji i do tego robiłbyś to 1-1,5h przed zachodem, i używał troszkę jasnych stałek na pełnym otworze to było by bardzo fajnie...

    Pozdrawiam
    "Nikon"

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki!
    PS. jestem dziewczyną

  5. #5

    Domyślnie

    Z całej sesji dla mnie od ręki do zaakceptowania jedynie 8 i 2. Zdjecia rzeczywiście płaskie, jak z kompaktu. Można to ratować obróbką. Zastanów się czy potrzebne są w kadrze takie elementy jak lampa za kratką lub roślina z jakąś kartką. Myślę, że jakbyś przekadrowała zdjęcia i troszkę podrasowała w obróbce to będzie ładnie.
    Ostatnio edytowane przez Lena&TheShadow ; 08-02-2014 o 23:51

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _lilith_ Zobacz posta
    Dzięki!
    PS. jestem dziewczyną
    aaaa, to przepraszam

    Pozdrawiam
    "Nikon"

  7. #7

    Domyślnie

    Hmmm...a jak dla mnie to młodzi po prostu zginęli w gąszczu liści, gałęzi i innych desek. Tacy trochę w dzikie wino zaplątani. Mało ich tam jest.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję W jakim sensie płaskie? Za dużo światła, za duża głębia ostrości, źle obrobione? I co zrobić, żeby zdjęcia płaskie nie były? Zdaję sobie sprawę, że wszystko jest kwestią doświadczenia, praktyki i talentu pewnie też, ale komentarze też się przydadzą

  9. #9

    Domyślnie

    Po pierwsze kuleje u Ciebie kompozycja samej sceny. Podział na zawarte w kadrze elementy błahe i istotne.
    Dlatego noś ze sobą aparat i trzaskaj fotki gdzie popadnie tak aby nauczyć się nadawania obiektom zawartym w kadrze priorytetów ważności. Błogosławieni Ci, którzy otrzymali dar wyczucia kompozycji
    Jeśli takiego daru nie masz to musisz to sobie wypracować czyli robić gdzie się tylko da zdjęcia.
    Teraz jak już wiemy, że PM jest najważniesza w kadrze to co pozwala nam odseparować ją od zbędnego tła ?
    Kontrola głębi ostrości. Niestety z tym też u Ciebie krucho.
    Czyli kontrola GO to druga rzecz, nad którą musisz popracować. Jesteś nieśmiała ? Nie bój się podejdź bliżej tak aby oddalić PM od hiperfokalnej, która tam za nimi czyha i nie będzie miała litości.
    Po trzecie, jednym z elementów budujących nastrój sceny jest stosunek światła i cienia. U ciebie niestety (vide fot. 10) wszystko jest zalane światłem (twarz pana młodego wygląda jak pomalowana na biało) co kompletnie zdewastowało fotografię. Czyli mamy już trzeci punkt kontrola ekspozycji i użycie właściwego pomiaru światła.
    Mogłaś te fotki zrobić niedoświetlone o 0.7EV aby potem mieć zapas do wyciagania z cieni. Nie wiem jakiego używasz aparatu ale Nowsze lustrzanki Nikon'a mają zapas w cieniach. To nie Fuji S5, gdzie wszystkie te przepalone fotografie bez problemu byś uratowała wyciągając z prześwietleń.
    Przekadruj te fotki na kompie, zarzuć jakiś filtr kreatywny, może delikatnie symulacja kliszy bo to najszybciej, wyciągnie Ci kontrasty do tego na 5 i 6 jakiś light leak może ?.

  10. #10

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcami, mi najbardziej rzuciło się w oczy, że niektóre zdjęcia są krzywe. Od siebie dodam jeszcze, że na niektórych zdjęciach chyba minimalnie leży WB, widać to na sukni ślubnej, która na niektórych zdjęciach jest szara, szaroniebieska. Chyba, że to mój monitor, ale nie sądze.
    D850, Z6II, S150-600 Sport, N50 1.8G, N85 1.8G, S35 1.4 Art, T15-30 2.8, Z24-70, Z14-30

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •