Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Panasonic DMC-GM1

    LUMIX DMC-GM1 nagrywa obrazy w wysokiej jakości z realistycznymi detalami w doskonałej rozdzielczości i dokładnym odwzorowaniem kolorów. Dzięki 16-megapixelowej matrycy Digital Live MOS i procesorowi obrazu Venus Engine pozwala na uzyskanie ostrych zdjęć nawet przy obniżonym oświetleniu aż do ISO 25 600.


    Prędkość maksymalna 240 fps w kontrastowym autofokusie pozwala na uzyskanie niezwykłej szybkości i dokładności działania. Jego użyteczność podwyższają dodatkowe funkcje: Low-Light AF (przy gorszym oświetleniu), Pinpoint AF (punktowy autofokus) i One-Shot AF. Dotykowy system wbudowany w 3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1036K punktów umożliwia ustawianie fokusu na dowolnym obiekcie przez zwykłe dotknięcie ekranu, równocześnie z uwolnieniem przesłony. Ułatwia on też powiększenie dowolnego fragmentu w celu jeszcze dokładniejszego ustawienia ostrości.

    Aparat DMC-GM1 nagrywa filmy w rozdzielczości full HD 1920x1080, 60i (60 Hz) / 50i (50 Hz) w formatach AVCHD i MP4 z dźwiękiem stereo. Funkcje AF oraz śledzenie AF są również możliwe w trybie nagrywania filmów. Filmy 24p w jakości kinowej z taktowaniem maksymalnym 24Mbps lub P/A/S/M pozwalają na uzyskanie wyrazistego powidoku wyjątkowej jakości.

    LUMIX DMC-GM1 jest wyposażony w funkcję Kontroli Kreatywnej z 22 filtrami oraz w opcję Time Lapse Shot, Animacji Poklatkowej i Clear Retouch. Funkcja Clear pozwala na usuwanie niepożądanych elementów zdjęcia zaraz po jego zrobieniu, na ekranie aparatu. Dzięki połączeniu Wi-Fi aparat umożliwia przesyłanie zdjęć do smartfona i tabletu a także wykorzystanie tych urządzeń do zdalnego uruchomienia przesłony z pomocą dedykowanej aplikacji. Opcja automatycznego transferu pozwala na natychmiastowe przesyłanie obrazów zaraz po ich zrobieniu.

    Aby osiągnąć tak niewielkie rozmiary aparatu, zastosowano wiele inteligentnych rozwiązań. Przeprojektowano mechanizm przesłony aby zintegrować silnik, co pozwoliło na umieszczenie tam całej konstrukcji i zmniejszenie o ok. 80% rozmiarów całego podzespołu. Użycie stopu magnezu oznacza, że matryca zamontowana jest bezpośrednio w obudowie, co dodatkowo zredukowało rozmiar aparatu. Mimo swoich ultrakompaktowych wymiarów GM1 mieści wbudowaną pionowo wysuwającą się lampę błyskową (GN5.6 ISO200・m / GN4.0 ISO100・m) o konstrukcji podobnej do pantografu.

    Wyjątkowy styl aparatu podkreśla najnowszy obiektyw LUMIX G VARIO 12-32mm/F3.5-5.6 ASPH. / MEGA O.I.S. (H-FS12032). Do aparatu można dołączyć czarno-srebrny smukły grip DMW-HGR1 dostępny osobno.

    czyli jednym słowem, młodsza bardziej kompaktowa wersja - GX7 ...


    W związku z niedawną premierą, a dość dużym problemem z wyborem dla siebie bezlusterkowca, który spisałby się na codzień a przede wszystkim na różnych wyjazdach - szukam z pośród nexów a konkretnie nex5t bądź nex6 i właśnie w/w Panasoniciem, lecz tutaj liczyłbym przede wszystkim na Waszą wiedzę, praktykę i rzetelną informację, czym się kierować w wyborze tego jednego konkretnego.

    Za Nexem przemawia APS-C, troszkę $$ tańszy od GM1, aczkolwiek w GM1 mamy dostęp do multum obiektywów, opcja kitu 12-32 wygląda nad wyraz obiecująco i chyba znacząco guruje nad kitem naleśnikiem od Sonego 16-50 , fajna opcja jest 3D w Panasonicu no i jeszcze parę rzeczy.

    Ktoś z forumowiczy ma już ten aparat, mógłby coś więcej napisać, jakieś wrażenia z użytkowania. Ew. osoby siedzące w temacie prosiłbym o ukierunkowanie i pomoc w wyborze pomiędzy tymi dwoma, bądź trzema modelami - w wyborze kieruje się przede wszystkim ergonomią, wymiarami, jakością zdjęć.

  2. #2

    Domyślnie

    Podstawo różnica NEX vs. Panasonic GM1 kryje się w tym:
    http://camerasize.com/compare/#375,491
    http://camerasize.com/compact/#375.360,491.397,ha,t

    A jeszcze lepiej wygląda GM1 z Olkowym dekielkiem 15mm8.0

  3. #3

    Domyślnie




    dalej podtrzymuje prośbę z głównego postu tego topicu, ktoś mógłby doradzić i rzetelnie wypowiedzieć się za i przeciw nex oraz gm1?
    Ostatnio edytowane przez Andrewwawa ; 15-01-2014 o 13:51

  4. #4

    Domyślnie

    Bardziej na miejscu jest porównanie z 5T: http://camerasize.com/compact/#491.397,478.360,ha,t
    Akurat niedawno stałem przed podobnym wyborem, wybrałem 5T z uwagi na cenę i dostępność szkła typu 16-70/4.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeszcze bardziej na miejscu jest zapłacić za reklamę innej marki na forum Nikona lub zwyczajnie iść na forum Panasonica i nie dokonywać tutaj swoich wpisów panie Andrewawa zarejestrowany w tym miesiącu i rozpoczynający od razu treściami z folderu reklamowego.
    Panerai vel Eliot Capone

  6. #6

    Domyślnie

    założyłem takowy wątek, bo nie wyświetliło mi żadnych wyników na forum ...

    dwa, piszę z konta "pracowego" założonego przed chwilą, ponieważ dziewczyna siedzi na waszym forum i to od niej dostałem zlecenie poradzenia się userów tutejszych, aby w miarę możliwości uzyskać odpowiedzi ...

    trzy, jeśli złamałem regulamin to mea culpa, ale sądze, że rozpoczynając nowy wątek, wypadało by jako pierwszy post, tym bardziej, że na forum brak info o tym modelu, zacząć od specyfikacji technicznej, stąd copy-paste z jakiegoś sklepu internetowego

    dzięki za wyrozumiałość mimo wszystko

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kiemlo Zobacz posta
    Bardziej na miejscu jest porównanie z 5T: http://camerasize.com/compact/#491.397,478.360,ha,t
    Akurat niedawno stałem przed podobnym wyborem, wybrałem 5T z uwagi na cenę i dostępność szkła typu 16-70/4.
    Czyli powinieneś być konsekwentny i porównanie powinno być, mniej więcej, takie:
    http://camerasize.com/compact/#491.397,478.396,ha,t
    Acha zapomniałeś dodać, że 16-70/4 to jedyne 3900PLN

    Andrewwawa, wszystko zależy czego oczekujesz po aparacie. Małych gabarytów? Atrakcyjnej ceny?
    O gabarytach napisałem wyżej.
    Cenowo, porównywalny funkcjonalnie NEX-3 z 16-50 kosztuje niecałe 1500zł vs. 2700zł za GM1.

    Tzw. jakość obrazka będzie na podobnym poziomie.

    PS
    Ja np. jestem bliżej zakupu GM1, właśnie ze względu ma możliwość stworzenia niepozornego kompletu z dekielkiem 15mm.
    Używałem dekielka z E-PM2, z efektów jestem zadowolony. Poniżej kilka przykładów, coby się słowami nie przerzucać.










    Ostatnio edytowane przez koniecpolska ; 15-01-2014 o 14:38

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Trzeba być bardzo pewnym jakości swoich produktów by dawać za free 5 lat gwarancji. Taki czarniutki GX 7 w torbę i fotografować.
    Panerai vel Eliot Capone

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Panerai Zobacz posta
    Trzeba być bardzo pewnym jakości swoich produktów by dawać za free 5 lat gwarancji. Taki czarniutki GX 7 w torbę i fotografować.
    Posiadam co prawda Panasa G6 oraz 2 szkła panasonica - 20/1.7 i spacer zoom 14-42PZ.
    Moim zdaniem wykonanie korpusu jak i szkieł jest świetne.
    Zresztą już dawno przekonałem się o jakości produktów Panasa, swoją przygodę zaczynałem od FZ-20. Świetny aparacik w "tamtych" czasach.

    ps. Andrewwawa, mam nadzieję, że Twój temat to nie reklama Panasa. Wątek będzie obserwowany

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •