Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 89
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2014
    Miasto
    Breslau, Śląsk
    Posty
    22

    Thumbs down Lustrzanka do robienia zdjęć sprzętu komputerowego

    Witam serdecznie
    jak widać, to mój pierwszy post, jestem zielony w temacie, a potrzebuję konkretny sprzęt.

    Cel? Robienie dokładnych, wysokiej jakości zdjęć sprzętu komputerowego. Dobrze by było, aby aparat umożliwiał też kręcenie statycznych filmów fullHD wysokiej jakości, ale generalnie mogę sobie to odpuścić i kupić w tym celu kamerę. Pomyślałem tylko, że skoro to mają być filmy kręcone ze statywu, to po co wydawać pieniądze na drugi sprzęt, jak ponoć można mieć 2w1.

    Moja wiedza? Od kilku tygodni czytam sobie Internet - wiadomo, lepiej tak, niż w cale.
    Budżet? Im mniej, tym lepiej - należę do tych, którzy nie chcą wydawać za dużo, jeśli to nie jest konieczne. Jeśli, natomiast jest, to wydam tyle, ile trzeba.

    Może opiszę na czym stoję: Najpierw poradzono mi, że tylko lustrzanki wchodzą w grę. OK. Padło na Nikon d7000 - ponoć świetny sprzęt. Ale stary. Zacząłem na własną rękę szukać czegoś innego. Szybko zrezygnowałem z Canonów. Błysnął gdzieś Pentax. No i Sony.
    Potem zainteresował mnie Nikon d5300 - ponoć lepszy od d7000 no i recenzje rewelacyjne. Same ochy i achy. Pomyślałem sobie OK - to jest to!
    Ale potem pomyślałem sobie, że jestem totalnym amatorem i lepiej kupić najprostszą lustrzankę entry-level - pobawić się - potem dokupić obiektyw makro i zobaczyć czy to jet to. Wydatek 1600 PLN na testy to nie problem. A potem, jak już poćwiczę i będę wiedział dokładnie, czego chcę, to kupię sobie coś lepszego, jeśli będzie taka potrzeba.

    No i pojawił się Sony a37. Ponoć filmy Sony ma najlepsze. Ponoć bardzo dobry aparat, autofocus i w ogóle automatyk dla amatora + oczywiście możliwość manualnych ustawień. Stanął w konkury z Nikon d3200. Raz Nikona lepiej oceniają, raz Sonego. W sumie teraz to zastanawiam się nad jednym albo drugim... z przewagą na Sony.

    Zastrzegam, że nie mam niestety możliwości przetestowania... Mieszkam pod lasem w dziurze zabitej dechami (tak to jest jak się z miłości głupie decyzje podejmuje:)


    Co Państwo poradzicie dla kompletnego amatora? Sony a37? (może inny?) Czy Nikon d3200 ?? Wiem, że to forum Nikona, ale może odrobinę obiektywizmu się znajdzie? :P

    Czy dobrze kombinuję? Czy może nie ryzykować frustracją z niedopracowanego sprzętu (np kiepski wyświetlacz LCD w a37) i kupić a57 albo d5300?

    Czy te filmy w Nikonach są aż tak złe, że nie warto? Ponoć ten AF działa kiepsko w filmach (technologia lustrzanki) ale skoro ja chcę ze statywu, to chyba mam problem z głowy?

    Bardzo proszę o pomoc, bo mi głowa kipi :) Jeszcze tydzień temu nie wiedziałem co to jest przesłona :)

    Należę do ludzi, którzy dążą do perfekcjonizmu, a wiadomo, że to pogoń bezcelowa. Nie chcę też kupić czegoś " na pałę".
    Sprzęt musi być dopasowany, "na miarę" :)


    P.S. Jestem nastawiony na zakup (najlepiej zrobienie samemu) namiotu bezcieniowego, zakup statywu, oświetlenia i porządnego obiektywu makro stałoogniskowego, bo do tego typu zdjęć to chyba taki najlepszy.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Ja bym się cofnął do tej rady - tylko lustrzanki wchodzą w grę - i rozważył ją ponownie, bo focenie częsci komputerowych to nie są jakieś kosmiczne wymagania, które by spełniała tylko lustrzanka. Moim zdaniem spokojnie by się sprawdził tutaj dobry zaawansowany kompakt - pierwszy przykład z głowy - Canon seria G (kolega ma taki i robi mim zdjecia sprzętu foto), ale jest wiele innych (i kręcą filmy HD). Nie widzę sensu pchania się w lustro - ale domyslam się ze to rada od kogoś kto się "zna" i dla kogo lustrzanka to kwintesencja profesjonalizmu. No cóż marketing zrobił swoje przez parę lat.

    Kompakty mają mniejsze matryce, wiec głębia ostrosci większa, co tego typu zdjeciach się przyda. Większość ma tryb makro na pokładzie, nie trzeba specjalnych szkieł. Focenie ze statywu wiec nie trzeba jasnego lustrzankowego obiektywu. To samo dotyczy ISO - nie musi byc wysokie wiec nie bedzie zadnych szumów. Oczywiscie mają też wszystkie manualne ustawienia i nie brakuje im niczego w tej materii czego nie miała by entrylevelowa lustrzanka.
    Ostatnio edytowane przez pastwisko ; 03-02-2014 o 12:39
    Völkchlor

  4. #4

    Domyślnie

    Kup sobie Sony RX100, albo Sony NEX 5T jeżeli potrzebujesz koniecznie czegoś z wymienną optyką. Lustrzanka do takich celów to przerost formy nad treścią.
    to be a rock and not to roll

  5. #5
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Moze zacznijmy od sprecyzowania co to 'dokladne, wysokiej jakosci zdjecia sprzetu komputerowego'...

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2014
    Miasto
    Breslau, Śląsk
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rul3z Zobacz posta
    d5200
    On jest stary, wiem, że dobry, ale d5300 ponoć lepszy i ponoć ma nawet obraz lepszy od d7000 - pzepraszam, że tak to piszę nie mając w ogóle ŻADNEGO aparatu - piszę to, co w necie piszą i testy pokazują. Jak już miałbym brać coś droższego to d5300 - ale jeśli się mylę, to proszę mnie wyprowadzić z błędu.



    Ja bym się cofnął do tej rady - tylko lustrzanki wchodzą w grę
    Na samym początku myślałem o kompakcie z wymienna optyką, dopiero, jak "ogarnąłem" temat, to wyszło, że tylko lustrzanka, bo reszta to badziewie. Także nie wiem już sam. Dziękuję za radę, bo najważniejsze jest, bym kupił to co będzie najlepsze do moich zastosowań.

    Boję się tylko, że taki kompakt zrobi nienajlepsze zdjęcia. Te zdjęcia części komputerowych i całych zestawów to nie mają być byle jakie zdjęcia. Komputer kosztujący 10 -30 tyś PLN musi być porządnie sfotografowany, Z detalami. Są to bardzo atrakcyjnie wyglądające komputery chłodzone wodą. Wyglądają kosmicznie, to nie są zwykłe komputerki Dlatego boję się, że kompakt będzie miał za słabą jakość obrazu.


    bo focenie częsci komputerowych to nie są jakieś kosmiczne wymagania
    domyślam się, że latanie za narciarzem wymaga nie tylko dobrej kondycji

    Czy ja dobrze rozumuję, że przesadzam?
    Że nie potrzebny mi obiektyw makro? Że kompaktem zrobię świetne zdjęcia z bliska komputera? Np bloku wodnego ze wszystkimi detalami? itp itd.??

    Napiszę tak, tylko proszę się nie śmiać Żona znalazła gdzieś w torebce jakiegoś starego gruchota Sony Pwershot DSC-S650 normalnie 7.2 MEGA PIXELS Tym badziewiem to nie dość, że się nie da porządnych zdjęć zrobić, to jeszcze nic na nich nie widać Ocena od 1-10 : 1

    Dlatego boję się kompaktu, choć wiem, że ten mój to aparacik zabawka.


    Kompakty mają mniejsze matryce, wiec głębia ostrosci większa, co tego typu zdjeciach się przyda. Większość ma tryb makro na pokładzie, nie trzeba specjalnych szkieł. Focenie ze statywu wiec nie trzeba jasnego lustrzankowego obiektywu. To samo dotyczy ISO - nie musi byc wysokie wiec nie bedzie zadnych szumów. Oczywiscie mają też wszystkie manualne ustawienia i nie brakuje im niczego w tej materii czego nie miała by entrylevelowa lustrzanka.
    jeszcze raz dziękuję. Z obawą (może przez ten marketing) poszperam coś w necie na ten temat, może jakąś konkretną znajdę... Ale znowuż... cena.... 2-4 tyś za kompakt? Nie lepiej pewniaka lustrzankę..?? zgłupieć mozna )

    jeszcze raz dziękuje za odpowiedź


    odpowiem jeszcze na pozostałe:

    Moze zacznijmy od sprecyzowania co to 'dokladne, wysokiej jakosci zdjecia sprzetu komputerowego'...
    zdjęcia będą na stronie firmowej firmy sprzedającej sprzęt za 10-30 tys PLN muszą to być zdjęcia profesjonalne. Ze względu, że mieszkam "pod lasem" nie mogę posłużyć się profesjonalistą, muszę zrobić to sam.

    Zdjęcia mają przedstawiać wnętrze komputera, ze szczegółami. Np. bloki wodne... To mają być też artystyczne zdjęcia, któ¶e przyciągają uwagę, a nie zwykłe przedstawienie oferty.

    Zdjęcia będą też służyły prezentacji worklogów - czyli przedstawieniu etapów konstrukcji takich zestwów... Zdjęcia muszą być pierwsza klasa. Wyjątkowe



    Kup sobie Sony RX100, albo Sony NEX 5T jeżeli potrzebujesz koniecznie czegoś z wymienną optyką. Lustrzanka do takich celów to przerost formy nad treścią.
    Ok przyjrzę się im
    Ostatnio edytowane przez FranekMały ; 03-02-2014 o 13:21

  7. #7
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Ok, skoro juz wiemy co to sa 'dokladne, wysokiej jakosci zdjecia sprzetu komputerowego' to pytanie numer dwa - jestes w stanie takie zrobic? Bo na
    razie zadajesz pytania jakbys aparat w TV tylko widzial...

    PS. Nie widzialem nigdy w zyciu artystycznego workloga czegokolwiek, ale moze malo widzialem...

  8. #8

    Domyślnie

    FranekMały; Rozumiem że kalkulujesz koszty, ale chcesz sprzedać ekskluzywny produkt obrazem którego nie potrafisz zrobić - to z założenia przegrana sytuacja...
    Sprzedaję i serwisuję sprzęt komputerowy od 1992r - zarówno ten popularny jak i "ekskluzywny" a od 2002r bardzo poważnie fotografuję. I powiem Ci że nie mając wiedzy i umiejętności łatwiej złożyć najbardziej wymyślnego kompa, niż zrobić zdjęcie które go sprzeda za dające zadowolenie finansowe pieniądze.

    Ps. raczej chodzi Ci o zdjęcia marketingowe a nie artystyczne
    PS2. Pieniądze na sprzęt foto przeznacz na fotografa/agencję która zrobi zdjęcia o jakie Ci chodzi
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Przeczytałam Twoje posty, i:
    - Albo zatrudnisz fotografa z prawdziwego zdarzenia;
    - Albo kupisz lustrzankę/bezlusterkowca/hybrydę/kompakta i nie zauważysz różnicy w zdjęciach, bo z tego co piszesz, to się na tym po prostu nie znasz.

    Kompaktem też da się zrobić dobre zdjęcia. Tym bardziej, że teraz można kupić naprawdę świetne kompakty.
    Na Twoim miejscu bym jednak poszukała DOBREGO kompakta albo hybrydy.

    Jeśli zdecydujesz się na lustrzankę, to kup obojętnie jaką. Nie zauważysz różnicy.
    A jeszcze trzeba dokupić obiektyw. I dopiero tu trzeba się zastanowić jaki.
    Kobieta z Sonnarem też może

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2014
    Miasto
    Breslau, Śląsk
    Posty
    22

    Domyślnie

    Ok, skoro juz wiemy co to sa 'dokladne, wysokiej jakosci zdjecia sprzetu komputerowego' to pytanie numer dwa - jestes w stanie takie zrobic? Bo na
    razie zadajesz pytania jakbys aparat w TV tylko widzial...
    nie mam TV i to nie są żarty - głupoty mogę na YT obejrzeć to jeszcze raz napiszę: NIGDY nie miałem w rękach lustrzanki, kompaktu z wymienna optyką.

    A czy jestem w stanie takie zdjęcie zrobić? Człowiek uczy się całe życie. Ostatnio zająłem się projektowaniem obudów komputerowych a z wykształcenia jestem BAAARDZO nie z branży:P
    Spokojnie sobie poradzę. Nie takich rzeczy się uczyłem


    PS. Nie widzialem nigdy w zyciu artystycznego workloga czegokolwiek, ale moze malo widzialem...
    może myślimy o różnych "zdjęciach" artystycznych" ale mi chodzi o to, że to nie mają być byle jakie zdjęcia wnętrzności komputerowych

    P.S. Ten Sony Nex 5T wygląda ciekawie i na dxomark ma bardzo zbliżony wynik do d3200...

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •