Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Blokowanie dostepu do stron - kontrola rodzicielska.

    Potrzebuje skutecznego i taniego programu umożliwiającego kontrolę tego co dziecko robi w internecie. Z możliwością blokowania treści niedozwolonych i wybranych stron przez rodziców. Oczywiście w miarę prostego w obsłudze bo będzie go obsługiwał mój brat, który jest nie jest fachowcem w dziedzinie komputerów.

    Możecie coś polecić sensownego bo nigdy się nie interesowałem tego typu programami a jest tego mnóstwo i wolałbym nie tracić masy godzin na testowanie aplikacji, które okażą się mało użyteczne.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdź, nieraz router ma takie możliwości.

  3. #3

    Domyślnie

    Win7 w gore to ma

    Wyslane z telefonu

  4. #4

    Domyślnie

    Polecam sprawdzic w opcjach routera.
    Mozna blokowac nie tylko dostep do stron, ale i do netu w okreslonych godzinach.
    Moj turystyczny kompakcik: D750, 16-35/4VR, 50/1.8G, 70-200/4VR, T 150-600, SB-900. Tylko czasu i umiejetnosci brak...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Win7 w gore to ma
    Wiem, że ma ale testowałem i ani to nie jest wygodne ani skuteczne. O ile ograniczenie godzinowe czy dotyczące uruchamianych programów działa ok to blokowanie stron poprawnie działa tylko z IE. Z Chrome czy Firefoxem już nie.

    Cytat Zamieszczone przez .:Gerard:. Zobacz posta
    Sprawdź, nieraz router ma takie możliwości.
    Brat nie ma routera tylko modem kablowy od operatora więc nie ma takiej możliwości.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Z Chrome czy Firefoxem już nie.
    do blokowania w firefoksie polecam dodatek LeechBlock. Można go zabezpieczyć hasłem. Może jest ten dodatek także do Chroma.

  7. #7

    Domyślnie

    Jak się zna strony to nie ma nic bardziej skutecznego niż zwykły plik hosts. Poczytaj o nim w sieci (lub napisz na PW). Wystarczy podać nazwę strony i adres IP odsyłający do innej strony (np: Page not found lub Errror 404 itp itd). Nie wiem czy można tym blokować strony z nieodpowiednią treścią bo w sumie się w to niewgłębiałem. Miałem za zadanie zablokować pewną stronę siostrze...myślała, że strona uległa awarii dopóki nie weszła na daną str u koleżanki ale i na to znalazłem wykręt.
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Wiem, że ma ale testowałem i ani to nie jest wygodne ani skuteczne. O ile ograniczenie godzinowe czy dotyczące uruchamianych programów działa ok to blokowanie stron poprawnie działa tylko z IE. Z Chrome czy Firefoxem już nie.


    Brat nie ma routera tylko modem kablowy od operatora więc nie ma takiej możliwości.
    Popularne routery mają dość krótkie listy takich stron (10-20 pozycji). Dodatkowo można blokować po słowach kluczowych, ale trzeba uważać, żeby nie wyciąć np. Sussex, odcinając sex.

    Spróbuj Privoxy. Nie jest to jego podstawowa funkcja, trochę trzeba na początku poustawiać, ale dodatkowo wycina reklamy i inne świństwa. A tak po prawdzie, to nie łudź się, że Ci się uda. Zablokujesz 100, 200, 1000 stron, ale o wiele więcej dalej będzie dostępne.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja polecam Beniamina. U mojego 11-latka sprawdza się idealnie.
    Pozdrawiam
    Robert Błaszczak
    http://www.blaszczak.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •