Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    _Anakin
    Gość

    Domyślnie Ładowarka BC-1000 + akumulatory Eneloop - pytanie.

    Cześć,

    mam ładowarkę BC-1000 + akumulatory Eneloop. Kiedy baterie się rozładują i włożę je do ładowarki to rozpoczyna się ładowanie od 0 mAh. Przyjmując, że baterie są nowe i zakupione w dobrym sklepie to powinny się ładować do około 2000 mAh. Jednakże bardzo często dużo szybciej się kończy ładowanie i pojawia się napis FULL. Kiedy taką baterię wyciągnę i włożę ponownie to wtedy ładuje znowu od 0 mAh i zazwyczaj wtedy kończy się na 2000 mAh. Jednak gdy wszystkie baterie skończą się ładować, a więc przyjmijmy, że mają po około 2000 mAh to dlaczego po wyciągnięciu ich i włożeniu z powrotem ładują się od początku? Przecież powinny być pełne.

    Gdy ładuje baterię z Nikona to po wyjęciu z ładowarki i po ponownym podłączeniu ładuje się przez parę sekund i pokazuje, że jest pełna - co jest prawda. W akumulatorkach powinno być tak samo.

    Dlaczego więc ładowarka ładuje baterie od początku i jak uniknąć problemu z przedwczesnym pojawianiem się pełnego ładowania? Jeżeli baterie są prawie tak samo rozładowane to powinny się ładować podobną ilość czasu.

    Nic w ustawieniach swojej ładowarki nie zmieniałem. Od dnia zakupu po prostu wkładam baterię i ładuję.

    Jakieś sugestie?

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Mam BC700 i jeśli wyciągnę z niej w pełni naładowane akumulatory i włożę ponownie to ładowarka zaczyna ponownie je ładować od zera, ale po chwili wyskakuje napis full.
    Tylko przy pełnym cyklu ładowania jest pokazywana rzeczywista pojemność, ja zawsze przed ładowaniem rozładowuję akumulatorki w ładowarce funkcją discharge, a następnie ładuję, wtedy ładowarka pokazuje rzeczywistą pojemność akumulatorków, około 2200 mAh.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3

    Domyślnie

    Ale czekaj, chodzi Ci tylko o napisy, czy masz realny problem z pojemnością aku? Jeśli to pierwsze to... daj sobie spokój i idz rób zdjecia. Mam BC-900 i BC-1000 i nawet nie patrzylem nigdy co tam jest napisane. Aku działają dziś. A jak którys padł, to wyrzucam.

  4. #4

    Domyślnie

    Przed chwilą zrobiłem test swojej ładowarki BC700.
    Włożyłem prawie w pełni naładowane eneloopy, rozpoczął się proces ładowania od zera, parametr pojemności,
    akumulatory ładowały się około 30 minut i wyskoczył komunikat FULL, ponowna próba włożenia tych akumulatorów do ładowarki kończyła się komunikatem FULL, ładowarka nie podjęła próby ładowania.
    Twoja ładowarka jest w porządku, tak jak wcześniej pisałem, jeśli chcesz wiedzieć do jakiej rzeczywistej pojemności akumulatory się ładują użyj opcji ładowarki discharge, po rozładowaniu akumulatorów do bezpiecznego poziomu ładowarka podejmie proces ładowania od zera do maksymalnej pojemności akumulatorów.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  5. #5
    _Anakin
    Gość

    Domyślnie

    zgera - dzięki, przetestuje.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Twoja ładowarka jest w porządku, tak jak wcześniej pisałem, jeśli chcesz wiedzieć do jakiej rzeczywistej pojemności akumulatory się ładują użyj opcji ładowarki discharge, po rozładowaniu akumulatorów do bezpiecznego poziomu ładowarka podejmie proces ładowania od zera do maksymalnej pojemności akumulatorów.
    Bzdura - wtedy ładowarka pokaże tylko ile energii zostało dostarczone do aku (w skrócie czas ładowania * prąd ładowania), a nie jego pojemność.
    Przy kiepskich aku te wartości nie mają ze sobą nic wspólnego i pojemność możne być kilka razy mniejsze niż ilość prądu jaki został dostarczony do aku. Duża część energii może iść w straty cieplne.
    Przykład - mam stare aku - czas ładowania ok 3h przy 1000mA (BC-1000 po ładowaniu podaje ok 3Ah), pojemność ok 1000mAh.


    Pojemność wskaże tylko jeśli dasz "Refresh" - po naładowaniu do pełna przeprowadzi rozładowanie - tylko tak można zmierzyć pojemność.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Pojemność wskaże tylko jeśli dasz "Refresh" - po naładowaniu do pełna przeprowadzi rozładowanie - tylko tak można zmierzyć pojemność.
    Refresh to odświeżanie starych akumulatorków polegające na cyklicznym rozładowaniu i ładowaniu.
    Funkcja TEST pozwala określić pojemność akumulatora.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  8. #8

    Domyślnie

    Test i Refresh - obie opcję pokazują realną pojemność. Test na szybko (ładuj, zmierz (rozładuj), ładuj), a Refresh robi tak długo test, aż pomiar nie wykryje dalszego "zwiększania" pojemności.

    Charge: pokazuje ile "prundu" zapodała ładowarka do akusa, wartości są różne, bo zależne od wstępnego naładowania ładowanego ogniwa, jak i strat.
    Discharge: pokaże ile "prundu" wlazło do rozładowanego akusa, wszak najpierw go rozładuje, z tym że wynik obarczony jest błędem o straty, stąd głupie podniecanie się "moje enelopy mają 2200mAh pojemności"
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 27-01-2014 o 12:24
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  9. #9

    Domyślnie

    która lepiej wybrac bc700 czy bc-1000?
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez avatarr Zobacz posta
    która lepiej wybrac bc700 czy bc-1000?
    BC 700 maksymalny prąd ładowania 700 mAh. BC1000 1000 mAh.
    Do eneloopów wystarczy BC700, szybkie ładowanie ma również swoje minusy.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •