Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie porada w sprawie nikon d50

    witam Panowie. Bardzo rposze o Wasze opinie na temat nikona d50. Jka sie ma do d70, czy warto kupic? jesli tak, to z jakim obiektywem. Bede bardzo wdzieczny za pomoc.
    Dzieki serdeczne.Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    przecież cały topic o tym idzie ...

  3. #3

    Domyślnie

    To troche waznych (dla mnie) negatywow:
    1. Brak mozliwosci wyboru posrednich ustawien ISO
    2. Za duza plastikowosc fotek zwiazana z przesadzonym odszumianiem
    3. Dla mnie najwazniejsze: niepoprawna wspolpraca z Adobe Camera Raw!

    Trzeci punkt niestety powoduje, ze nastepnym moim aparatem raczej Nikon nie bedzie . Chyba ze sie Adobe albo Nikon zreflektuje.
    D3-sta|16-85VR|105VR

  4. #4

    Domyślnie

    Arra, czy masz jakieś dowody na to "przesadzone odszumianie"? Pytam bo zamierzam nabyć drogą kupna. A druga sprawa; Bez możliwości ustawiania pośrednich czułości da się żyć, zapewniam.
    pozdrox!
    mju II / D50+18-70DX

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czesiek
    Arra, czy masz jakieś dowody na to "przesadzone odszumianie"? Pytam bo zamierzam nabyć drogą kupna. A druga sprawa; Bez możliwości ustawiania pośrednich czułości da się żyć, zapewniam.
    pozdrox!
    1. Wystarczy przecztac recenzje na www.dpreview.com, generalnie sprowadza sie to do zdania: "Not as crisp (per pixel sharpness) as D70/D70s", ale nie podniecalbym sie powyzszym stwierdzeniem, D50-ka ma zdecydowanie nowoczesniejsza (lepsza) matryce od D70, wiec inne rzeczy wychodza lepiej
    2. Bez wielu rzeczy da sie zyc, ale zapewniam cie ze ustawienia posrednie to jest to cos czego mi brakowalo w 10D, zwlaszcza kiedy iso 400 to bylo za malo a iso 800 za duzo



    Pozdro
    D3-sta|16-85VR|105VR

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arra
    2. Za duza plastikowosc fotek zwiazana z przesadzonym odszumianiem
    Przecież redukcję szumów można wyłączyć. W takiej konfiguracji też jest plastikowe dla Ciebie?
    www.mojefoty.com
    Jest: D200|SB-600|T17-50|N18-70|N70-300VR|N50 1.8D|Samyang 8mm|U-AX|K3|3xKenko
    Było: D50|D70s|N18-70|N70-210D|S17-70|S70-210/3.5-4.5|N300/4|Tair-3S|Panagor 2x|3xSoligor

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sadki
    Cytat Zamieszczone przez arra
    2. Za duza plastikowosc fotek zwiazana z przesadzonym odszumianiem
    Przecież redukcję szumów można wyłączyć. W takiej konfiguracji też jest plastikowe dla Ciebie?
    Nie mozna wylaczyc. Redukcja szumow to opcja dla dlugich czasow naswietlania.
    D3-sta|16-85VR|105VR

  8. #8

    Domyślnie Re: porada w sprawie nikon d50

    Cytat Zamieszczone przez konraduszek
    witam Panowie. Bardzo rposze o Wasze opinie na temat nikona d50. Jka sie ma do d70, czy warto kupic? jesli tak, to z jakim obiektywem. Bede bardzo wdzieczny za pomoc.
    Dzieki serdeczne.Pozdrawiam
    Warto. D50 to całkiem udana konstrukcja, oczywiście ma obkrojone niektóre funkcje, ale da się bez nich żyć, a co najważniejsze - da się robić dobre zdjęcia. Osobiście jestem z niego bardzo zadowolony, a z natury jestem wybredny i marudny

    Co do obiektywu - bierz, na co Cię stać. Im lepszy, tym będziesz bardziej szczęśliwy, ale z KITowego 18-55 też sporo wyciśniesz.

    Co do RAWów - nie stwierdziłem żadnych problemów z współpracą z Adobe Camera Raw.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam,

    I ja dorzucę swoje "trzy grosze". Naprawdę zacny aparat. Focę nim co prawda bardzo krótko lecz już zdążyłem go polubić. Menu naprawdę intuicyjne i przemyślane. Wygodnie się go trzyma (aczkolwiek z gripem pewnie bedzie jeszcze lepiej ).
    Szkło kitowe "daje radę" aczkolwiek imho ogranicza odrobinę korpus (cyknąłem kilka zdjęć 50tką ). Polecam.

    s.
    d50 +18-55 i 28-105 (sigma)

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sobota
    (...) Menu naprawdę intuicyjne i przemyślane. (...)
    Tu się nie do końca zgodzę. Funkcje ekspozycji powinny być umieszczone obok siebie, tak, aby był szybki dostęp do najważniejszych parametrów. Myślę tu o: metering (rodzaj pomiaru ekspozycji), AF-Area Mode (wybór trybu pomiaru ostrości) oraz ISO (w innej zakładce, ale do iso jest dostęp z przycisków).
    www.mojefoty.com
    Jest: D200|SB-600|T17-50|N18-70|N70-300VR|N50 1.8D|Samyang 8mm|U-AX|K3|3xKenko
    Było: D50|D70s|N18-70|N70-210D|S17-70|S70-210/3.5-4.5|N300/4|Tair-3S|Panagor 2x|3xSoligor

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •