Close

Strona 4 z 50 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 500
  1. #31

    Wink

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Podobno dotacje były 2007-2013 only a teraz jakieś kredyty z ulgami ... ? ( ale gdzieś mi się to obiło o uszy, dokładnie nie wiem )
    W samych UPach nie wiedzą, jak to będzie wyglądać U mnie na razie pewne jest to, że w pierwszym kwartale jednorazowe środki na podjęcie działalności - jeśli się pojawią - to będą dawane w pierwszej kolejności: 1. długotrwale bezrobotnym w wieku 50+ 2. Młodym bezrobotnym poniżej 25 lat z maks. średnim wykształceniem 3. Niepełnosprawnym. Dopiero gdzieś na szarym końcu tej listy jestem ja

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    35 1.8 DX z D600 przeleciałem już 4śluby, teraz poszły 3 studniówki i praktycznie nie ściągam tego szkła, możesz spokojnie ten obiektyw używać [...] poza tym zobaczysz że 35 z FX to praktycznie cały ślub [...] Ślub to nie wojna, nie trzeba chodzić obwieszonym sprzętem, jak ma się wyczucie i doświadczenie to spokojnie można zmieniać stałki.

    [...] Ja wielbię DX 35 [...]
    No to się porobiło... Hmm... że też takim "cienkim", "słabym" i "budżetowym" obiektywem, który kosztuje ~700 zł, można obskakiwać takie poważne imprezy jak śluby czy studniówki. Przecież wg. wielu to szkło nie nadaje się do niczego (przez niską cenę?) choć ja mam odmienne zdanie. MZ stałki to podstawa i w nie bym inwestował.
    Nikon

  3. #33

    Domyślnie

    Kurcze z tego co piszecie to coraz bardziej się zastanawiam nad porzuceniem pomysłu nad Sigmą na start (choć ostatecznie i tak się pewnie w torbie pojawi jak nie od razu to po jakimś czasie - nie chodzi o f1.4 ale o fakt, że jest na FF i jednak nie ma winiety i dystorsja mniejsza (wiem, że da się z tym żyć ale po co... ) 35 1.8 FX jakoś mnie nie rajcuje, bo pewnie cena nie będzie rajcująca )

    EDYTA:

    U mnie nic o kredytach nie mówiono - póki co są dofinansowania - zobaczymy...
    12 14 28 35 85

  4. #34

    Domyślnie

    Sz@kal - zycze powodzenia, oby sie udalo ! Mojej zonie w zeszlym roku sie udalo
    Jedno co Ci powiem, to przygotuj sie na tony papierow, niedorzecznych zaswiadczen i wymagan, oraz oceany biurokracji. Ale w sumie warto
    pozdrawiam
    Marcin
    http://www.tycipienka.pl/

  5. #35

    Domyślnie

    Podrzucę ci jeszcze linki rozwiązań dla jednego body i stałek jakie mi pokazał MaciekW. Moim zdaniem robienie fotek na dwa body z czego jedno to matryca D600 a drugie matryca D90 to średni pomysł. Chyba lepiej się pomęczyć na jednym a z czasem jak interes wypali i będzie kasa to zainwestować w drugie takie samo.
    http://www.reporterstrap.com/v1-0435...0426460357957/
    http://www.reporterstrap.com/produkt...0435203122790/

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez orelob Zobacz posta
    Podrzucę ci jeszcze linki rozwiązań dla jednego body i stałek jakie mi pokazał MaciekW. Moim zdaniem robienie fotek na dwa body z czego jedno to matryca D600 a drugie matryca D90 to średni pomysł. Chyba lepiej się pomęczyć na jednym a z czasem jak interes wypali i będzie kasa to zainwestować w drugie takie samo.
    A co jeśli to jedno body zawali całą imprezkę np. psując się (prawa Murphy'ego)?
    Nikon

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    A co jeśli to jedno body zawali całą imprezkę np. psując się (prawa Murphy'ego)?
    Rozmowa nie jest o tym czy mieć backup W TORBIE - to jest oczywiste, że mieć trzeba. Kolega ma D90 w razie czego. Chodzi o to, czy da się robić stałkami na jednym body żonglując nimi a nie na dwóch jak wielu. Odpowiedź brzmi - da się z powodzeniem.

  8. #38

    Domyślnie

    Kurcze tak mnie podkusiliście, że mógłbym na początku używać mojej 35 że zacząłem się zastanawiać nad:

    Nikon D610 - 6500zł
    Tokina 16-28 2.8 - 2600zł
    Nikkor 85 1.4G - 5600zł
    MB-D14 - 950zł
    EN-EL15 - 170zł

    I potem zarobić na wymianę 35 na Sigmę i drugą D610, tylko czy nie lepiej zaoszczędzić i kupić wersję D (85) - to by dało już ok 1300zł - no chyba że warto dołożyć... (?)
    12 14 28 35 85

  9. #39

    Domyślnie

    A po co ten 85 1.4 za taką kasę, 85 1.8G czy D nie wystarczy? Ja bym serio sporą część budżetu przeznaczył na marketing, czyli www, POZYCJONOWANIE, jakieś standy na targi, wizytówki, foldery itp. Sprzęt kupić nie sztuka, ale znaleźć klienta już nie tak łatwo zapewne

    Gripa też bym nie brał, po co? Ja bym wziął 2 dodatkowe baterie i styka spokojnie. Szybkostrzelność poprawisz? Co z tego jak bufor nieduży Lepiej zainwestować w naprawdę szybkie karty a te też swoje kosztują..
    Ostatnio edytowane przez orelob ; 22-01-2014 o 12:40

  10. #40

    Domyślnie

    Tyle, ze pozniej ciezko to precyzyjnie wyliczyc w biznesplanie i harmonogramie zakupow - wiec i trudniej o kase wlasnie na marketingowe dzialania.
    pozdrawiam
    Marcin
    http://www.tycipienka.pl/

Strona 4 z 50 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •