Close

Strona 173 z 217 PierwszyPierwszy ... 73123163171172173174175183 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 721 do 1 730 z 2164
  1. #1721

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Można za darmo?
    tak. to jest darmowe.



    natomiast fotografuje się tym zupełnie inaczej niż aparatami z AF, z wizjerami EVF itd. najlepiej wypożyczyć sobie faktycznie i potestować.

    co do wodotrysków, to fajne w m9 jest to, że menu ma trzy pozycje na krzyż a i tak w ogóle do tego nie zaglądasz, niemniej z drugiej strony, technologicznie ten aparat już mocno odstaje od tych nowych. miałem chwilę xpro2, to to przepaść była. pytanie czy to komu przeszkadza czy nie.

    patrząc na Twoje pola maków na 500px, dla mnie najoczywistszym wyborem nie byłaby mimo wszystko m-ka do takich fot. ja bym piedrolca dostał próbując ostrzyć na ruszające się na wietrze, pionowe i identycznie do siebie podobne łodygi... (chociaż to i tak lepiej niż jakby robić takie zdjęcie w pionie..)
    Ostatnio edytowane przez Franek_ ; 04-09-2018 o 12:31

  2. #1722

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Na Mysiej można za darmo na kilka dni ale z Mek to tylko M10. Pewnie nie od ręki ale na konkretny termin idzie się umówić.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Właśnie dzwoniłem i jest jak mówisz, tylko trzeba się zapisać.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Fajnie, bo bym w Interfoto wybulił parę stów.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  3. #1723

    Domyślnie

    wiem bo sam wypożyczałem M10


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #1724

    Domyślnie

    @ Franek
    Maki dla jaj i z nudów, ale też da radę.
    Człowieki z Leiki fajnie wychodzą, ale krajobraz tyż.
    Nie dam się zniechęcić, bo obrazek urywa tył
    Jest najlepszy, kolory, ostrość, plastyka, no to o co chodzi?
    Małe toto jest, dyskretne.
    Ostatnio edytowane przez meliszipak ; 04-09-2018 o 12:35
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  5. #1725

    Domyślnie

    nie zniechęcam. tak sobie tylko pitolę.

    ja ten aparat bardzo lubię. zadziwiająco trudno go zastąpić, jak chcesz obecnie kupić coś innego, co będzie po prostu aparatem fotograficznym i niczym więcej; a przecież wydawałoby się, że skoro technologicznie wszystkie obecne są lepsze, to nie powinno to być ani trochę trudne.

    mimo teoretycznie powolnego ustawiania ostrości, fotografuje się tym znacznie szybciej niż lustrem z AF czy kosmicznym-turbo-bezlusterkowcem z AF ustawionym na wykrywanie kontrastu fazy księżyca. nietrafionych zdjęć znacznie mniej niż z aparatami z AF, odsetek jakoś tak mały, że praktycznie pomijalny.

    to zawieszanie się wkurzające, i że trzeba cały czas w głowie liczyć zdjęcia, żeby nie przekroczyć 7 w buforze (ale jak nie robisz serii, to to może nie aż tak istotne).

    fajne są mki. tyle



    Natomiast dla mnie głównym argumentem wcale nie jest jakość obrazu. Większość pstrykow które gdzieś wrzucam to małe obrazki, gdzie tej jakości i tak nie widać.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    O, z plusów jeszcze - mimo, że nie mam jakiejś wielkiej próby porównawczej, to pliki z leiki najlepiej się obrabia ze wszystkich znanych mi aparatów. Bardzo delikatnie reaguje na cudowanie z clarity czy kontrastem (naprawdę dużo trzeba nakręcić suwakami, żeby zdjęcie zaczęło wyglądać nienaturalnie) i ma fantastyczną separację kolorów - jak np. ciągniesz czerwony, to rusza się tylko jeden suwak, a nie że przy okazji jeszcze pomarańczowy, magentowy, fioletowy i żółty.
    Ostatnio edytowane przez Franek_ ; 04-09-2018 o 12:46

  6. #1726

    Domyślnie

    W fuji to jak coś ruszyć to od razu odpust.
    Z Sony też daje się subtelnie pracować.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  7. #1727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    patrząc na Twoje pola maków na 500px, dla mnie najoczywistszym wyborem nie byłaby mimo wszystko m-ka do takich fot. ja bym piedrolca dostał próbując ostrzyć na ruszające się na wietrze, pionowe i identycznie do siebie podobne łodygi...
    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Maki dla jaj i z nudów, ale też da radę.
    Człowieki z Leiki fajnie wychodzą, ale krajobraz tyż.
    Maki są spoko. Ja największy rozjazd mam z rzepakiem. Na jeden ostry średnio dwa razy dostaję rozmazaną żółtą plamę. Ale w sumie całkiem nieźle daje radę. Landszaft lajkowy też fajnie wychodzi.

    W obiektyw w razie czego spokojnie można też któryś wchodzić starszej generacji. Moje mogą nie być w pełni miarodajne, ale na lajkowym forum jest mnóstwo znakomitych przykładów, że nadal pięknie zdają egzamin nawet te bardzo stare. A przy tym obrazek dają często koneserski, jeżeli tak można powiedzieć.

  8. #1728

    Domyślnie

    o, to ja przy tej okazji dam landszaft z szuflady.


  9. #1729

    Domyślnie

    Maciek, Ty z tym zawieszaniem to na jakieś padaki trafiałeś. Mnie się raptem kilka razy zdarzyło, ale swoją mam od nowości. A i nie pamiętam, żeby Mario czy Żaba jakoś narzekali mimo, że M. w swojej zajeździł migawkę. Jakby mu się w tych Filipinach tak wieszała, to by raczej tylu nagród nie zdobył.
    A co do ustawiania ostrości, to żadne zdziwienie, że przy 5.6 i ogniskowej 28 masz 99 na 100. Jednak spróbuj Noctiluxem, zobaczymy. (Neprzymkniętym, wolę dodać, bo nie dla wszystkich jest jasne, że jasne szkła nie po to są jasne, by je sciemniać.) Ale i tak będzie szybciej niż w jakimś EVF (bo do lustra nie podepniesz).
    Serie w M9? Hmmm... Może spróbowałem ze dwa razy z ciekawości, czy działa. Bo na rany pantofelka, Leica to nie Schmeisser.

    A co do obróbki, to też mam inne doświadczenia - pliki z M9 są znacznie trudniejsze od tych z np. Sony. Zupełnie jak slajd...

    Mariusz, Jacek dobrze gada, nie kupuj Summarita - 2.5 przy 35, a przy 50 tym bardziej, to jak już napisałem, trochę obciach.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  10. #1730

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Maciek, Ty z tym zawieszaniem to na jakieś padaki trafiałeś.
    Przerobiłem kilka. Każda zawiesza się jakoś raz - dwa razy na baterię (czyli jakoś co 300 zdjęć).



    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    A co do ustawiania ostrości, to żadne zdziwienie, że przy 5.6 i ogniskowej 28 masz 99 na 100. Jednak spróbuj Noctiluxem, zobaczymy.
    Mi się ten aparat sprawdza najlepiej właśnie w takim ostrzeniu; tyle o ile, plus 20cm w tą czy minus 30cm w tamtą nie robi różnicy, a wtedy najfajniejszy z możliwych wizjerów używa się do kadrowania, a nie oceny ostrości.

    Poza tym, nigdy nie miałem noctiluxa w ręku nawet. Używam zwykłych szkieł, a nie pretensjonalnej egzotyki :P



    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Serie w M9? Hmmm... Może spróbowałem ze dwa razy z ciekawości, czy działa. Bo na rany pantofelka, Leica to nie Schmeisser.
    Robię wyłącznie w trybie 'C'. Bo wówczas się... nie zawiesza Albo inaczej - zawiesza, ale rzadziej. Poza tym, jak już robię, to robię dużo zdjęć, Ty mało.



    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    A co do obróbki, to też mam inne doświadczenia - pliki z M9 są znacznie trudniejsze od tych z np. Sony. Zupełnie jak slajd...
    Nie wiem jak się obrabia z Sony. Co do slajdowości, to pomiar w Mkach też trochę niedoświetla więc może dlatego odczucia podobne. Niemniej zobacz choćby jak różne są Twoje zdjęcia od moich, a przypuszczam, że nie ślęczysz godzinami nad obróbką. Czyli - da się, łatwo i szybko obrabiać na zupełnie różne sposoby.



    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    2.5 przy 35, a przy 50 tym bardziej, to jak już napisałem, trochę obciach.
    2.5 przy 35 jest spoko. Ani tam super małej głębi ostrości nigdy nie będzie, ani nie trzeba jaśniejszego szkła żeby fotografować w słabym świetle, bo można trzymać z ręki dłuższe czasy.

    Na 50tkach się nie znam. Ale jest ten Planar 50/2 który ładne zdjęcia też robi, a pewnie kosztuje taniej niż przerdzewiały Leitz z lat 50tych.

Strona 173 z 217 PierwszyPierwszy ... 73123163171172173174175183 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ramka cyfrowa
    By Tristan in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 11:33
  2. Zimno a cyfrowa lustrzanka
    By pic1985 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 12:05
  3. Technika cyfrowa
    By Max in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-07-2005, 16:54
  4. Obróbka cyfrowa
    By gmoszkow in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-12-2004, 02:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •