Cześć,

Od kiedy wyszła Leica M9-P, a zwłaszcza nowa Leica M (240) ceny używanych M9 zaczęły znacząco spadać.
Widziałem już na serwisach aukcyjnych aparaty w cenie ok 9-10 tysięcy. Nadal nie jest tanio, ale są za połowę ceny nowej. Za D800 dałem sporo więcej, kupując go po premierze, więc cena jakoś specjalnie nie szokuje.

Zaczynam zastanawiać nad zestawem M9 plus Summicron M 35mm. Może nie w miejsce D800, ale na początek na dokładkę do moich gratów Nikona. D800 zostałby pewnie do zdjęć kiedy lustrzanka ma sens, np. na mecze mojego dziecka.
Dużo jeżdżę po Europie, nie chce mi się zabierać D800 kiedy jadę służbowo, zajmuje za dużo miejsca. Okazuje się, że zbyt duży aparat zostaje w domu. M9 kusi...

Myślałem też o Fuji x100s, tyle że jest to APS-C a nie FF. Wg niektórych to nowa Leica, od kiedy aparaty z czerwoną kropką zrobiły się nieprzyzwoicie drogie. Z drugiej strony od lat wkłada nam się do głowy, że optyka Leica nie ma równych. Ile w tym prawdy? Nie wiem.

Co sądzicie o M9 jako aparacie do zabrania w bagażu podręcznym przy okazji wyjazdów o charakterze zdecydowanie nie fotograficznym? A może w przyszłości zamiast DSLR? Nie żyję z fotografii, a coraz mniej mam ochoty na noszenie ciężkiego sprzętu. A chyba chciałbym zostać przy pełnej klatce. No i zazwyczaj mi sie nie spieszy...

Ktoś tutaj używa m9 regularnie? Możecie napisać, co myślicie o takim pomyśle?