Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 48
  1. #31

    Domyślnie

    (ponieważ nie ma zooma FX o świetle lepszym niż 2,8 )?
    http://www.optyczne.pl/513-Tokina_AT...obiektywu.html
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #32

    Domyślnie

    Nie ma jasniejszego zooma na FX niz 1.8 w DX bo 2.8 to odpowiednik. Pisalem Ci o tym na PW. Tak samo chyba nie ma jaśniejszego zooma na DX od 1.8. Takze w tym wypadku zoomy idą leb w leb. A jak chcesz malutka GO to musisz kupic stalke- bez różnicy na format matrycy. A w stalkach to FX daje najmniesza GO przy niższej cenie szkieł.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Nie ma jasniejszego zooma na FX niz 1.8 w DX bo 2.8 to odpowiednik. Pisalem Ci o tym na PW. Tak samo chyba nie ma jaśniejszego zooma na DX od 1.8. Takze w tym wypadku zoomy idą leb w leb. A jak chcesz malutka GO to musisz kupic stalke- bez różnicy na format matrycy. A w stalkach to FX daje najmniesza GO przy niższej cenie szkieł.
    A kiedy ta malutka głębia się przydaje tak naprawdę? W fotoreportażu chyba nie ma?

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bestnikon Zobacz posta
    A kiedy ta malutka głębia się przydaje tak naprawdę? W fotoreportażu chyba nie ma?
    Przydaje się wszędzie gdzie jest potrzebna. Również w fotoreportażu. Poza tym fotoreportaż to bardzo szerokie określenie...

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bestnikon Zobacz posta
    1) Ok, ale przy założeniu, że na DX D7100 ISO do 3200 jest wystarczające do wydruków powiedzmy ~30x40 cm, to raczej tej różnicy w szumie na papierze nie zobaczymy na korzyść FX?
    Jeśli uwzględniasz użycie stałek f/1.8 na FX, to różnicę zobaczysz.
    Jeśli chodzi Ci o porównanie S18-35/1.8 vs. zoom f/2.8 - będzie to samo.

    Cytat Zamieszczone przez bestnikon Zobacz posta
    2) co więcej: DX z S18-35 w płytszej GO będzie zawsze lepszy niż FX + zoom (ponieważ nie ma zooma FX o świetle lepszym niż 2,8 )?
    Jeśli te 3% uważasz za płytszą GO (3cm przy blisko 1m całkowitej GO), to tak, S18-35/1.8 będzie dawała płytszą.

    I tak - nie ma pełnoklatkowego zooma ze światłem <f/2.8 (pomijam To28-70), ale są tanie stałki ze światłem f/1.8.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bestnikon Zobacz posta
    Czyli na FX tylko szkła poniżej 2,8 mają sens aby uzyskać głębię lepszą niż na DX z 1,8?
    Różnica między f2.7, a f2.8 jest pomijalna - w żadnym wypadku nie bierz tego jako kryterium wyboru
    D700 + MB-D10 | N16-35 f4 | N35 1.8G DX | N50 f1.8G | N55 f3.5 | N85 f1.8G | T70-300 f4.0-5.6 USD | N80-200 f2.8D ED | N300 f2.8D AF-S

  7. #37

    Domyślnie

    w sumie to tą sigme 18-35 1.8 na pełnej klatce można używać na 35mm przy kadrowaniu 1,2x
    http://www.fredmiranda.com/forum/topic/1279757/1
    Nikon D700 | Nikon D5200 | Panasonic GH4 +SB | SB-900+SB-910+YN560 | N70-200 f2.8 VR | S20f1.8 | S18-35f1.8

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bbart79 Zobacz posta
    Coś mi tu nie pasuje. Odpowiednikiem 18-35 dx byłoby 27-52,5 na fx. Oczywiście w przypadku nikona.

    Tom W był pierwszy
    jasne jasne, mój błąd w obliczeniach a raczej jego brak
    750, 7100, (20, 28, 35, 50, 85)*1.8, 8fish / www.artografia.pl

  9. #39

    Domyślnie

    Właśnie sam sie zastanawiam nad wyborem jednego z tych szkiel.

    Nawet moge wydac kase na 18-35, ale przestraszyla mnie ta poniższa opinia. Nie usmiecha mi sie wymiana obiektywu za 2 lata.

    "Obiektyw używany intensywnie od prawie dwóch lat.
    Gwarancja wobec tego szkła nie obejmuje skutków cechy (wady) NIESZCZELNOŚCI jakie ono przejawia oraz skutków codziennego używania mechanizmów sa mego szkła (zużycia się AF i innych części). Warto o tym pamiętać przy zakupie. Zużycie to jest naturalną cechą tego szkła. Powolne codzienne zapychanie pyłem miejsc transportu wilgotności do środka i na zewnątrz skutkuje blokowaniem odprowadzania tejże wilgotności (wilgotnego powietrza), a więc niestety prowadzi do nieuniknionej korozji elektroniki wnętrza. Po roku używania skutkuje intensywniejszym i długo-trwalszym zaparowywaniem szkła, a w konsekwencji, stopniowym obumieraniem elektroniki i motoryki autofokusa. Początkowo chwilowym, z czasem wymagającym 'pobudzenia' pierścieniem ostrzenia, by finalnie po ok roku umrzeć definitywne."

    Jest się czego obawiać?

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Comret Zobacz posta
    Jest się czego obawiać?
    Nie wiem skąd ta opinia, ale raczej od kogoś, kto kupił nieuszczelnione szkło i marzył o pancernośći Nikkora 17-55 2.8... Generalnie Sigma 17-50 2.8 jest wykonana tak sobie. Ja miałem egzemplarz, który był w użytku trzy lata i nie było żadnej katastrofy. Osłona słoneczna odpadła sama i lekko odbarwione były gumy. Sigma 18-35 1.8 Art jest wykonana zupełnie inaczej. Ciężko serii Art cokolwiek zarzucić, a już z pewnością brak trwałości. Ja będę na dniach wystawiał ponad dwuletnią 18-35 od znajomego, to sam zobaczysz jak może wyglądać szkło po dwóch latach normalnego użytkowania...

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •