Close

Strona 4 z 31 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 305
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WaldekT Zobacz posta
    Posiadam model 6150 (zakupiony w sierpniu 2011)..... Posiadam na półce kilka demonstracyjnych etui, a w nich włożone obwoluty z nadrukiem (najstarsze z maja 2012).....
    Czyli wydruki są za folią przezroczystą, pleksą, czy jak to wygląda?

  2. #32

    Domyślnie

    Etui - miałem na myśli pudełko na płyty DVD. Tak, wydruki są włożone za czymś w rodzaju przezroczystej foli.
    D600+Grip/D7000+Grip/D90
    N 14-24/N 24-70/S A 35 1.4/N 85 1.8G/T 28-75/N 18-105/N 50 1.8/SB910/SB900

  3. #33
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WaldekT Zobacz posta
    Zawsze kupuję u tego sprzedawcy i jestem bardzo zadowolony.
    http://allegro.pl/zestaw-tusz-6x-do-...850150471.html
    Mam pytanie ba czy testowe tusze do canona akurat ip7250 jest sens uzupełniać czy lepiej kupić zamienniki i dopiero wtedy uzupełniać?

  4. #34

    Domyślnie

    Ja zaraz po zakupie nowej drukarki kupuję również zamienniki tuszy. Te dostarczone z drukarką wkładam do szuflady i leżą tak długo jak mam gwarancję na drukarkę. W razie naprawy gwarancyjnej trzeba wysłać drukarkę razem z oryginalnymi tuszami. Z mojego wieloletniego doświadczenia w napełnianiu wynika, że oryginalne tusze (napełniane) są bardziej stabilne. Zdarzyło mi się kilka razy, że przy (napełnianych) zamiennikach wydruk był nie zadowalający (przekłamywanie kolorów), po zmianie na (napełniany) oryginał lub nowy zamiennik wszystko wracało do normy. Podsumowując, kilka razy zamienniki po kilku/kilkunastu napełnieniach (nie pokazując żadnych błędów) potrafiły zepsuć wydruk, z oryginałami nigdy nie miałem takich problemów.
    D600+Grip/D7000+Grip/D90
    N 14-24/N 24-70/S A 35 1.4/N 85 1.8G/T 28-75/N 18-105/N 50 1.8/SB910/SB900

  5. #35

    Domyślnie

    Jak się mają wydruki wspomnianych w temacie plujek Canona to takiego Epsona R3000 ? Czornyj skrytykowałeś epsony stąd pytanie, bo wstępnie jestem prawie zdecydowany na R3000 z zamiarem używania CISS. Podobno Canona Pro-1 jest lepsza ale tam nie mam wyboru i muszę używać tuszy oryginalnych.

  6. #36

    Domyślnie

    R3000 czy Pro-1 to całkiem inna liga, to drukarki A3+ po 3kPLN z 10-12 tuszami pigmentowymi. Mówimy tutaj o taniej plujce barwnikowej A4, jakość*zdjęć kolorowych jest porównywalna, czarno-białe gorsze, trwałość znacznie gorsza, no i fromat mniejszy.

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    R3000 czy Pro-1 to całkiem inna liga, to drukarki A3+ po 3kPLN z 10-12 tuszami pigmentowymi. Mówimy tutaj o taniej plujce barwnikowej A4, jakość*zdjęć kolorowych jest porównywalna, czarno-białe gorsze, trwałość znacznie gorsza, no i fromat mniejszy.
    Już się przestraszyłem, ze chcę wydać 2,5 K na drukarkę a tutaj taka plujka jest wychwalana dlatego padło to pytanie - dzięki za info

  8. #38

    Question

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Tak, to jest mała A4-ka, kupiłem ją sobie do zabawy - do większych formatów mam ploter drukujący z roli 112cm
    Obecnie oferowanych odpowiednikiem tego usrojstwa jest właśnie MG7150, niestety zamienniki do niej obecnie są ze 2x droższe niż do MG6150/6250/8150/8250. Jeśli masz dobry dostęp do labów, to argument finansowy jest raczej słaby, natomiast można uzyskać lepszą jakość*na ciekawszych papierach.
    A molgbys mi powiedziec, czy jest tak, ze jak sie wlacza np. skanowanie do komputera, to drukarka przeprowadza proces czyszczenia dysz i traci sie atrament?
    Gdzie w necie wyczytalem, ze koles prawie nic nie wydrukowal, poza 1 zdjeciem i paroma dokumentami, a tusz(e) sie zuzyl, bo kazde uruchomienie urzadzenia, uruchamia proces czyszczenia.
    Czy rowniez moze wiesz, ile czasu urzadzenie moze stac nie uzywane, zeby nie zaschly tusze?
    Moj turystyczny kompakcik: D750, 16-35/4VR, 50/1.8G, 70-200/4VR, T 150-600, SB-900. Tylko czasu i umiejetnosci brak...

  9. #39

    Domyślnie

    Ogólnie drukarki Canona lubią się czyścić po włączeniu - w tej chwili na próbę odpaliłem MG6250 po 2-3 tygodniach nieużywania, puściłem test dysz i drukarka zaczęła się czyścić z automatu, następnie wydrukowała nieskazitelne wzorki. Normalnie nie wyłączam drukary i nie zauważyłem notorycznego czyszczenia, tym razem po prostu wywaliło korki - sądzę więc, że problemy mogą dotyczyć głównie osób wyłączających drukarki, ale jeszcze się temu przyglądnę uważniej. Tak czy owak stan tuszy mam nadal 100%, w międzyczasie używałem drukary jako skanera i czytnika kart, wydrukoawłem kilka faktur i nic się nie czyściło.

  10. #40

    Domyślnie

    Dzieki.
    Co masz na mysli "normalnie nie wyłączam drukary"?
    Nie przelacza sie sama w stby?

    Czy potrafisz podac przyblizony koszt wydruku jednego zdjecia w formacie np. A4?
    Znalazlem jakies porownania w necie, ale one nie dotyczyly foto.
    W kazdym razie Canon wypadal najgorzej.

    Czy jest jeszcze jakas inna drukarka (urzadzenie wielofunkcyjne) foto, ktora bys polecil?
    Ostatnio edytowane przez JED ; 10-02-2014 o 04:50
    Moj turystyczny kompakcik: D750, 16-35/4VR, 50/1.8G, 70-200/4VR, T 150-600, SB-900. Tylko czasu i umiejetnosci brak...

Strona 4 z 31 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •