Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2014
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    2

    Domyślnie D3200 - brak ostrości..

    Witam.

    Proszę Was szanowni użytkownicy o pomoc. A mianowicie Od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem lustrzanki cyfrowej Nikon D3200 z obiektywem AF-S- DX NIKKOR 18-105mm F3.5-5.6G ED VR. Problem polega na tym, że gdy podczas fotografowania pojazdów w ruchu, czy też stojących aparat wykonuje nie ostre zdjęcia. Kompletnie nie wiem czy jest to wina pogody czy może ustawienia aparatu/obiektywu. Co ciekawe aparat był zakupiony jako nówka pogrzebałem trochę w ustawieniach, ale nadal nie wiem, co jest przyczyną takich zdjęć. Liczę na Waszą pomoc w tym temacie.
    http://img546.imageshack.us/img546/2614/ry6f.jpg

  2. #2

    Domyślnie

    Wrzuć zdjęcie z pełnym exifem, bez danych o ustawieniach aparatu nikt Ci nie pomoże.
    Zmniejsz zdjęcie w programie który nie usuwa danych exif.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Wiele z tak małego zdjęcia wywnioskować się nie da, ale tak na oko: duża ogniskowa + mocno otwarta przysłona + ostrość ustawiona na góry zamiast na autobus i taki jest właśnie efekt.
    Na przyszłość: przymykać przysłonę do zdjęć krajobrazów i ustawiać ostrość na obiekcie, który ma być ostry.

    Co do drugiego zdjęcia: co tu masz nieostre?
    N5100+N18-105

  5. #5

    Domyślnie

    Na przysłonie 3.5 ostrość poszła raczej na budynek. Nic innego złego nie wiedzę.

  6. #6

    Domyślnie

    W ustawieniach Picture Control zwiększ wyostrzanie na +6 lub 7, standardowo jest ustawione na +3.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •