Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 83

Wątek: Kraków

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dune Zobacz posta
    Popracowałbym nad:

    - wyprostowaniem pionów,
    - wyeliminowaniem z kadrów nieciekawych, nic nie wnoszących do kompozycji dużych płaszczyzn (2-4),
    - nieostrością ( 8-9, 2-4),
    - przepaleniami (np. 3, 5, 7 i 8 ),
    - wyeliminowaniem flar (zwłaszcza 4).
    Jak powinienem to poprawic?
    jakies wskazowki?
    Nikon D5100 Nikorr 18-105

  2. #12

    Domyślnie

    Łatwiej napisać niż zrobić w praktyce

    - wyprostowanie pionów - staranne kadrowanie przed zrobieniem zdjęcia (wiem, że w d5100 przy zdjęciach nocnych nie jest to proste, gdyż wizjer jest bardzo mały, ja czasami ratuję się kadrując na wyświetlaczu LCD aparatu) względnie korekcja zniekształceń perspektywy w programie do edycji zdjęć,
    - wyeliminowaniem z kadrów nieciekawych, nic nie wnoszących do kompozycji dużych płaszczyzn, - to kwestia preferencji, trzeba przyłożyć się do kadrowania "w terenie" przed naciśnięciem spustu migawki;
    - nieostrością - stabilny statyw, wyostrzanie zdjęć w procesie edycji itd., nie wiem dlaczego Twoje zdjęcia są poruszone, przyczyn może być wiele, brak EXIF-ów nie pomaga rozwiązać tego problemu
    - przepalenia - właściwa ekspozycja (dobór odpowiedniego czasu migawki i otworu przesłony) , która zapewni brak przepaleń względnie ich akceptowalny poziom (akceptowalny ze względów estetycznych); d5100 ma niezłą matrycę pozwalającą przenieść głębokie cienie i jasne światła. Po zrobieniu zdjęcia na podglądzie zdjęcia lub histogramie możesz ocenić czy są przepalenia oraz czy są ewentualnie one akceptowalne i w razie potrzeby skorygować ekspozycję .
    - wyeliminowaniem flar (zwłaszcza 4) - lepszy obiektyw (niestety) lub takie ustawienie się względem źródeł światła, które zapobiegnie ich powstaniu. Można powalczyć też stemplem w Ps-ie
    Ostatnio edytowane przez Dune ; 07-01-2014 o 22:21 Powód: "względnie ich akceptowalny poziom"

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dune Zobacz posta
    Łatwiej napisać niż zrobić w praktyce
    Dokładnie zwłaszcza dla pozątkujacego, jest to moja pierwsza lustrzanka i dopiero poznaje wszystkie jej tajniki
    Nikon D5100 Nikorr 18-105

  4. #14
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Lepiej poznaj tajniki fotografii

    Reszta za Dune bo nie ma sensu pisac dwa razy tego samego, ogolnie krzywo, za jasno, nieostro.

  5. #15

    Domyślnie

    Poznaje caly czas i i uwagi Dune tez wzialem do serca.)
    Nikon D5100 Nikorr 18-105

  6. #16
    Nikon D5100 Nikorr 18-105

  7. #17

    Domyślnie

    też w tym miejscu robiłem zdjęcia identycznym sprzętem i też jestem początkujący
    pierwsze co mi się rzuca w oczy to zdjęcia nie są ostre
    Nikon D5100 N18-105VR

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez L.mArK Zobacz posta
    też w tym miejscu robiłem zdjęcia identycznym sprzętem i też jestem początkujący
    pierwsze co mi się rzuca w oczy to zdjęcia nie są ostre
    Nie są ostre bo było lekko mglisto a na to juz nic nie poradze.
    Nikon D5100 Nikorr 18-105

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2014
    Miasto
    woj.śląskie
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artdeccco Zobacz posta
    Nie są ostre bo było lekko mglisto a na to juz nic nie poradze.
    Mglistość nie wiele ma wspólnego z brakiem ostrości. Według mnie za długie czasy naświetlenia + trzymanie aparatu w ręce. Nie ma szans utrzymać aparatu przy długich czasach naświetlania. Do nocnych zdjęć tylko statyw - na początek możesz sobie kupić coś taniego (w marketach statyw kosztuje około 70 zł). Warto zainwestować te parę groszy - zobaczysz, że zdjęcia będą o wiele lepiej wyglądać
    Nikon D7100 + N 18-105 VR f3,5-5,6 (KIT), N 50 f.1.8, S 18-35 f.18 + SB 700

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pidziok87 Zobacz posta
    Mglistość nie wiele ma wspólnego z brakiem ostrości. Według mnie za długie czasy naświetlenia + trzymanie aparatu w ręce. Nie ma szans utrzymać aparatu przy długich czasach naświetlania. Do nocnych zdjęć tylko statyw - na początek możesz sobie kupić coś taniego (w marketach statyw kosztuje około 70 zł). Warto zainwestować te parę groszy - zobaczysz, że zdjęcia będą o wiele lepiej wyglądać
    Zdjęcia są robione na statywie, może statyw jest do bani lub faktycznie czasy za dlugie .
    Nikon D5100 Nikorr 18-105

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •