Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie prośba o opinie dot. zakupu używanej sigmy 150 f/2.8

    Witam

    Przymierzam się do kupna jakiegoś dłuższego makro i mam okazje kupić sigmę 150 f/2.8 DG HSM w/g sprzedającego 4-letnią, stan wizualny przedstawia się nieźle (sprzedający zapewnia o braku wad AF, luzów na pierścieniu i rys), ale moje obawy wzbudza trochę ilość kurzu na soczewkach wewnątrz - poniżej zdjęcia do oceny, jak myślicie, warto zakupić? Wiem że po zdjęciach to trochę wróżenie z fusów, nie mam doświadczenia z używaniem zakurzonych szkieł i nie wiem na ile to może przeszkadzać w fotografowaniu (słyszałem że przy tele nie ma to większego znaczenia), stąd z chęcią bym poznał opinie bardziej doświadczonych fotografów.





  2. #2

    Domyślnie

    Zależy od ceny Zrób zdjęcia i sam oceń czy kurz wpływa czy nie. Ogólnie polecam tę sigme

  3. #3

    Domyślnie

    Problem w tym że zakup przez internet, a cena atrakcyjna, w okolicach 1,5 tys.

  4. #4

    Domyślnie

    Nawet jesli, to jak juz sa na przedniej soczewce to nie winny wplywac na jakosc zdjec.
    IMHO: cena 1.5kpln to calkiem niezla jak za tej klasy szklo.

    pozdro
    Trzy aparaty spod znaku N i "troche" szpeja do nich....

    www.michalak24.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Mam N105VR też bardzo dużo kurzu wewnątrz obiektywu,na zdjęciu kurzu nie widać.Sprawdzałem pod tym kątem,bo też się przeraziłem jak latarką zaświeciłem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •