Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Dyfuzor do lampy wbudowanej

    Cześć, nie mam zbyt kasy żeby kupić zewnętrzną lampę, więc muszę czasem używać wbudowanej. Co myślicie o takim dyfozorze? http://vito.com.pl/akcesoria-do-lamp...or-ng-128.html Wydaje mi się, że byłby on najbardziej odpowiedni. Znalazłem jeszcze taki: http://allegro.pl/dyfuzor-pop-up-do-...818427406.html. Które jest lepszy i daje lepsze efekty?

  2. #2

    Domyślnie

    22zł na dyfuzor - trochę dużo.
    Jeśli zdobyłbyś drugie tyle, mógłbyś kupić starą, używaną, normalną zewnętrzną lampę z własną automatyką (jak dobrze poszukać, to także z regulacją mocy) i odchylaną/obrotową głowicą. Efekty mogłyby być lepsze niż po osłabieniu błysku wbudowanej.

  3. #3

    Domyślnie

    Może najpierw spróbuj takiego link, nic nie kosztuje a może Ci będzie pasował.
    D300, F90x, F401: S17-50, N70-210/4, N35-105
    Praktica MTL 5B, MTL 3 : Helios 44m-4, Revuenon 135 2.8. Pentor 28 2.8, Domiplan 50 2.8
    Zorka 4, Fied 5, Smiena Symbol, Lubitel 166 U, Agfa Isolette II

  4. #4

    Domyślnie

    Dyfuzor do wbudowanej ?? A po co... przecież tego się używa tylko przy szerokim kącie, a przy wbudowanej i tak będzie cień od obiektywu.

    Normalna (pomijam te typu SB-300) lampa zewnętrzna, to nie to, że jest tam dyfuzor, itp, a:
    - znacznie wyższe usytuowanie źródła światła - brak cieni od obiektywów, brak czerwonych oczu (dopiero przy zdecydowanie większych odległościach)
    - możliwość odchylenia palnika w górę, czy w bok, aby odbijać - co daje nie bezpośrednie padanie światła i zupełnie inny jego rozkład.
    - zdecydowanie większa moc

    Taki dyfuzor na wbudowaną, to nie dość, że nie da nic specjalnego, to znacznie osłabi moc i tak już słabej lampy. Zapomnij, że coś takiego w ogóle jest produkowane.
    Jak potrzebujesz to najlepiej zrobić sobie z tego co ma się pod ręką - pudełko po kliszy, paczka papierosów, kartka papieru, folia aluminiowa, itp... możliwości są dziesiątki i wszystkie tańsze od 1zł.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Lampka za 40 zł? Jakieś przykłady czego dokładnie szukać? Chyba jednak wolałbym pozbierać trochę na coś porządniejszego, a teraz zadowolić się tym co mam.
    Ostatnio edytowane przez imperator18 ; 30-12-2013 o 19:06

  6. #6

    Domyślnie

    ja miałem pop upa i bardzo dobrze się sprawował oczywiście trzeba byc świadomym, że lampy zewętrznej nie zastąpi, ale swoją funkcję spełnia, ostre światło zmiękcza i rozprasza. Ja dałem 9 zł chyba, przy okazji innych zakupów i nie żałuję
    D90 + N18-105VR + N50 + N70-300 + di866II

  7. #7

    Domyślnie

    Wydasz 20zł i masz kicz poszukaj sb-25 w najgorszym wypadku sb-22 lub lepiej nissina di-622 (to już z i-ttl) Cena może 5-10 razy wyższa ale za to masz poprawę a nie śmieć zabierający moc lampy
    F50 | D80 | D100
    Krytykując podaj wskazówki żeby inni robili lepsze zdjęcia
    Tesknie za D90/D50 | N 50 1,8 | T 28-75 2.8 | Nissin Di622 | Gripem Nie tesknie za: T 75-300 4-5,6

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rewddd Zobacz posta
    Wydasz 20zł i masz kicz poszukaj (...) Cena może 5-10 razy wyższa ale za to masz poprawę a nie śmieć zabierający moc lampy
    Lekki off-topic
    (patrząc na Twoją stopkę) Wydaj 10x więcej i kup sobie D4, co się będziesz ograniczać tym D90
    Dla niektórych dodatkowe 180zł to może być duża różnica, miedzy 20 i np. 50 nie ma aż tak wielkiej jak między 20 i 200.

  9. #9

    Domyślnie

    chętnie, stopka dawno nie aktualna W moim przypadku zmiana body na d4 nic nie da poza głębią i szczegółowością zdjęć, znacznie lepiej wydać te pieniądze na kursy czy dobre książki. Biorąc dyfuzor który nic nie zmienia naraża się tylko na koszty a zdjęcia nie będą lepsze. To tylko wywalenie pieniędzy w błoto. Zaproponowałem też lampy manualne tańsze ale coś zmieniające jeśli chodzi o światło.

    Lekki off-topic
    Masz bardzo naiwne podejście gdzie numerek na body definiuje czy zrobisz lepsze zdjęcie a tu chodzi np właśnie o panowanie nad światłem
    Ostatnio edytowane przez rewddd ; 05-01-2014 o 02:51
    F50 | D80 | D100
    Krytykując podaj wskazówki żeby inni robili lepsze zdjęcia
    Tesknie za D90/D50 | N 50 1,8 | T 28-75 2.8 | Nissin Di622 | Gripem Nie tesknie za: T 75-300 4-5,6

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rewddd Zobacz posta
    Masz bardzo naiwne podejście gdzie numerek na body definiuje czy zrobisz lepsze zdjęcie a tu chodzi np właśnie o panowanie nad światłem
    Nie o to chodziło. Polecanie czegoś droższego 2x może być jeszcze do przyjęcia (przynajmniej w tej półce cenowej), ale polecanie czegoś droższego 10x to "nieco" za duża różnica (według mnie), dlatego zrobiłem porównanie do różnicy między wartością d4 i d90 (chyba podobna wielokrotność)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •