Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Multi-Cam 1000 - rozwiązanie problemów?

    Męczę od jakiegoś czasu system AF Multi-Cam 1000 w Nikonie D5000 (btw, taki sam jest w: D90, D3000, D3100, 3200, D5000, D5100, D200). Pewnie większość z Was wie lub choć słyszała/czytała, że są kłopoty z celnością AF przy oświetleniu sztucznym i średnio jest na to rada - wypada się pogodzić lub kupić inny model body, ale... Zauważyłem, że po doświetleniu delikatnie małą latarką led na fotografowanej scenie punktu pomiaru ostrości celność AF wzrasta z 60-70%[*] do 95%! Dla mnie, przy MC1000 to wręcz rewelacja! W związku z "odkryciem" mam do Was dwa pytania:

    1. Czy może ktoś potwierdzić moje eksperymenty? Tylko uwaga - to musi być białe światło z diody led, przy innej temperaturze poprawa jest mizerna lub nie ma jej wcale.

    2. Czy technicznie (miejsce, elektronika, parametry) istnieje możliwość wymiany lampki podświetlającej miejsce celowania na małą diodę led?



    //EDIT [*] żeby nie było, że mam coś "popsute", te 60-70% to lekki BF. Przy normalnych zdjęciach, oglądanych na monitorze w całości (przy druku na A4 pewnie też) nie robi to zupełnie żadnego problemu.
    Ostatnio edytowane przez ecml ; 29-12-2013 o 18:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •