Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    porob wiecej zdjec i wrzuc, bo tam ciezko znalezc ostrosc w krzakach moze byla
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  2. #12

    Domyślnie

    Nie ma co robić więcej zdjęć wg mnie - tym bardziej, że autor wspomina, że to nie jest odosobniony przypadek. Przy f/7.1, 105 mm i reszcie parametrów coś powinno byc ostre, a nie jest. Ślij do serwisu razem z puszką. Jak nie pomogą, to szukaj innego szkła u konkurencji I takie sceny rób na AF-C i wybieraj ręcznie punkt AF - najskuteczniejsza metoda wg mnie.
    Ostatnio edytowane przez SerU ; 30-12-2013 o 02:11
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Dlatego nigdzie nie ma ostrości? Nie można robić zdjęć z wyłączoną stabilizacją przy czasie 1/320?
    Poza tym OS był ON
    Właśnie o to chodzi. Przy fotografowaniu poruszających się obiektów stabilizacja powinna być wyłączona!
    A przy czasie 1/320s i 105mm jest niepotrzebna i może dawać efekt braku ostrości.
    Ostatnio edytowane przez Jacek Q ; 30-12-2013 o 09:11 Powód: Literówka
    Festina lente!
    _________________
    Nikon + Obiektywy

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Q Zobacz posta
    ,,,,,,,,,,,,,,,, Przy fotografowaniu poruszających się obiektów stabilizacja powinna być wyłączona!.......................
    Nie musi.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Q Zobacz posta
    ,,,,,,,,,,,,,,,, Przy czasie 1/320s i 105mm jest niepotrzebna i może dawać efekt braku ostrości.
    Nie daje. (sprawdzone przed chwilą)

  5. #15

    Domyślnie

    Miałem parę minut czasu więc wybrałem się na spacer i przy okazji zrobiłem porównawczy test ;

    Nikon d300 ( matryca ta sama co w d90) + Sigma 18-250 OS HSM Macro ;
    ustawienia : ogniskowa 105mm ; f 7,1 ; t=1/320 ; Program -Manual , ISO1000 ; OS on , AF-C jednopunktowy - a więc warunki i scena ZBLIŻONE do zdjęcia wykonanego przez kolegę Pingwin87

    Moja Sigma jest IDEALNIE mikroskalibrowana z puchą - nic więcej nie da się wycisnąć z tego obiektywu w tej konkretnej , pokazanej scenie , przy takich parametrach naświetlania ;

    Różnicę w jakości optycznej pomiędzy fotką Pingwina87 a moją (w jpegu) trzeba sobie samemu ocenić ......

    poniżej mój surowy jpeg ( zmniejszony na potrzeby forum i lekko wyostrzony)

    a tu surowy jpeg prosto z puchy , do pobrania , w pełnym rozmiarze : http://imageshack.us/a/img5/8388/5j4a.jpg

    dla porównania jpeg kolegi Pingwin87 ( zmniejszony na potrzeby forum i lekko wyostrzony )

    i dla porównania mój wywołany RAW zmniejszony do forumowego rozmiaru

    a tu ten sam wywołany RAW , do pobrania , w pełnym rozmiarze : http://imageshack.us/a/img15/8606/ggvt.jpg
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 30-12-2013 o 18:52

  6. #16

    Domyślnie

    Dzięki za opinie, obiektyw oddaje niedługo do kalibracji.

  7. #17

    Domyślnie

    Zdjęcie księżyca wykonane przeze mnie tym obiektywem, jakość niech każdy sam oceni:

    Moim zdaniem jest całkiem okej jak na tego typu obiektyw.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •