Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Sigma 18-250 F3.5-6.3 DC Macro OS

    Ostatnio miałem okazje wykonać parę fotek tym obiektywem, muszę stwierdzić, że jestem rozczarowany. Jest to chyba najgorszy obiektyw pod względem ostrości jaki miałeś okazje używać, w szczególności przy słabym oświetleniu. Z związku z tym chciałbym się dowiedzieć, czy miałem pecha i trafiłem na zły egzemplarz, czy po prostu taka jest uroda tego obiektywu. Poniżej zamieszczam link do oceny zdjęcia wykonanego tym obiektywem. http://zapodaj.net/6080c15b5d208.jpg.html

    P.S. Posiadam Nikona D90

  2. #2

    Domyślnie

    I na podstawie jednego pstryku mamy ocenić ostrość obiektywu?
    OS miałeś włączony czy wyłączony?
    Na czym ustawiałeś ostrość?
    Jaki rodzaj autofokusa?
    Festina lente!
    _________________
    Nikon + Obiektywy

  3. #3

    Domyślnie

    Na podstawie dłuższego okresu użytkowania, ale w wszystkich przypadkach ostrość jest gorsza niż przy pozostałych szkłach. Przy tych samych ustawieniach w body:
    - OS włączony
    - AS-F, automatyczny wybór pól ostrości

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pingwin87 Zobacz posta
    Na podstawie dłuższego okresu użytkowania, ale w wszystkich przypadkach ostrość jest gorsza niż przy pozostałych szkłach. Przy tych samych ustawieniach w body:
    - OS włączony
    - AS-F, automatyczny wybór pól ostrości
    Czyli nie wiesz gdzie automatyka próbowała ustawić ostrość. Należy sądzić, że mógł to być jadący pociąg a przy włączonej stabilizacji to nie jest to dobre rozwiązanie.

    Może obiektyw ma BF lub FF. Zrób testy laboratoryjne w domu.
    Festina lente!
    _________________
    Nikon + Obiektywy

  5. #5

    Domyślnie

    Koniecznie wyślij obiektyw (razem z puchą) do serwisu Sigmy na kalibrację optyczną. Na f7,1 obiektyw osiąga bardzo dobrą ostrość , a Twoje zdjęcie ( robione na tej przesłonie ) jest kompletnie nieakceptowalne.
    Nieraz już o tym pisałem - to szkło jest bardzo chimeryczne i nierówne ; ciężko trafić egzemplarz dobrze spasowany z puchą. Wprawdzie to nie jest wybitne szkło , ale dobrze skalibrowane do puchy daje całkiem niezłe jakościowo foty ( niegorsze MZ w zakresie 28- 80mm od Nikkora 18-200 , a w zakresie powyżej 80mm dużo lepsze).

    Jak będę miał chwilę czasu to wrzucę parę nowych sampli ;
    póki co przeglądnij sobie poniższy wątek od postu nr 6 ;
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=229431
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 29-12-2013 o 20:05

  6. #6
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    tak to bywa na automacie, najpierw aparat za Ciebie wybiera pola ostrości a potem żadasz aby było ostro w miejscu w którym może aparat nie ustawił ostrości. Ustaw manualnie jak facet a nie cykasz na automatach jak blondynka i potem oceń.

  7. #7

    Domyślnie

    A czy możesz Córko_Kleofasa w swojej dobroci podpowiedzieć mi gdzie na przykładowo załączonej fotografi jest jakieś miejsce, które w/g Ciebie jest ostre ? Szukam ale naprawdę nie umiem go znaleźć.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lena&TheShadow Zobacz posta
    A czy możesz Córko_Kleofasa w swojej dobroci podpowiedzieć mi gdzie na przykładowo załączonej fotografi jest jakieś miejsce, które w/g Ciebie jest ostre ? Szukam ale naprawdę nie umiem go znaleźć.
    Bo była włączona OS przy szybko poruszającym się obiekcie?
    Festina lente!
    _________________
    Nikon + Obiektywy

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Q Zobacz posta
    Bo była włączona OS przy szybko poruszającym się obiekcie?
    Dlatego nigdzie nie ma ostrości? Nie można robić zdjęć z wyłączoną stabilizacją przy czasie 1/320?
    Poza tym OS był ON

    Cytat Zamieszczone przez pingwin87 Zobacz posta
    Na podstawie dłuższego okresu użytkowania, ale w wszystkich przypadkach ostrość jest gorsza niż przy pozostałych szkłach. Przy tych samych ustawieniach w body:
    - OS włączony
    - AS-F, automatyczny wybór pól ostrości
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Córka_Kleofasa Zobacz posta
    tak to bywa na automacie, najpierw aparat za Ciebie wybiera pola ostrości a potem żadasz aby było ostro w miejscu w którym może aparat nie ustawił ostrości. Ustaw manualnie jak facet a nie cykasz na automatach jak blondynka i potem oceń.
    tylko na tym zdjęciu, jak byś łaskawie zobaczył to nic nie jest ostre ;|

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •