Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    17

    Domyślnie Tryb AUTO ustawienia zdjęcia ?

    Witam

    Posiadam Nikon D3100 i mam problem nie wiem jak ustawić aparat w Trybie auto tak aby zdjęcie np stoi osoba blisko aparatu a z tylu jest wierzowiec i chcialbym aby zdjecie bylo czyste a nie tylko robilo zdjecie temu co jest blizej.
    Co moge w tym trybie zmienic aby wyzszlo normlanie ?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2012
    Miasto
    Miejscowość
    Posty
    203

    Domyślnie

    W tym trybie raczej nic. Przeczytaj instrukcje od aparatu, w google zobacz co to jest głębia ostrości, przysłona. Odpal któryś z trybów P,S,M,A i zwiększ wartość przysłony.

  3. #3

    Domyślnie

    1. Przeczytać instrukcję.
    2. Nie używać trybu AUTO.
    3. Poszukać informacji na temat GO, (głębia ostrości)
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2013
    Miasto
    Wielkopolska
    Posty
    16

    Domyślnie

    Oj stary, to żeś dał czadu tym pytaniem, ale OK, pomogę Ci.

    Zacznę od tego, że spróbuję zinterpretować Twoje pytanie - rozumiem, że chciałbyś mieć tak, żeby wszystko na zdjęciu było ostre, a nie np. rozmazane tło. Jeżeli więc tak właśnie chcesz, to potrzebujesz konkretnych ustawień aparatu, a tryb Auto, jak nazwa wskazuje, ustawia sobie według swojego a nie Twojego widzimisię.
    Więc przekręć kółeczko na literkę "A" i tam pokrętłem ustaw na powiedzmy "11". Zrób zdjęcie i sprawdź, czy wyszło, jak chciałeś. Tak naprawdę to może być wartość inna, niż "11", ale nie wiem, jak daleko jest ten wie"ż"owiec, ani jak daleko jesteś ty od obiektu. Nie mniej jednak to właśnie ten parametr - między innymi - ma wpływ na to, co jest w kadrze ostre.
    Elementarz fotografowania musiałbym Ci tu napisać.

    Na przyszłość mam prośbę, jeśli chcesz liczyć na moją odpowiedź, to chętnie jej udzielę, pod warunkiem, że przyłożysz się do zadania pytania zgodnie z zasadami języka polskiego.

    Powodzenia

  5. #5

    Domyślnie

    Ja polecam na początek przeczytać ten tekst:

    http://www.szerokikadr.pl/poradnik/g...-srodek-wyrazu

    Generalnie, jak koledzy już napisali, w trybie Auto może być problem - tam chyba niczego nie można zmienić... Możesz ewentualnie spróbować przestawić aparat w tryb 'Pejzaż' (tym kółkiem od zmiany trybów) - nie wiem, jak zachowa się D3100 (te wszystkie automatyczne tryby są trochę nieprzewidywalne), ale niektóre aparaty przymykają wtedy przysłonę żeby dać większą głębię ostrości.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeszcze kwestia jakiego szkła używa. Bo ogniskowa też jest ważna.
    Nikon D750 D7500+ML-L3 | N 14-24 2.8G | N 24-70 2.8G | N 70-200 VR II 2.8G |N 17-55 2.8G | N 24-120 4G VR | N60 MICRO 2.8G |N70-300 VR | N10-24 | S 8mm 3.5 EX DG Fisheye | SB-600 | SB-910 | 10xSD ExPRO 95MB/s(32GB) | Genesis Gear GPS-N | DJI PHANTOM 3 ADVANCED |

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •