Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie D5200 ze stałką 35mm f/1.8 słaba ostrość?

    Witam serdecznie.
    Zakładam temat by wprawne oczy bardziej doświadczonych kolegów oceniły czy moja stałka którą od niedawna się bawię jest wystarczająco ostra... Dodatkowo martwi mnie działanie AF w słabych warunkach.... Czy aby napewno z tym obiektywem jest wszystko okej? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.
    wrzucam moje sample
    Kod:
    http://przeklej.org/file/iRUfln/fot.rar

  2. #2

    Domyślnie

    Wszystko jest OK, jeśli chodzi o rozmazane tło zwie się to głębia ostrości... "Duża głębia ostrości zapewnia ostrość większości elementów na zdjęciu, natomiast mała głębia ostrości (czyli precyzyjne ustawienie ostrości na fotografowany element i nieostre tło) bywa wielce pożądana przy zdjęciach portretowych i artystycznych, ponieważ wyodrębnia fotografowany obiekt na tle otoczenia."
    Ostatnio edytowane przez matt91 ; 27-12-2013 o 23:31

  3. #3

    Domyślnie

    Kurde źle mnie odebrałeś...
    wiem co to głebia ostrości nie jestem totalnym laikiem...
    tylko chodzi mi o to że przy f/1.8 na twarzach fotografowanych osób mam nieraz nieostre fragmenty...
    A np. przy foceniu większej grupy ludzi w sztucznym świetle bez lampy AF bardzo często gdzieś błądzi.

  4. #4

    Domyślnie

    Taki af w 35-tce. Demonem celności i szybkości nie jest. 1.8 daje małą GO stąd jedno oko leżące w innej płaszczyźnie może być ostre, drugie już nie.
    _________________________________________________
    Dwie puszki + parę szkieł...i lornetka.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki. Rozwialiście moje wątpliwości

  6. #6

    Domyślnie

    To ze obiektyw jest 1.8 nie znaczy ze nie mozna robic na f2.2 lub 2.8 wtedy cala twarz jest ostra. 1.8 mozna stosowac raczej z daleka
    D5100 / S17-50 F2.8 /Metz52

  7. #7

    Domyślnie

    1.8 mozna stosowac zawsze, zalezy co chcesz osiagnac. glebia ostrosci mieszczaca sie jedynei na oczach tez jest piekna. Przykład Leica M9, Leica Noctilux - M 1: 0,95 / 50 mm ASPH, ISO 160, f/0.95, 1/250 s
    Nikon D5100 | Nikkor 18-55 VR f/3,5-5,6 G | Nikkor 35 f/1,8 G
    Zabawa w RAW'ki - też weź udział!

  8. #8

    Domyślnie

    @pszemson: w podanym przez Ciebie przykładzie akurat najostrzejsze są usta i boki dziurek od nosa - FF jak nic Ale generalnie masz rację - efekt potrafi być imponujący
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •