Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Pentax kx + tamron 17-50 MM F/2,8 vs nikon d7000 z tamronem 28-200

    Jak w temacie

    Słabsze body + lepszy obiektyw vs lepsze body z gorszym obiektywem.

    Zdjęcia od landszaftu po macro, już coś tam pstrykałem i wiem że 200mm to już jest max tego co potrzebuję, większej jeszcze nie miałem potrzeby używać.

    Jednak pora na zakup własnego sprzętu i mam takie 2 opcje do wyboru. I nie mam pojęcia co wybrać

  2. #2

    Domyślnie

    Ani jeden ani drugi.

    Słabsze body - D5100.
    T28-200 - zapomnij. To się nie nada do niczego przy aparacie APS-C - raz, że 28mm to bardzo wąsko, a 2 to nie jest zbyt dobre szkło i 3 to nie jest obiektyw makro - mimo, że tak ma w nazwie.

    Do krajobrazów - raczej będzie potrzebne szkło z dolnym zakresem ogniskowych w okolicy 10mm.
    Do makro - obiektyw makro, albo w miarę dobry obiektyw i pierścienie pośrednie, choć takie rozwiązanie daje bardzo małe odległości ostrzenia (w granicach 2-3 cm od przedniej soczewki)

    A wybór ogólny - raczej słabsze body i lepsze szkło, ale nic z tego co podałeś.
    Określ przedział cenowy, to się czegoś poszuka.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Budzet do 2k, ogolnie ten nikon jest za 2300 w zestawie 32gb statyw, obiektyw. Mam kx"a i mozkiwosc zakupu w/w obiektywu za 750.

  4. #4

    Domyślnie

    nikt nie pomoźe?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •