Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 50
  1. #31

    Domyślnie

    Docxx kiedyś napisał o D7000 że nie ma dobrych egzemplarzy - są tylko źle zbadane Miałem i powtórzę - obraz super - w świetle dziennym po kalibracji lepiej niż D90, ale przy świetle żarowym lub zimnym konieczna do wprowadzenia korekta AF. Jak wartość? no właśnie ...różnie i cały czas jesteś w nerwach czy może jeszcze coś doregulować...a może jeszcze testować...itd zamiast robić zdjęcia.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siwyozzman Zobacz posta
    ... ale przy świetle żarowym lub zimnym konieczna do wprowadzenia korekta AF. Jak wartość? no właśnie ...różnie i cały czas jesteś w nerwach czy może jeszcze coś doregulować...a może jeszcze testować...itd zamiast robić zdjęcia.
    Ja w swoim D7k ustawiłem jedną, stałą korekcję dla poszczególnych moich obiektywów i śmiga aż miło, w dziennym i żarowym
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  3. #33

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez siwyozzman Zobacz posta
    Docxx kiedyś napisał o D7000 że nie ma dobrych egzemplarzy - są tylko źle zbadane Miałem i powtórzę - obraz super - w świetle dziennym po kalibracji lepiej niż D90, ale przy świetle żarowym lub zimnym konieczna do wprowadzenia korekta AF. Jak wartość? no właśnie ...różnie i cały czas jesteś w nerwach czy może jeszcze coś doregulować...a może jeszcze testować...itd zamiast robić zdjęcia.
    W świetle żarowym jak i dziennym korekta na 0
    podstawowy obiektyw to 50 1,8 g i sigma 17-50. i do tego bardzo ruchliwe dziecko, więc jakby coś było źle zbadane to od razu było by widać
    Ostatnio edytowane przez Rafał_Sz ; 24-12-2013 o 10:32 Powód: pis. objektyw > obiektyw, odrazu > od razu

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siwyozzman Zobacz posta
    Docxx kiedyś napisał o D7000 że nie ma dobrych egzemplarzy - są tylko źle zbadane
    To jakas wyrocznia, niesamowite - zadal sobie tyle trudu i zrobil niemozliwe sprawdzajac wszystkie d7k, ktore opuscily fabryke?

    Wiesz taki jeden @gwiazdor123456 tez napisal kiedys, gdzies w sieci, ze za darmo rozdja wszystkie D4...
    ...niestety internet ma to do siebie, ze wiele rzeczy przyjmie.


    pozdro
    Trzy aparaty spod znaku N i "troche" szpeja do nich....

    www.michalak24.pl

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nyny1 Zobacz posta
    Jakie dziedziny?
    Szerokopojete landszafty, produktowa i chyba wystarczy, ja to jescze nierzadko sobie portreta urobie manualnie.
    Do tych zastosowań nie ma się co zastanawiać, D300 odpada w przedbiegach. Wiem co piszę, miałem D90, 7000 i 7100.

    Kolorystyka, DR, szumy i rozdzielczość na +
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #36

    Domyślnie

    Wszystko pięknie, fajnie z D7000 ale... kupujesz puszkę i AF źle trafia...myślisz wyśle do serwisu i będzie git...aparat wraca - w w świetle dziennym jest ok - w żarowym musisz korygować, odsyłasz jeszcze raz - opisujesz w czym rzecz. Dostajesz puszkę która trafia w żarowym ale przy dziennym musisz korygować mikrokalibracją w "druga" stronę. Masz D300 - zdjęcia może na ekraniku w aparacie wyglądają znacznie gorzej niż z D7000 - po "wrzuceniu" do konwertera RAW albo wgraniu profili do aparatu przy dobrze dobranym WB są wg mnie porównywalne z D7000. Wiadomo na iso 100 nowsza puszka wymiata, powyżej iso 1600 też przewaga rośnie - to dla mnie skrajne sytuacje. Dla tych co często korzystają z iso 3200 i więcej D7000 to też słabe rozwiązanie bo są w tym względzie znacznie lepsze body. Ja też byłem przekonany że mi się to nie przytrafi...że kupię sprawny egzemplarz...inaczej - myślę że ten mój był sprawny na taki nowy nikonowski sposób Żeby chociaż serwis potrafił sobie z tym poradzić... nie potrafi nie tylko polski... Kalibracje zrobili prawidłowo tylko ta puszka jest nie do wyregulowania. Tak na marginesie to Ci zadowoleni użytkownicy D7000 dajcie wskazówki co trzeba zrobić żeby kupić sprawny egzemplarz? Zapytać wróżkę?, sprawdzić układ gwiazd? Każdy chce mieć nową nie "śmiganą" puszkę to jak testować? Zresztą nie kupuję w sklepie z odrzutami kontroli jakości tylko niby w pełni sprawny aparat.... Myślałem czy nie kupić następnego egzemplarza ale doszedłem do wniosku że tylko głupi robi dwa razy ten sam błąd... D300s niezależnie od warunków trafia powtarzalnie.

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siwyozzman Zobacz posta
    Wszystko pięknie, fajnie z D7000 ale... kupujesz puszkę i AF źle trafia...myślisz wyśle do serwisu i będzie git...aparat wraca - w w świetle dziennym jest ok - w żarowym musisz korygować, odsyłasz jeszcze raz - opisujesz w czym rzecz. Dostajesz puszkę która trafia w żarowym ale przy dziennym musisz korygować mikrokalibracją w "druga" stronę. Masz D300 - zdjęcia może na ekraniku w aparacie wyglądają znacznie gorzej niż z D7000 - po "wrzuceniu" do konwertera RAW albo wgraniu profili do aparatu przy dobrze dobranym WB są wg mnie porównywalne z D7000. Wiadomo na iso 100 nowsza puszka wymiata, powyżej iso 1600 też przewaga rośnie - to dla mnie skrajne sytuacje. Dla tych co często korzystają z iso 3200 i więcej D7000 to też słabe rozwiązanie bo są w tym względzie znacznie lepsze body. Ja też byłem przekonany że mi się to nie przytrafi...że kupię sprawny egzemplarz...inaczej - myślę że ten mój był sprawny na taki nowy nikonowski sposób Żeby chociaż serwis potrafił sobie z tym poradzić... nie potrafi nie tylko polski... Kalibracje zrobili prawidłowo tylko ta puszka jest nie do wyregulowania. Tak na marginesie to Ci zadowoleni użytkownicy D7000 dajcie wskazówki co trzeba zrobić żeby kupić sprawny egzemplarz? Zapytać wróżkę?, sprawdzić układ gwiazd? Każdy chce mieć nową nie "śmiganą" puszkę to jak testować? Zresztą nie kupuję w sklepie z odrzutami kontroli jakości tylko niby w pełni sprawny aparat.... Myślałem czy nie kupić następnego egzemplarza ale doszedłem do wniosku że tylko głupi robi dwa razy ten sam błąd... D300s niezależnie od warunków trafia powtarzalnie.

    Kupowałem 1 lepszy w FJ 16 miesięcy temu (seria 636xxx). Działa super. W niczym nie ustępuje d300 (af), w obrazku w jpgach znacznie lepszy, w rawie tylko trochę. Nie ma co generalizować, że pucha zła.

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lothar345 Zobacz posta
    Kupowałem (mowa tu o d7000) 1 lepszy w FJ 16 miesięcy temu (seria 636xxx). Działa super. W niczym nie ustępuje d300 (af) ,...............................................
    No to kolega spowodował , że naszedł mnie "pusty śmiech" ...... i towarzyszyć będzie chyba do rana .....
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 29-12-2013 o 01:00

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    No to kolega spowodował , że naszedł mnie "pusty śmiech" ...... i towarzyszyć będzie chyba do rana .....
    Bardzo milo ze rozbawilem choc nie bylo to moja intencja

  10. #40

    Domyślnie

    A ja poproszę o definicję "lepszy obrazek" i jak to wygląda ? Mam na myśli odbitki papierowe oraz oglądanie zdjęć na monitorze w normalnym rozmiarze.
    D300 N18-200VR N35 1.8 S10-20 N 180/2.8 AF N 105 2.8D N 70-210 AF 1:4

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •