Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41

    Domyślnie

    what...? to ze w biosie dysk sie nie wsywietla nic jeszcze nie znaczy. system wiadomo jest na plytce, plytka jest bootowalna i zawiera zbior sterownikow potrzebnych do obslugi podstawowych urzadzen komputera w tym dysku. To ze windows nie widzi tego dysku na tej plycie jest wynikiem braku akurat tych sterownikow w swojej bazie co zostalo rozwiazane wprowadzeniem sterownikow z dyskietki. systemy linuksowe z tego co wiem (a wiem malo bo to nie moja dzialka) mają bogate zbiory sterownikow i praktycznie wersje dopracowane jak fedora madriva i inne z tej rodziny obslugują wszystko bez zająknięcia. pebees to odnosi sie do kazdego systemu, nie tylko windowsa. Czesci na rynku nie zawierają klauzul w jakich konfiguracjach działają a w jakich nie. jesli sklep sprzedaje komputer bez systemu i nie zaznacza ze z takim to a takim systemem bedzie dzialal na 100% to kupujesz na wlasne ryzyko i znajomosc, sklep winien jest tylko podac pelną specyfikację zamontowanych czesci, mozesz kupic lub nie. Jesli zglaszasz ze cos jest nie tak to oni sprawdzą kazdą czesc, stwierdzą ze są sprawne i obciążą kosztem diagnozy. to jak sprzedaz auta z napedem na 4 koła w którym nigdzie nie napisano ze to auto terenowe. mozesz jezdzic w terenie "bo na takie ono wyglada" ale nie mozesz sie skarzyc ze w terenie sie nie sprawdza bo np nie ma blokady mostu czy reduktora. "widzialy galy co braly"... to nie zarzut, to realia zachowan marketingowych na calym swiecie.
    D80, FM2n + konfitury w spiżarce ;]
    "- Po co wasze swary głupie,
    - Wnet i tak zginiemy w zupie!"
    J. Brzechwa

  2. #42
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kacper_84 Zobacz posta
    (..)systemy linuksowe z tego co wiem (a wiem malo bo to nie moja dzialka) mają bogate zbiory sterownikow i praktycznie wersje dopracowane jak fedora madriva i inne z tej rodziny obslugują wszystko bez zająknięcia.
    O ile umiesz część z nich zainstalować
    pebees to odnosi sie do kazdego systemu, nie tylko windowsa. Czesci na rynku nie zawierają klauzul w jakich konfiguracjach działają a w jakich nie. jesli sklep sprzedaje komputer bez systemu i nie zaznacza ze z takim to a takim systemem bedzie dzialal na 100% to kupujesz na wlasne ryzyko i znajomosc, sklep winien jest tylko podac pelną specyfikację zamontowanych czesci, mozesz kupic lub nie.
    Przy zakupie pytam, czy da się z pomocą tego co dostaję przy zakupie zainstalować system na kupowanym sprzęcie (o jakiś konkretny system pytam), i jeśli się później nie da to niestety - sprzedawca wprowadził mnie w błąd. Koniec i kropka.
    To jak sprzedaz auta z napedem na 4 koła w którym nigdzie nie napisano ze to auto terenowe.
    W naszym kraju każde auto musi być terenowe
    to realia zachowan marketingowych na calym swiecie.
    Ja jeszcze czasem korzystam z realiów zachowań prawnych. Skutkuje.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    O ile umiesz część z nich zainstalować
    zainstalowac to male piwo ale pozniej uzywac.. tu juz gorzej
    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    Przy zakupie pytam, czy da się z pomocą tego co dostaję przy zakupie zainstalować system na kupowanym sprzęcie (o jakiś konkretny system pytam), i jeśli się później nie da to niestety - sprzedawca wprowadził mnie w błąd. Koniec i kropka.
    zagdzam sie, jesli sprzedawa zapewnia to inna bajka. Jesli powie "nie wiem" to juz ta bajka ktorą wyzej opisalem
    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    W naszym kraju każde auto musi być terenowe
    hahah no prawda. ale myslisz o drogach czy mentalnosci? bo mi sie skojazylo z regułą ze im mniejsze mieszkanie tym wiekszy pies w nim mieszka
    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    Ja jeszcze czasem korzystam z realiów zachowań prawnych. Skutkuje.
    realia marketingowe a dokladnie marketowe głównie sa oparte mocno o prawne, wlasnie dlatego czasem ciezko im sie dogryzc do tylka. Caly market - rynek marketów dziala przeciez na bazie kruczków prawnych
    Ostatnio edytowane przez Kacper_84 ; 18-04-2007 o 09:00
    D80, FM2n + konfitury w spiżarce ;]
    "- Po co wasze swary głupie,
    - Wnet i tak zginiemy w zupie!"
    J. Brzechwa

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kacper_84 Zobacz posta
    zainstalowac to male piwo ale pozniej uzywac..
    Dobra dobra, może nie demonizujmy kwestia odcięcia pępowiny od "dwukliku".
    Do autora wątku: szkoda Twoich nerwów i czasu na zakupy w MM kiedyś podczas dyskusji na forum, dotyczącej awaryjności sprzętu foto, wyszło(może nie bezpośrednio) że w większości sprzęt z MM to taki "szrot" co nie poszedł na rynku zachodnioeuropejskim, kto wie, może i ze sprzetem komputerowym są podobne zagrywki
    "PRASŁOWIAŃSKA GRUSZA, KRYJE W SWYCH KONARACH PLEBEJSKIEGO UCIEKINIERA"

  5. #45
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kacper_84 Zobacz posta
    (..) Jesli powie "nie wiem" to juz ta bajka ktorą wyzej opisalem
    Nie, bo sprzedawca jest zobowiązany zaprezentować całościowo sprzęt i jego możliwości oraz udzielić Ci wszystkich informacji na jego temat. Jeśli powie 'nie wiem', a Ty kupisz, to niestety on nie zastosował się do obowiązującego prawa. Aha - i nie będę nikomu szukał konkretnych przepisów, zróbcie to sobie sami :P

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    Nie, bo sprzedawca jest zobowiązany zaprezentować całościowo sprzęt i jego możliwości oraz udzielić Ci wszystkich informacji na jego temat. Jeśli powie 'nie wiem', a Ty kupisz, to niestety on nie zastosował się do obowiązującego prawa. Aha - i nie będę nikomu szukał konkretnych przepisów, zróbcie to sobie sami :P
    nie sadzisz ze moze Ci pokazac sliczny bios prezentujac komputer? chcąc powiedzieć "nie wiem" moze ubrac w ladniejsze dyplomatyczne slowa jak "niestety nie posiadam wiedzy na temat mozliwosci bezproblemowego instalowania wszelakich systemow operacyjnych na tym komputerze, ten zestaw jest sprzedawany w takiej formie i gwarantuje ze w tej formie dziala jaknajbardziej poprawnie" ? a podac wszystkie informacje to co powiedziec.. czy need for speed bedzie plynnie chodzil na full detalach czy szczegolowo wymienic podzespoly? :> to jak by sprzedawca auta zagwarantowal ze auto moze jezdzic po kałużach. ktos wjedzie w metrową, uszkodzi auto i reklamując powie ze został okłamany.

    Jesli komputer ma w pelni wspolpracowac z konkretnym systemem to producent zestawu umieszcza na obudowie znak "xxxxxxxx ready". Tylko to jest podstawą do roszczenia reklamacji. Sklepu nie bronie!

    Co do jakosci towaru w sklepach.. z pewnoscia nie kupil bym sprzetu rtv-agd w markecie typu carrefour auchan i tym podobnych, pracowalem na nich 3 lata i wiem jak tam sie traktuje taki sprzet. aparat kupilem w saturnie i poki co spisuje sie doskonale.. pilnowalem tylko zeby dostac z zapieczetowanego pudelka a nie egzemplaż wystawowy czy wyjmowany wcześniej.
    D80, FM2n + konfitury w spiżarce ;]
    "- Po co wasze swary głupie,
    - Wnet i tak zginiemy w zupie!"
    J. Brzechwa

  7. #47
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kacper_84 Zobacz posta
    (..)
    chcąc powiedzieć "nie wiem" moze ubrac w ladniejsze dyplomatyczne slowa jak "niestety nie posiadam wiedzy na temat mozliwosci bezproblemowego instalowania wszelakich systemow operacyjnych na tym komputerze, ten zestaw jest sprzedawany w takiej formie i gwarantuje ze w tej formie dziala jaknajbardziej poprawnie"
    Czyli bez systemu? No to podchodzi pod próbę wyludzenia. Jak nie kijem go, to pałką.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    Czyli bez systemu?
    no przeciez ja caly czas mowie o zestawach gołych bez systemu... :>
    D80, FM2n + konfitury w spiżarce ;]
    "- Po co wasze swary głupie,
    - Wnet i tak zginiemy w zupie!"
    J. Brzechwa

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •