Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48
  1. #21

    Domyślnie

    prosto myśląc jak nie chcesz się najeździć a flopa nie kupisz lub nie zamontujesz na potrzeby intslacji bo plomby pozakładane to ściąghasz nLite i kompiluesz instalkę systemu ze sterownikami. Obsługa porgramu jest prosta, odpalasz, podajesz mu plyte z oryginalnym systemem, wskazujesz sterowniki ktore maja zostac dodane, zmieniasz lub zostawiasz standardową listę usług i programów defaultowo instalowanych w systemie i jechane. wypalasz plytke i gotowe.. robiąc ostroznie i uważnie zajmie Ci to najwyzej godzine. Powodzenia..

    kronos, to bardzo logiczne ze plombują cały zestaw... gdybys sprzedawal komputery i ktos by przyszedl do Ciebie i powiedzial ze nie funka a Ty bys w srodku zobaczyl pier...lnik to zrezygnowal bys jesli sprzedajesz w czesciach a za doplatą skladasz do kupy to co innego, kazda czesc ma osobna gwarancje ale wtedy juz nie dasz gwarancji na poprawna prace zestawu np przez rok.. kto by zaufal klientowi ze czegos nie namieszal.

    tez skladalem przez 2-3 lata i ostatni rok pląbowalem i o dziwo te z ostatniego roku trafialy tylko na przeczyszczenie (za symboliczna kwote) albo jak ktos cos dokladal to kupowal przeze mnie i ja wiedzialem co do tego kupic i bralem maly procent z tego a nie oplate za instalacje sprzetu. Wedlug mnie to zalezy komu sprzedaje sie komputer, jesli swiadomemu czlowiekowi to moze byc otwarty to przynajmniej ebdzie dbal zeby kurz sie nie zbieral. laikowi i ciekawskiemu to.. no wlasnie, plomba. dotknal - ja nie dotykam.
    D80, FM2n + konfitury w spiżarce ;]
    "- Po co wasze swary głupie,
    - Wnet i tak zginiemy w zupie!"
    J. Brzechwa

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kacper_84 Zobacz posta
    laikowi i ciekawskiemu to.. no wlasnie, plomba. dotknal - ja nie dotykam.
    Jest też trzecia grupa - domorośli majsterkowicze. A jak coś spier... to największy raban na serwisie robi.

    Kontrola najwyższą formą zaufania.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ruffio Zobacz posta
    Jest też trzecia grupa - domorośli majsterkowicze. A jak coś spier... to największy raban na serwisie robi.

    Kontrola najwyższą formą zaufania.
    mialem takiego gnoja z tatkiem przy kasie ktory przetaktowal sobie grafike, cos mu siadlo, wsadzil do mikrofali i mi przyniosl komputer mowiac ze cos nie tak "ale on nie wie co"... zdradzil sie niestety rejestrami systemu i programami do podkrecania. karta byla nowsza od calosci i tylko na nią i na dysk byla gwarancja. niestety ja potrafie byc zlosliwy kiedy ktos beczelnie robi ze mnie idiote, wyjalem jego dysk, wsadzilem do swojej mikrofali, zamontowalem spowrotem i oddalem radząc zwrocic sie do oficjalnego serwisu grafiki.
    D80, FM2n + konfitury w spiżarce ;]
    "- Po co wasze swary głupie,
    - Wnet i tak zginiemy w zupie!"
    J. Brzechwa

  4. #24

    Domyślnie

    a jak rozpoznać jakiego ma windowsa 32 czy 64?
    NIKON...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ruffio Zobacz posta
    Nie słuchaj gadania żeby wieźć do sklepu - skasują cię za usługę.
    O ile wiem, to w MM nie są tak skorzy do kasowania.
    A plombowania też nie lubię, gdy się u klienta natknę na zaplombowany komputer, ale ogólnie raczej jest słuszne.
    Z pół roku temu mój znajomy grafik kupił w MM nb Acera w promocji, no i młody człowiek (jego syn) "poradził sobie" bez naruszania plomb z wysadzeniem systemu w powietrze - znikło wszystko, co było na dysku - i nikt nie wie, jak. Trzeba było paru godzin pracy i wiedzy tajemnej, aby to odratować bez jechania do MM.
    Krzysztof Paszkiewicz

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    a jak rozpoznać jakiego ma windowsa 32 czy 64?
    32 to zwykly jak ten pierwszy i poprzednie systemy, pod procesory jak starsze athlony pentiumy itd 32-bitowe.
    64 to wersja obslugujaca procesory 64-bitowe (lub dwuwątkowe ale nie dał bym sobie nikkora odkręcić).

    na procesor 64-bitowy mozna zainstalowac starsza 32-bitowa wersje (i wielu twierdzi ze nie ma relatywnej roznicy miedzy 32 a 64-bitową ;]) i bedzie chodzila bez problemu. jak jest w sytuacji odwrotnej nie mam pojecia.

    jaki masz procesor? jak ktos ma 64ke to niech napisze czy nadruk na plycie jest jakos oznaczony tą informacją...
    D80, FM2n + konfitury w spiżarce ;]
    "- Po co wasze swary głupie,
    - Wnet i tak zginiemy w zupie!"
    J. Brzechwa

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet_pth Zobacz posta
    O ile wiem, to w MM nie są tak skorzy do kasowania.
    Jak najbardziej kasują i do tego się cenią. Ale zawsze może być odstępstwo od reguły - wszystko zależy od klienta, no i od tego co przyjmuje.

    Cytat Zamieszczone przez ekonet_pth Zobacz posta
    Z pół roku temu mój znajomy grafik kupił w MM nb Acera w promocji, no i młody człowiek (jego syn) "poradził sobie" bez naruszania plomb z wysadzeniem systemu w powietrze - znikło wszystko, co było na dysku - i nikt nie wie, jak.
    Żaden problem - nie trzeba specjalnej wiedzy jak to zrobić. Nie wiem czy się orientujesz, że w systemie masz program do diagnostyki, który zamiast pomóc wywala wszystko w kosmos. Ale nie powiem jaki by nie było potem na mnie
    Druga sprawa - plomba ma chronić sprzęt przed łapkami leworęcznych. Na system nikt nie da Ci gwarancji.

    Cytat Zamieszczone przez ekonet_pth Zobacz posta
    Trzeba było paru godzin pracy i wiedzy tajemnej, aby to odratować bez jechania do MM.
    Odzysk danych jest czasochłonny, choć nie tak jak przywrócenie partycji. Kwestia narzędzi i wprawy. Wcale nie doszukiwałbym się tutaj wiedzy tajemnej, cudów i innych zjawisk nadprzyrodzonych. Poprostu wiedza.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ruffio Zobacz posta
    Odzysk danych jest czasochłonny, choć nie tak jak przywrócenie partycji. Kwestia narzędzi i wprawy. Wcale nie doszukiwałbym się tutaj wiedzy tajemnej, cudów i innych zjawisk nadprzyrodzonych. Poprostu wiedza.
    Tak się składa, że ja z tego żyję, jako informatyk.
    Pozdrawiam.
    Krzysztof Paszkiewicz

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    a jak rozpoznać jakiego ma windowsa 32 czy 64?
    Albowiem po instrukcji i opakowaniu go poznacie
    "PRASŁOWIAŃSKA GRUSZA, KRYJE W SWYCH KONARACH PLEBEJSKIEGO UCIEKINIERA"

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet_pth Zobacz posta
    Tak się składa, że ja z tego żyję, jako informatyk.
    Pozdrawiam.
    Jeśli tak to ja mam do Ciebie pytanie jeśli autor się nie obrazi że wrzucam swoje try grosze do jego tematu
    Problem zaczął się po wymianie dysków z SCSI na Sata z powodu hałasu Windows XP Pro wszystkie aktualizacje są pobierane na bieżąco problem polega na tym że co pewien czas podczas startu wyskakuje komunikat że brakuje jakiegoś pliku dzieje się to w różnych odstępach czasowych kiedyś wyskoczyło po dwóch tygodniach innym razem pracował ponad miesiąc w tej chwili działa prawie dwa miesiące od nowej instalacji systemu jest to dość uciążliwe bo na bieżąco muszę kopiować swoje dane aby w razie znowu takiej awarii nie stracić danych, pamiętam że wyskakuje aby wcisnąć F-coś tam i przystąpić do naprawy ale trzeba tam podać jakieś komendy tekstowe a ja nie wiem jakie więc robię re instalację z formatem, czego to może być wina ?
    Pozdrawiam

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •