Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar vegetables
    Dołączył
    02 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    170

    Domyślnie Czerwone Wierchy + Giewont

    Witam ponownie.
    Jako że wielu głębiej zainteresowanych tematem wrzuca relacji nie mogę pozostać dłużny.

    Korzystając z pięknej pogody i przede wszystkim ciepłej pogody jak na przełom października/listopada postanowiliśmy się wybrać w Tatry Zachodnie sprawdzić czy Czerwone są rzeczywiście czerwone .

    Wycieczkę rozpoczynamy około godziny 7, standardowo po 2h jazdy, porannym McDonald's i ubraniu się oraz spakowaniu co trzeba. Wpadamy na Wyżnią Kirę Miętusią gdzie wbrew wcześniejszym deklaracjom ciepło nie jest. Nasz krok jest dość szybki bo rozgrzać zastane mięśnie. Wybieramy szlak czerwony przez Upłaziański Wierszyk iPolanę Upłaz.

    Ścieżka zaczyna się piąć dość stromo do góry po około 5min od rozstaju szlaków. Poruszamy się w lesie więc nasze zmysły są bardzo wyczulone z racji niedźwiedzi które rozdrażnione szukają ostatnich posiłków. Na szczęście dość szybko osiągamy Polane Upłaz i można już spokojniej iść dalej.

    1.

    Kończy się Polana, wchodzimy w przerzedzony las by po chwili znaleść się obok skałki Piec. Chwila odpoczynku, uzupełnienie płynów, ruszamy.

    Zaczynamy czuć słońce, świeci dokładnie z naprzeciwka. Nie pomaga to w zdobywaniu wysokości.

    2.

    Osiągamy Chudą Przełączkę i stąd już możemy oglądać piękny widok na Tatry Zachodnie.

    3.

    4.

    Krótka przerwa i przed nami dość nużące podejście Twardym Grzebietem.

    5.

    Ktoś naprawdę musiał się nudzić.

    6.


    Osiągamy Ciemniak po około 1150m podejścia. Stwierdzamy, że odpoczniemy dopiero na Krzesanicy.
    Po drodze podziwiamy północne urwiska Ciemniaka i Krzesanicy.
    Po odpoczynku ruszamy w dół w kierunku Małołączniaka.

    7.

    Małołączniak również mijamy. W okolicy szczytu orientuję się, że na południe pomiędzy szczytamy Tatr Niżnych niewyraźnie widać jakiś wierzchołek. Szybka symulacja w telefonie i tak jak przypuszczałem była to najwyższa góra Węgier - Kekes, odległość 151,5km. Niestety słaba dynamika tonalna D3100 nie pozwoliła uwiecznić tego w taki sposób jak bym chciał.

    8.

    Moi towarzysze pomknęli w dół w międzyczasie jak próbowałem złapać zasięg by ściągnąć symulacje. Przez to po około 100m od szczytu zaskoczył mnie taki widok:

    9.

    10.

    Bardzo towarzyskie i ciekawskie zwierzęta. Były to 3 ostatnie z w sumie 18 które spotkałem/dojrzałem w okolicach szlaku.

    Na Małołąckiej Przełęczy:

    11.

    Mijamy Kopę i odpoczywamy na przełęczy Kondrackiej, gdzie stwierdzamy, że przy dobrej pogodzie na Giewoncie jeszcze nie byliśmy.

    Tym razem garść Wysokich:

    12.

    W 20min pokonujemy srogie podejście.
    Widok na Doline Strążyską i powietrze nad nią, niesamowity.

    Krzyż z trochę innej perspektywy.

    13.

    Schodzimy na Przełęcz Kondracką, stamtąd do Doliny Małej Łąki. Po wejściu w las znów wkrada się niepokój.
    Przechodzimy Wielką Polanę i na rozstaju kierujmy się na Przysłop Miętusi.

    14.

    Po kilkudziesięciu minutach, zmęczenie wpadamy do auta i odjeżdżamy do Bielska.

    Dziękuję za uwagę.

  2. #2

    Domyślnie

    Mieliście wspaniałą pogodę, prawdopodobnie była inwersja bo widoczność rewelacyjna.
    Takie zjawisko spotkałem raz w Bieszczadach, było widać Tatry.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar vegetables
    Dołączył
    02 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    170

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Mieliście wspaniałą pogodę, prawdopodobnie była inwersja bo widoczność rewelacyjna.
    Takie zjawisko spotkałem raz w Bieszczadach, było widać Tatry.
    Możliwe, jeśli tak to musiała być bardzo nisko bo Kekes ma około 1000m. Tatry z Bieszczad super temat o zachodzie słońca. Od kilku dni jest taka inwersja, że Tatry z Sudetów pewnie dzień w dzień widoczne.

  4. #4

    Domyślnie

    ja codziennie rano gdy wstaję, mam piękny widok z okna na tatry, które są oddalone w linii prostej jakieś 100 km
    i wkurza mnie, że taka piękna pogoda, a ja do pracy iść muszę... Jutro zrobię zdjęcie i spróbujemy rozgryźć wspólnie, co widać z mojego okna, ok? bo sam nie potrafię
    A wracając do tematu, to również fajna fotorelacja zazdroszczę kozic, mnie osobiście udało się 3 razy zobaczyć, ale tylko raz z odległości ok 100 m, reszta całkiem daleko.
    kurde, ale się w tym dziale ożywiło, bo tak to było, cudze chwalicie, swego nie znacie
    Pozdrawiam
    Ps. Ja już też pracuję nad czymś nowym, może jeszcze dzisiaj...

    D7100+N 18-105; S10-20; S17-50 2,8; N50 1.8G+BENRO A1695F
    Kilka moich zdjęc i jeszcze kilka

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar vegetables
    Dołączył
    02 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    170

    Domyślnie

    Nie musimy zgadywać, program zrobi za nas wszystko: www.udeuschle.de

    Ps. też mam z mojego pkt widokowego 100km

    Co do kozic, to były w sumie 3-4m ode mnie a chciały podejść jeszcze bliżej ale się cofnąłem, w sumie nie wiem czemu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vegetables Zobacz posta
    Nie musimy zgadywać, program zrobi za nas wszystko: www.udeuschle.de

    Ps. też mam z mojego pkt widokowego 100km

    Co do kozic, to były w sumie 3-4m ode mnie a chciały podejść jeszcze bliżej ale się cofnąłem, w sumie nie wiem czemu.
    Widocznie wpadłeś im w oko
    a widzisz, takiej strony to nie widziałem, nawet nie wiedziałem że istnieje
    Ale już mi się podoba

    tylko że jak to działa, tylko współrzędne trzeba podać?

    D7100+N 18-105; S10-20; S17-50 2,8; N50 1.8G+BENRO A1695F
    Kilka moich zdjęc i jeszcze kilka

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bajcy Zobacz posta
    ja codziennie rano gdy wstaję, mam piękny widok z okna na tatry, które są oddalone w linii prostej jakieś 100 km
    Janusz masz bliżej niż Ci się wydaje, w linii prostej masz około 70 km.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  8. #8

    Domyślnie

    Może i masz rację, tylko czasem mam wrażenie, że to Słowackie są, a nie nasze.

    D7100+N 18-105; S10-20; S17-50 2,8; N50 1.8G+BENRO A1695F
    Kilka moich zdjęc i jeszcze kilka

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar vegetables
    Dołączył
    02 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    170

    Domyślnie

    Wybierasz punkt na mapie i klikasz "Panorama ancajgen'. Musisz to zrobić dość dokładnie.

  10. #10

    Domyślnie

    OK, już prawie załapałem

    D7100+N 18-105; S10-20; S17-50 2,8; N50 1.8G+BENRO A1695F
    Kilka moich zdjęc i jeszcze kilka

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •