Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie [DR5000] Filtry fotograficzne, film

    Przygotowaliśmy kolejny film - mówimy o filtrach fotograficznych, których używamy i do czego używamy.
    Jest też o tescowym hermetycznym pudełku na filtry Zapraszam!

    http://www.youtube.com/watch?v=j1QWnXr7HOc
    http://dr5000.com/wazne-filtry/
    Pozdrawiam!

    Rafał

  2. #2
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Ja mam w zestawie filtr szary jakiś tam nawet nie wiem jakiej firmy ale powiem szczerze gdzieś tam nawet nie wiem gdzie wyczytałem że w przypadku filtrów szarych jest problem z af. Czy można pare słów na ten temat?

    PS A odpowiecie mi na pytanie jakiej wielkości macie octagon?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Ja mam w zestawie filtr szary jakiś tam nawet nie wiem jakiej firmy ale powiem szczerze gdzieś tam nawet nie wiem gdzie wyczytałem że w przypadku filtrów szarych jest problem z af. Czy można pare słów na ten temat?

    PS A odpowiecie mi na pytanie jakiej wielkości macie octagon?
    Tak, problem analogiczny do łapania w słabym świetle, czyli może nie trafia lub w ogóle nie być w stanie łapać - tutaj D600 pokazuje jak gorszy jest jego AF od D800. Nie ma jednak magicznych problemów, chodzi wyłącznie o ilość światła. Na Olympusie z detekcją kontrastu, AF zwalnia, nawet mocno, ale trafia dużo celniej. Z filtrem NDx400 nie ma AFu wcale, nie ma też podglądu przez wizjer. Pracuje się na skalę

    O który softbox pytasz konkretnie? Okrągłych mamy 4 różne rozmiary.
    Pozdrawiam!

    Rafał

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za filmik i przypomnienie, że za kilka(set) złotych można sobie życie ułatwić..
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

  5. #5

    Domyślnie

    To ja mam pytanie.

    Przymierzam się do kupienia filtrów szarych.. Chce go używać do blyskania na małych przyslonach + chciałbym spróbować popstrykać rozmyte widoczki.

    I teraz.. Filtry kołowe nakrecane na reduktory.. Czy filtry w systemie Cokin?
    Znajomy dzisiaj uświadomił mnie. Ze Colin przy dłuższych naswietleniach może łapać światło boczne..

    Jak z tym jest? Jakie rozwijanie polecacie?

    Dodatkowo.. Mam 35 DX pod FX.. I czy nakręcenie filtra nie spowoduje sporo większej winiety?

    Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2
    foto sroto
    d90, d700 i jakieś tam obiektywy czy coś takiego..

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki!

    Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2
    foto sroto
    d90, d700 i jakieś tam obiektywy czy coś takiego..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •