Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43
  1. #1

    Domyślnie D5100 czy D5200, D3200, D90

    Witam
    Pomóżcie mi w wyborze aparatu D5100 czy D5200, D3200, D90 na początek z obiektywem 18-105...później bym dokupił stałke, aparat ma służyć do robienia zdjęć krajobrazu, portretów w plenerze jak i w domowym "studio" oraz motoryzacji, jeśli chodzi o nagrywanie filmów to nie jest to jakaś mega ważna opcja ale na pewno bym skorzystał do nagrywania relacji ze zlotów, lub przy wypadach na wakacje, trochę jestem zniesmaczony obrotowym wyświetlaczem...ale pomóżcie przy wyborze z góry dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Proponuję przezwyciężyć zniesmaczenie i wziąć d5100

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedz, a jest jakaś duża różnica między D5100 z 5200 i 3200 bo ten nie ma obrotowego wyświetlacza.

  4. #4

    Domyślnie

    Trzymałeś jakikolwiek z tych aparatów w dłoni? Jeśli nie to od tego bym zaczął.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matt91 Zobacz posta
    trochę jestem zniesmaczony obrotowym wyświetlaczem
    .... to weź klej i sobie go przyklej tak żeby się nie obracał :/

    Cytat Zamieszczone przez matt91 Zobacz posta
    Dziękuje za odpowiedz, a jest jakaś duża różnica między D5100 z 5200 i 3200 bo ten nie ma obrotowego wyświetlacza.
    to są jakieś żarty ? Te bez obrotowego wyświetlacza (podobnie jak D1,D2,D3 i D4) są przeznaczone dla profesjonalistów, także ja bym się nie pchał w nie na twoim miejscu.
    Sony Ericsson K800I z kartą flash 1GB.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak trzymałem D90, D5100, D3200 w tych dwóch jakieś mega różnicy nie ma w trzymaniu, jak dla mnie to znaczenia aż takiego nie ma bo do trzymania można się przyzwyczaić głównie chodzi o jakość zdjęć który lepiej wykona zdjęcia czy 3200 czy 5100, teraz w sklepie za 2229 zł jest D5100 z dwoma nikkorami 18-55/105

    Cytat Zamieszczone przez petros Zobacz posta
    .... to weź klej i sobie go przyklej tak żeby się nie obracał :/
    Jakiś ty do przodu i dowcipny ohoho, czy na każdym polskim forum musi być chamstwo i wyśmiewanie z kogoś ?
    Ostatnio edytowane przez matt91 ; 15-12-2013 o 20:32

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matt91 Zobacz posta
    Jakiś ty do przodu i dowcipny ohoho, czy na każdym polskim forum musi być chamstwo i wyśmiewanie z kogoś ?
    ... ale ja pisałem całkiem poważnie. Nie wiem o co Ci chodzi i skąd ten foch odrazu....

    Jak nie wiesz co wziąć to bierz ten z obleśnym wyświetlaczem (ale go przyklej, żeby się nie wstydzić). Stary, sprawdzony, wystarczający, nie odbiegający mocno parametrami od nowych aparatów i do tego obiektyw 18-105. Różnice są w nich niewielkie (no może D5200 ma fajniejszy AF) i to twoje umiejętności będą głównie decydowały o jakości zdjęcia.
    Sony Ericsson K800I z kartą flash 1GB.

  8. #8

    Domyślnie

    W sklepie się pytałem kolesia jaka różnica miedzy tym 5100 a 3200 to mi nie odpowiedział bo nie wiedział, jeśli tak piszecie że ten 3200 nie ma wielkiej różnicy to wezne ten bo taki bajer jak wyświetlacz w formie klapki mnie totalnie jakoś nie przekonuje, ale jeśli ma robić dobre fotki to go przykleje :P + jakiś protektor na wyświetlacz... jeśli chodzi o obiektyw 18-105 przy f3,5 idzie uzyskać głębie ?
    Ostatnio edytowane przez matt91 ; 15-12-2013 o 21:03

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matt91 Zobacz posta
    5100 a 3200 to mi nie odpowiedział bo nie wiedział, jeśli tak piszecie że ten 3200 nie ma wielkiej różnicy to wezne ten bo taki bajer jak wyświetlacz w formie klapki mnie totalnie jakoś nie przekonuje
    Jak chcesz... ale to nie jest wyświetlacz-klapka tylko odchylany wyświetlacz, żebyś nie musiał np. kłaść się na mokrej ziemi/jezdni przy robieniu zdjęć z tego poziomu i żebyś mógł robić zdjęcia nad głowami innych tudzież nad ogrodzeniem sąsiada bez wchodzenia na drabinę.

    24MPix to dla mnie wada, bo zdjęcia więcej zajmują miejsca na karcie, a jakość obrazka wcale nie jest lepsza od tego z 16MPix. Na wyświetlacz możesz nakleić osłonę z ggs'u.

    Cytat Zamieszczone przez matt91 Zobacz posta
    jeśli chodzi o obiektyw 18-105 przy f3,5 idzie uzyskać głębie ?
    Poczytaj najpierw o podstawowych zagadnieniach w fotografii bo to pytanie zabrzmiało jak "czy jeśli samochód jest czerwony to ma on kolor ?"
    Sony Ericsson K800I z kartą flash 1GB.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matt91 Zobacz posta
    ... jeśli chodzi o obiektyw 18-105 przy f3,5 idzie uzyskać głębie ?
    hmmmm... jak Ci usiądzie na parapecie

    Kolego, piszesz bardzo chaotycznie i dlatego większość gości na forum ma problemy ze zrozumieniem o co Ci chodzi.
    Doprecyzuj co i w jakich warunkach masz zamiar fotografować. Ma to być w pełni amatorskie czy zahaczać o profesjonalizm. Jaki masz budżet na to przedsięwzięcie fotograficzne. Wtedy wszystkim będzie łatwiej Ci pomóc.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •