Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43
  1. #21

    Domyślnie

    Dobra panowie ponagrywaliście się z fotoamatora a teraz w związku z tym,że nie każdy kto wejdzie na to forum jest taki profi jak Wy, udzielmy pytającemu choć częściowo odpowiedzi.
    Pytasz kolego co będzie lepsze, otóż z tych puszek D90 to jest korpus ciut inny niż pozostałe.Przede wszystkim jest większy (rozmiarowo) wiec trochę inaczej się trzyma, ma trochę inne możliwości korzystania z dodatkowego sprzętu,m.in. można korzystać ze starszych obiektywów bez silnika na tzw. śrubokręt ,możliwość podpięcia dedykowanego gripu czego brakuje tym pozostałym korpusom. Ale jest to starszy aparat z matrycą 12 Mpix, filmowanie bez AF i ma trochę innych wad ale wszystkich nie ma sensu opisywać.
    W przypadku korpusów cztero cyfrowych polecam D5100 - dlaczego? bo jest bardziej zaawansowany od 3100 i 3200 choć ten ostatni ma wiekszą matrycę co moim zdaniem dla fotoamatora nie ma decydującego znaczenia daje to tylko większy obrazek ale nie daje większego odwzorowania szczegółów (w przypadku D3200,żeby było jasne) Ponadto 5100 jest o półkę wyżej umiejscowiony w hierarchii nikonowskiej. Z kolei różnica między 5100 a 5200 polega oprócz trochę większej ilości pix głównie na wyższej cenie, a cena 5300 to już kosmos którego ja nie rozumiem.
    Obracany wyświetlacz w moim przekonaniu to zaleta a nie wada zawsze możesz go odwrócić ekranem na zewnątrz i na stałe go tak trzymać, przecież nie musisz korzystać z jego możliwości obracania.
    Wpływ na głębię ostrości w przypadku Nikkora 18-105 masz raczej mały z powodu jego konstrukcji (tu kłaniają się podstawy fotografii - zależność głębi ostrości od wartości przysłony) w końcu jest o obiektyw mocno budżetowy.Jeśli chcesz korzystać z dobrodziejstw głębi ostrości kup obiektyw stało-ogniskowy np Nikkor 35mm f 1,8 G lub 50mm f 1,8 G.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  2. #22

    Domyślnie

    Dzieki Valdek za odpowiedz ale dziś kupiłem aparat d7000 oraz dwa obiektywy 18-105 oraz 35mm f1, 8
    Ostatnio edytowane przez matt91 ; 16-12-2013 o 13:58

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Valdek_Tychy Zobacz posta
    Wpływ na głębię ostrości w przypadku Nikkora 18-105 masz raczej mały z powodu jego konstrukcji (tu kłaniają się podstawy fotografii - zależność głębi ostrości od wartości przysłony) w końcu jest o obiektyw mocno budżetowy.Jeśli chcesz korzystać z dobrodziejstw głębi ostrości kup obiektyw stało-ogniskowy np Nikkor 35mm f 1,8 G lub 50mm f 1,8 G.
    Zgadzam się z tym co Kolega wcześniej napisał, ale z cytowanym fragmentem nie do końca się zgodzę.
    Otóż N18-105 da mniejszą GO na długim końcu od N35, bo na wpływ GO ma wpływ nie tylko wartość przysłony ale również ogniskowa.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Zgadzam się z tym co Kolega wcześniej napisał, ale z cytowanym fragmentem nie do końca się zgodzę.
    Otóż N18-105 da mniejszą GO na długim końcu od N35, bo na wpływ GO ma wpływ nie tylko wartość przysłony ale również ogniskowa.
    18-105 da się uzyskać mniejszą głebie tak jak piszesz



    Ostatnio edytowane przez matt91 ; 16-12-2013 o 16:45

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Zgadzam się z tym co Kolega wcześniej napisał, ale z cytowanym fragmentem nie do końca się zgodzę.
    Otóż N18-105 da mniejszą GO na długim końcu od N35, bo na wpływ GO ma wpływ nie tylko wartość przysłony ale również ogniskowa.
    Zgadza się,jeśli użyjesz dłuższej ogniskowej to owszem przy dobrym świetle zejdziesz z przysłoną do 5,6 to jest minimum co możesz w tym obiektywie ustawić mniej więcej od 70mm ale porównując go do 50-tki gdzie przy przysłonie 2,2 czy 2,8 masz piękne rozmycie tła przy 35 mm na tych samych wartościach przysłony też jest bardzo dobrze.Mimo wszystko (to jest moje zdanie) wolę jednak np.do portretu 50-tkę od dość ciemnego obiektywu 18-105 który uchodzi wprawdzie za ostry ale na długim końcu już taki dobry nie jest a na pewno nie da się go porównać ze stało-ogniskowym obiektywem.
    To są już teoretyczne rozważania bo jak kolega wcześniej napisał kupił już korpus więc temat praktycznie jest nieaktualny
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Valdek_Tychy Zobacz posta
    Zgadza się,jeśli użyjesz dłuższej ogniskowej to owszem przy dobrym świetle zejdziesz z przysłoną do 5,6 to jest minimum co możesz w tym obiektywie ustawić mniej więcej od 70mm ale porównując go do 50-tki gdzie przy przysłonie 2,2 czy 2,8 masz piękne rozmycie tła przy 35 mm na tych samych wartościach przysłony też jest bardzo dobrze.Mimo wszystko (to jest moje zdanie) wolę jednak np.do portretu 50-tkę od dość ciemnego obiektywu 18-105 który uchodzi wprawdzie za ostry ale na długim końcu już taki dobry nie jest a na pewno nie da się go porównać ze stało-ogniskowym obiektywem.
    To są już teoretyczne rozważania bo jak kolega wcześniej napisał kupił już korpus więc temat praktycznie jest nieaktualny
    Wszystko się zgadza, jeśli ustawimy tę samą ogniskową to wtedy przewagę mają jasne szkła, ja porównałem kita 18-105 do 35-tki pod kątem Go a nie światła.
    Ogniskowa, przysłona, odległość od fotografowanego obiektu wpływa na GO, na samo rozmycie tła ma jeszcze wpływ odległość tła od fotografowanego obiektu.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matt91 Zobacz posta
    w sumie racja można go obrócić i tak go zostawić, tylko nikon nie robi na niego twardego protektora tak jak np był w d90 ,tylko folia zostaje, jak go mialem w ręce otwierałem ten wyświetlacz to miałem wrażenie że jest bardzo delikatny i go zaraz urwie :/
    Ekranik jest ok i nie ma czego się obawiać, że się urwie (przy normalnym użytkowaniu). Do jego ochrony przed zarysowaniami wystarczy folia.

    Cytat Zamieszczone przez matt91 Zobacz posta
    Dzieki Valdek za odpowiedz ale dziś kupiłem aparat d7000 oraz dwa obiektywy 18-105 oraz 35mm f1, 8
    Wow, to masz teraz full wypas...
    Nikon

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta


    Wow, to masz teraz full wypas... (w sensie że d7000 .......)
    No nie wiem .... , oby nie było full trouble .....

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    No nie wiem .... , oby nie było full trouble .....
    Się okaże...
    Nikon

  10. #30

    Domyślnie

    Czemu d7000 ma byc pelen problemow, uzywki nie kupilem wiec gwarancji mam 2 lata z mozliwoscia przedłużenia a w razie czego w rodzinie mam serwisanta takze jestem spokojny.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •