Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie. Zważając na to , że docelowo planuję dokupić w przyszłości tele oraz, że głównie chcę fotografować psy : czy lepszym wyjściem zamiast nikkor 18-105 + nikkor 50 1.8 nie byłby Tamron 28-75 f/2.8 ? Cenowo wychodzi podobnie do dwóch poprzednich, a kusi mnie jego ciut bardziej profesjonalny charakter.

  2. #22

    Domyślnie

    Pomysł z T28-75 nie jest głupi, bo to dobre szkło. Pamiętaj tylko, że były 2 wersje - z silnikiem i bez. Do 5100 potrzebujesz tej pierwszej, która o dziwo zdaniem wielu ma wolniejszy AF, niż wersja ze śrubokrętem. Bawiłem się jakiś czas temu wersją ze śrubokrętem i gdyby nie nieco za wąski dół kupiłbym go, bo rysował naprawdę pięknie.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  3. #23

    Domyślnie

    @Izumi - tak, koty fotografuję 50-tką w pomieszczeniach, ale po pierwsze to są moje własne koty więc się nie płoszą i mi ufają, a po drugie mam dosyć obszerne te pomieszczenia. 35 jest bardzo w porządku, też często używam ale nieco mniej niż 50. Wtedy po prostu muszę więcej posprzątać dom bo kąt jest szerszy. Koty na zewnątrz tzn obce, dzikie albo na wystawach czy u hodowcòw fotografuję Sigmą 17-50, ale częściej Tamronem 90 ( dopóki nie kupię sobie 85mm ), ewentualnie Nikkorem 70-300.
    Ostatnio edytowane przez warpman ; 17-12-2013 o 00:00
    D7100, kilka obiektywów, statyw, głowica i flash
    "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" - Lew Tołstoj

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Izumi Zobacz posta
    Nie, zestawy nie były ostateczne, ostateczna i to aż nadto jest kwota- 3000 zł za całość.
    Autor wątku dysponuje sporą kwotą. Po co mu ciemny kit i 35 lub 50 jak można wszystko w jednym? Nie widzę innej opcji jak używka N 17-55. Czasem idzie wyrwać ten obiektyw w tej cenie.
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez otwieracz Zobacz posta
    Autor wątku dysponuje sporą kwotą. Po co mu ciemny kit i 35 lub 50 jak można wszystko w jednym? Nie widzę innej opcji jak używka N 17-55. Czasem idzie wyrwać ten obiektyw w tej cenie.
    Zacytowałem sam siebie bo nie mogę już edytować Umknęło mi to że ta kwota jest przeznaczona na body + szkła. To zmienia postać rzeczy, i podpowiedzi kolegów są jak najbardziej słuszne.
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  6. #26

    Domyślnie

    Ja swojego psa fotografuje różnymi szkłami, a przeważnie N70-300 VR. Dziś wziąłem sunie za miasto, by sobie pobiegała na większym terenie. Na ogrodzie zazwyczaj używam S17-50 2,8. W domu stałka 35 1,8. Ale dziś robiłem różnymi szkłami. Tu link do zdjęć, niech autorka postu ma podgląd do zdjęć i może szybciej podejmie decyzje...
    https://picasaweb.google.com/1177562...S-wtjml6K1uwE#
    D750 ll S35/1,4 ART ll S135/1,8 ART ll N24-70 2,8 ll S70-200 OS ll SB-700 ll

  7. #27

    Domyślnie

    Dzięki za rady i zdjecia.
    Mimo wszystko chyba wrócę do pomysłu z 18-105 + stałka 1.8
    Gdzie bym nie czytała o tym tamronie narzeka się na wolny AF no i ogniskowo w obie strony trochę za mało, zwłaszcza dla amatora jak ja, kóry jeszcze nie wie co mu odpowiada. Zobaczę w sklepie, ale to za kilka dni, może mnie coś w nim przekona.

    tak to jest jak kobieta ma się na coś zdecydować...

  8. #28

    Domyślnie

    Izumi - mężczyźni mają ten sam dylemat, tylko nie każdy się do tego przyznaje. Na razie 18-105 to bardzo dobry wybór. Ze stałką się nie śpiesz.
    Jaką byś nie kupiła to i tak dojdziesz do tego że trzeba było kupić tą drugą.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    że co ?????? ........ żartujesz ? czy celowo wprowadzasz kolegę w błąd ?
    Nie wprowadzam w błąd robiłem nim kilka spotkań (meczy) piłki nożnej, przełaje, siatkówka jeszcze zanim rozbudowałem sobie zestaw, nie miałem z nim żadnych problemów z tym żeby nie łapał albo się gubił, czego nie mogę powiedzieć o 55-300 który przy słabym świetle lubi sobie przejechać w tą i z powrotem
    Nikon D5100 |Nikon D7100 | N18-105| N35 |Nikkor 70-200 f/2.8 Grey | N55-300|Sigma 17-50 | N SB-700 |YN-560 II| revuenon 135mm f/2.8 | Velbon DF60 | RF603II

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •