Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Izumi Zobacz posta
    Mam jeszcze pytanie odnośnie 18-105, jak daje sobie radę w dynamicznych ujęciach (np. biegnący pies) W pixel-peeper praktycznie sama statyka, trochę mnie to niepokoi.
    Obiektyw raczej da radę, bardziej bym się zastanowił nad autofokusem.
    Nie doradzę, jak będzie z D5100, bo go nie używam, ale ogólnie - w dobrym oświetleniu zawsze jest łatwiej, gorzej o zmierzchu czy w nocy.

    N 18-105 jest jak najbardziej do polecenia, 50-tka również. Ja z kolei często fotografuję koty i właśnie najczęściej 50/1.8. Szkoda tylko, że na body bez śrubokręta nie możesz kupić tańszej jej wersji, byłoby nieco taniej.
    Mam także 35 i aczkolwiek jest to bardzo przydatny obiektytw, to do sierściuchów jest mi z nim trochę za szeroko.
    D7100, kilka obiektywów, statyw, głowica i flash
    "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" - Lew Tołstoj

  2. #12

    Domyślnie

    18-105 to świetny obiektyw do niego pasuje tylko dla pierwsza część czyli do wszystkiego

    Autofokus w tym zestawie (posiadam) jest ok piłka nożna, ogólnie sport daje spokojnie radę bez problemów A skoro daje radę ze sportem to ze zwierzakami nie będzie problemu

    55-300 też mam i tutaj faktycznie potrafi się skubany pogubić :/
    Nikon D5100 |Nikon D7100 | N18-105| N35 |Nikkor 70-200 f/2.8 Grey | N55-300|Sigma 17-50 | N SB-700 |YN-560 II| revuenon 135mm f/2.8 | Velbon DF60 | RF603II

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Izumi Zobacz posta
    A możesz powiedzieć dlaczego? Z tego co widziałam psi fotografowie mają 50 1.8 , a nawet 85 1.8 , ale nie 35

    Na prawdę po świętach ceny mogą wzrosnąć? Jeśli tak, rzeczywiście poszukam czegoś już teraz.

    Mam jeszcze pytanie odnośnie 18-105, jak daje sobie radę w dynamicznych ujęciach (np. biegnący pies) W pixel-peeper praktycznie sama statyka, trochę mnie to niepokoi.
    cóż, tak się składa, że też jestem "psim fotografem" (chociaż myślę, że to nie jest do końca dobre określenie). i przez rok miałam d5100 z 18-105, potem dokupiłam 70-300 VC USD, potem jeszcze 35. teraz widzę, że przy 50 musiałabym się bardziej nagimnastykować niż przy 35. nie oszukujmy się, że 50 będziesz fotografować biegające psy, no nie ma takiej opcji. z drugiej strony żeby zrobić portret 50 musisz dalej odejść od psa. nie zakładam, że będziesz mieć fajnych modeli, którzy do zwolnienia z komendy zostań będą cierpliwie czekać i pozować. ) sorrki, ale będziesz mieć max 40% takich psów.

    poza tym - robiąc to zdjęcie stałam na krześle (35 1.8, DON 61cm w kłębie). nie wyobrażam sobie biegać z drabinką i 50 do takich fotek.


    inne przykłady z mojej 35




    tak btw, to moim zdaniem idealny set do fotografii psów to 35 1.8, 85 1.8 i do tego 70-200 2.8

    pozdrawiam
    D7100 | S 10-20 4-5.6 EX | N 35 1.8G | T 70-300 VC USD | SB-700

    Pozdrawiam, Ola

  4. #14

    Domyślnie

    Olsono, dziękuję za obszerną odpowiedź i wybacz nietrafne określenie.
    Tak się składa, że za modeli mam psy sportowe, dla których zostawanie to nie problem. Masz jednak racje, że nie zawsze tak będzie. Dałaś mi do myślenia z tą 35tką . Szkoda, że z oboma szkłami będę miała do czynienia tylko w sklepie, pewnie na podstawie porównania ich tam któreś wybiorę.
    Bardzo chętnie dla porównania obejrzałabym twoje prace z 85 1.8 , ale rozumiem, że go jeszcze nie posiadasz.

    Warpman, a te koty udaje ci się fotografować 50 1.8 w pomieszczeniach?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CODER_BEST Zobacz posta
    ................Autofokus w tym zestawie (przyp. - chodzi o d5100) jest ok piłka nożna, ogólnie sport daje spokojnie radę bez problemów .................. /
    że co ?????? ........ żartujesz ? czy celowo wprowadzasz kolegę w błąd ?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Izumi Zobacz posta
    Olsono, dziękuję za obszerną odpowiedź i wybacz nietrafne określenie.
    Tak się składa, że za modeli mam psy sportowe, dla których zostawanie to nie problem. Masz jednak racje, że nie zawsze tak będzie. Dałaś mi do myślenia z tą 35tką . Szkoda, że z oboma szkłami będę miała do czynienia tylko w sklepie, pewnie na podstawie porównania ich tam któreś wybiorę.
    Bardzo chętnie dla porównania obejrzałabym twoje prace z 85 1.8 , ale rozumiem, że go jeszcze nie posiadasz.

    Warpman, a te koty udaje ci się fotografować 50 1.8 w pomieszczeniach?
    uuups, to to co teraz napisałaś diametralnie zmienia to co powinnaś wybrać.

    w tym wypadku nie widzę innej opcji niż D5100 + 70-300 VC USD. oczywiście lepiej by było z 70-200 2.8.

    jednak nie wiem jak wyobrażałaś sobie fotografię psów na zawodach obi czy agility z 50 i 18-105.
    D7100 | S 10-20 4-5.6 EX | N 35 1.8G | T 70-300 VC USD | SB-700

    Pozdrawiam, Ola

  7. #17

    Domyślnie

    Nie wyobrażałam sobie, chodziło mi tylko o to, że psy sportowe potrafią usiedzieć w miejscu.
    Tak, docelowo chciałabym fotografować na zawodach, ale wtedy tak jak mówisz potrzebowałabym tele.
    Cenowo dałabym radę kupić Tamrona 70–300mm f/4.0–5.6 Di VC USD, ale tylko jako jedyny obiektyw
    lub ewentualnie Tamron +18-55
    Czy to ma większy sens niż 18-105 + 50 1.8??

    W drugim przypadku tak za rok-półtora dozbierałabym do Tamrona.

  8. #18

    Domyślnie

    Tamron 18-55??
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  9. #19

    Domyślnie

    Nie, tamron 70-300 + nikkor 18-55

  10. #20

    Domyślnie

    duzo zalezy jakies swiatlo bedziesz mial jak kupisz same ciemne szkla to bedziesz musial uzywac wysokiego iso chyba ze bedzie dobre swiatlo
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •