Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie zestaw obiektywów do Nikona d40

    Witam,
    od kilku lat posiadam Nikona d40, z którego jestem zadowolony. Do aparatu posiadam dwa obiektywy: kitowy 18-55 oraz 18-105. Do tej pory w gruncie rzeczy to mi wystarczało ale od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem syna oraz psa i pojawił się problem. Zdjęcia są często rozmazane i ciemne. Postanowiłem więc o zakupie nowego bądź nowych obiektywów. Czytałem kilka artykułów i przeglądałem Wasze forum ale dalej mam mętlik. Co byście mi polecili? Dodam, że często jeżdżę w góry więc chciałbym też coś do fotografowania górskich krajobrazów. Będę miał do wydania do 3000 zł. Wiem, że powinienem kupić też lampę.
    Podsumowując:
    1) obiektyw do dzieci i zwierząt
    2) obiektyw do górskich krajobrazów
    3) lampa błyskowa.
    Pozdrawiam i dziękuję.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie chcę się wymądrzać, ale nie ma takich obiektywów.
    Obiektywy są oznaczone ogniskową wyrażaną w mm i minimalną przysłoną oznaczoną jako "f".
    Praktycznie każdą ogniskową zrobisz każde interesujące Cię zdjęcie...
    Zadaj konkretne pytanie a postaramy się pomóc. Podobnych tematów było (jest) na forum dużo. Wykaż odrobinę dobrej woli i poszukaj...
    Ostatnio edytowane przez Marek ; 12-12-2013 o 20:00

  3. #3

    Domyślnie

    OK, w takim razie inaczej:
    Poszukuję obiektywu do Nikona d40 do fotografowania dzieci i zwierząt w ciemnym mieszkaniu. A także lampy błyskowej. Obecnie posiadam obiektywy: AF-S 18–55 mm 1:3,5–5,6 DX G ED II oraz Nikon 18-105 mm f/3,5-5,6G ED AF-S VR DX. Na wszystko mam 3000 zł. Fajnie jakby udało się do tego kupić jeszcze w tej kwocie czegoś do krajobrazów w górach ale to nie jest priorytetem.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Pierw kup SB 700, sprzedaj 18-55mm, zostaw 18-105mm VR. Spokojnie zostanie na Sigmę 10-20mm.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Pierw kup SB 700, sprzedaj 18-55mm, zostaw 18-105mm VR. Spokojnie zostanie na Sigmę 10-20mm.
    Kolega "wyjął mi to z ust".

  6. #6

    Domyślnie

    OK, wielkie dzięki

  7. #7

    Domyślnie

    a skoro budżet pozwala to dokup jeszcze 35/1,8G i wtedy zobaczysz inny świat

  8. #8

    Domyślnie

    Tak właśnie zastanawiam się już od jakiegoś czasu nad jakąś stałoogniskową i jeśli budżet pozwoli to myślę, że się zdecyduję.

  9. #9

    Domyślnie

    To "naj" jeżeli chodzi o jakość/cena pod DX. Musisz pamiętać, że choć to ogniskowa 35mm to odpowiada kątowi widzenia 50mm na FF. Ale jak najbardziej godna polecenia. Poczytaj wątki o tym obiektywie.
    Ja bym jeszcze pomyślał nad 85/1,8G ale to już drożej i niestety nie "zamiast" 35/1,8, ale jak lubisz ciasne portrety...

  10. #10

    Domyślnie

    Na 85/1.8G funduszy raczej już nie wystarczy dlatego zastanawiam się właśnie nad 35/1.8. Po za tym portrety rodzinne składają się z kilku osób, tzn żona dziecko i pies więc 85/1.8G może być trochę za mała.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •