Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Trynitarze...

  1. #1

    Domyślnie Trynitarze...

    Moje początki z pstrykaniem więc będę wdzięczny za konstruktywną krytykę
    1.
    D610|Nikkor 24-70 2.8|Nikkor 85 1.8|Sigma 50 1.4|Tamron 70-300 4-5.6|
    Panasonic DMC-LX100|24-70|1.7-2.8|

  2. #2

    Domyślnie

    Technicznie raczej ok (niewielkie dystorsje czy pochylenie są moim zdaniem tutaj pomijalne, a kwestia wyciągania cieni zależy w sporym stopniu od upodobań i tego, na co chcemy położyć akcent ).

    Większy problem mam z kadrem . Nie wiem do końca, co chciałeś pokazać. Mogę przypuszczać, że być może chodziło o pokazanie kontrastu między pierwszym planem a budynkiem, względnie o podobieństwo - w pewnym stopniu - form wspomnianych elementów. Patrząc na twój kadr mam jednak wrażenie nieuporządkowania, widzę sporo elementów, które nie tworzą w mojej opinii spójnej całości. Inna rzecz, że pewnie sfotografowanie tej sceny w sposób ciekawy do najłatwiejszych nie należało.

    Światła też nie miałeś najlepszego (chociaż mogło być gorzej ) , większość planu jest jednak w cieniu.

    Wrzucaj kolejne zdjęcia, pzdr
    Ostatnio edytowane przez Dune ; 11-12-2013 o 14:35 Powód: "czy pochylenie"

  3. #3

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za komentarz! Jeżeli choć próbowałeś zgadywać (i trafiałeś) w to co chciałem pokazać, to dla mnie już niewielki sukces Przemyślane pstrykanie dopiero zaczynam (baa...właściwie to 3tyg temu pierwszy raz wyłączyłem zielony program).
    To mój początek w myśleniu nad kadrami i zdaje sobie sprawę, że przede mną długa droga...ale wrzucam, nie przejmuje się ciszą i czekam na takie komentarze, bo bez tego nie dowiem się nad czym mam pracować i na czym się skupić (bo tak odbieram to forum, chce się tu czegoś nauczyć od lepszych, poprzez ich krytykę i oglądanie och zdjęć, nie chodzi tu przecież o to, żeby oglądać tylko te doskonałe zdjęcia i się nimi zachwycać)
    Raz jeszcze dzięki...wyjeżdżam teraz na tydzień do Paryża więc postaram się przywieźć jakąś lepszą, ciekawszą klatkę
    D610|Nikkor 24-70 2.8|Nikkor 85 1.8|Sigma 50 1.4|Tamron 70-300 4-5.6|
    Panasonic DMC-LX100|24-70|1.7-2.8|

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •