Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Domyślnie Czy Nikon blokuje baterie innych firm?

    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  2. #2

    Domyślnie

    It also makes it impossible to use Nikon batteries in third party battery grips.
    Ja mam prostą zasadę: jeśli Nikon produkuje potrzebne mi akcesorium, kupuję sprzęt Nikona. Jeśli nie, a produkuje je inna firma - kupuję akcesorium innej firmy.

    Same baterie jeszcze bym przebolał, ale grip do D3x00/D5x00? Dopiero z nim mój aparat zaczął dobrze leżeć w dłoni, nawet przy robieniu poziomych zdjęć - a nie mogę kupić gripa od Nikona, bo Nikon gripów do tych serii aparatów produkować nie chce! Grrr, najpierw Canon i Sony mnie do siebie zraziły, teraz Nikon zaczyna... skończy się na tym, że zamiast kupić D7200 czy D7300 (jak planowałem) przejdę na Pentaksa albo bezlusterkowce jakieś...

  3. #3

    Domyślnie

    Ciekawy temat, zwłaszcza wobec dzisiejszego zachowania sprzętu:
    Nikon D600 - grip Hahnel - aku: EN-EL15, blumax "EN-EL15"
    Fotografowałem już tym Nikonem z Blumaxem, a także z gripem.
    Nie było żadnych problemów.
    Po ostatniej sesji 10 dni temu zostawiłem sprzęt z przykręconym gripem i obu akumulatorami.
    Dzisiaj wyjmuję kamerę - całkowicie martwa, jakby obie baterie rozładowane.
    Wkładam do gripa paluszki AA - po kilkunastu sekundach oczekiwania podświetla się LCD. Robię parę zdjęć - "Err"...
    Zaczynam zgrzytać zębami. Wyłączam. Właczam. Err... Wyjmuję pamięć, wkładam - Err...
    W końcu odłączam obiektyw, naciskam spust bez obiektywu - wraca do normy, Err znika. Aparat działa z paluszkami w gripie.
    Czyżby... wykryto niefirmową baterię? Albo grip?
    Nikon D600, D7100,
    Nikkory: 28-80, 50 F:1.8D, 18-55 F:3.5-5.6 G II ED (DX), 80-200 F:2.8, Sigma 170-500 F:5-6.3D, Sigma 14 F:2.8 fish eye, Sigma 70-200 F:2.8 APO DG HSM, Tamron SP 10-24 F:3.5-4.5 DX, kilka zacnych manualnych stałek.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja po zaktualizowaniu softu a aparacie kuzynki nie zauważyłem aby nieoryginalny aku przestał działać... Tak więc jestem pewien, że to nie blokada Nikona, a źle podrobione aku.
    Z resztą tak samo jak w przypadku obiektywów Sigmy i AF przy LV... co Nikon coś zmieni, to szkła Sigmy (tylko Sigmy) przestają działać... wniosek - Sigma źle złamała działania szkieł przy LV.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Ja po zaktualizowaniu softu a aparacie kuzynki nie zauważyłem aby nieoryginalny aku przestał działać... Tak więc jestem pewien, że to nie blokada Nikona, a źle podrobione aku.
    Z resztą tak samo jak w przypadku obiektywów Sigmy i AF przy LV... co Nikon coś zmieni, to szkła Sigmy (tylko Sigmy) przestają działać... wniosek - Sigma źle złamała działania szkieł przy LV.
    A inni zaktualizowali i zauważyli. Tak więc są pewni, że to blokada Nikona.
    Zresztą (i bez reszty) tak samo, jak w przypadku obiektywów Sigmy i AF przy LV... co Sigma złamie działanie szkieł przy LV, Nikon coś zmienia i obiektywy przestają działać... wniosek - Nikon coś kombinuje przy obiektywach.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 10-12-2013 o 13:49 Powód: pis. ("z resztą")

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarkod Zobacz posta
    A inni zaktualizowali i zauważyli. Tak więc są pewni, że to blokada Nikona.
    a jak niby aparat rozpozna, czy to oryginalny akumulator, czy nie?
    W oryginalnym musi być coś, czego nie mają podróbki. Czyli są źle skopiowane. Czyli to wina akumulatorów, a nie aparatu. Tylko po prostu w nowym software aparatu umieszczono sekwencję sprawdzającą to coś w akumulatorze. Której do tej pory nie było. I z drugiej strony trudno siè dziwić, że Nikon zabezpiecza się przed używaniem podróbek. Przecież to dla niego wymierna strata
    Z resztą (i bez reszty) tak samo, jak w przypadku obiektywów Sigmy i AF przy LV... co Sigma złamie działanie szkieł przy LV, Nikon coś zmienia i obiektywy przestają działać... wniosek - Nikon coś kombinuje przy obiektywach.
    nie może kombinować z obiektywami, bo stare szkła by nie działały. Coś kombinuje z komunikacją aparat-obiektyw. I szkła Sigmy nie mogą się dogadać z aparatem. Bo źle odczytano/zhakowano protokół transmisji. Czy jak to tam się nazywa. I znowu chodzi o zyski, których nie ma. Bo jeżeli mogą wystąpić problemy, to amator może zaryzykować. Ale ktoś, kto zarabia aparatem, raczej nie. I kupi nikonowski obiektyw.

  7. #7

    Domyślnie

    Zadziwiające jest to, że mimo, że zmiana zaszła w nowych puszkach( aktualizacja softu), cały czas bez problemu współpracują ze starymi obiektywami firmowymi. Czyżby tak trudno było wyłuskać kod z tych szkieł, żeby dokładnie rozgryźć protokół ? Czyżby już dawno nikon miał zaszyte jakieś utrudnienia dla innych producentów ? Chyba teraz to nasilenie ma związek z tym, że zyski spadają a producenci niezależni już nie robią gorszych optycznie szkieł...
    DeSiedemSto

    Uzależniony od dźwięku migawki

  8. #8

    Domyślnie

    może to nawet nie są celowe utrudnienia, tylko teraz Nikon zaczął wykorzystywać jakąś informację zaszytą w obiektywie. Która wcześniej też była, ale nie była wykorzystywana. Tak jak napisałeś, ze względu na spadające zyski.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    a jak niby aparat rozpozna, czy to oryginalny akumulator, czy nie?
    W oryginalnym musi być coś, czego nie mają podróbki. Czyli są źle skopiowane. Czyli to wina akumulatorów, a nie aparatu. Tylko po prostu w nowym software aparatu umieszczono sekwencję sprawdzającą to coś w akumulatorze.
    Rozbierz akumulator, a zobaczysz układ elektroniczny na płytce drukowanej.
    Krzysztof Paszkiewicz

  10. #10

    Domyślnie

    Fuji s5 był zbudowany na Nikonie D200, a baterie Nikona (oryginalne) w nim nie działały.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •