Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Blenda mi się podniszczyła, klei się, da się zregenerować?

    Cześć!

    Blenda mi się skleja! Co na to poradzić? Próbowałem szukać w Googlach, ale znajduję tylko tematy związane z pastą do zębów :/

    Szczegóły: nie używałem jej ponad pół roku, nie przypominam sobie, żebym ją mokrą chował czy upaćkaną. Ma dwie strony - złotą i srebrną, obie się kleją, nie dość że do siebie, to jeszcze do pokrowca (normalnie jak plaster opatrunkowy do skóry, tak mocno, chociaż w dotyku nie czuć żeby się coś kleiło). Rozkleiłem to dziś "delikatnie", ale i tak w warstwach odblaskowych powstały ubytki. Da się coś z tym zrobić? Już nie chodzi mi o odnowienie powierzchni, bo to pewnie domowymi sposobami niewykonalne, ale może poradzicie coś na klejenie się materiału? Umyć go wodą i wysuszyć? Jakiś inny, bezpieczny preparat? Wolałbym nie pogorszyć sprawy...

  2. #2

    Domyślnie

    płynem do mycia naczyń w letniej wodzie spróbuj, ale jeśli ubytki są duże to nie wiem czy to ma sens większy...

  3. #3

    Domyślnie

    Jak nic nie pomoże, to naciągnij na tą blendę koc termiczny z apteki.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aries.mehehe Zobacz posta
    Da się coś z tym zrobić?
    Kupiłem kiedyś markową drogą blendę i po jakimś czasie miałem ten sam problem. Naprawiłem to w bardzo prosty sposób: złuszczyłem całą farbę z obu stron i mam teraz białą. Problem nigdy się nie powtórzył.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  5. #5

    Domyślnie

    Ubytki są takie, że mam placki nieco jaśniejszej farby (miejscami stała się lekko bardziej prześwitująca, ale nadal odbija). Koc ratunkowy chyba będzie zbyt "ostry", za twardo będzie odbijać światło. Spróbuję metody delikatnego mycia, a jak to nie pomoże, to zastosuję broń ostateczną Władcy Pixeli Biała blenda będzie chyba nawet lepsza niż srebrno-złota.

    Dzięki za wszystkie sugestie!

  6. #6

    Domyślnie

    Umycie wodą z detergentem i długie suszenie prawdopodobnie załatwiło sprawę. Zobaczymy za miesiąc jak ją wyjmę z pokrowca...

  7. #7

    Domyślnie

    jeśli długo masz zamiar ją trzymać złożoną (długo to 3-6 miesięcy) to możesz sypnąć odrobinę talku albo pudru.

    dobrze, że pomogło

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •