Close

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 103
  1. #21

    Domyślnie

    Jak nie masz serwera DNS, to nie możesz operować kwalifikowanymi nazwami domenowymi, tylko numerami IP, ewentualnie nazwami urządzeń (hostów). Tak mnie się zdawa przynajmniej. Skąd cokolwiek w Twojej sieci ma wiedzieć, co to jest localhost.local? Nawet, jeżeli pyta o to sam localhost.local. On siebie zna tylko pod nazwą hosta, którą mu nadałeś i pod adresem IP.
    Ostatnio edytowane przez Majek ; 21-12-2013 o 11:58

  2. #22

    Domyślnie

    Myślałem ze stworze sobie w
    "Usługach www - wirtualny host"
    na moim serwerze i w swojej sieci będę mógł z niej do testów korzystać

    Zarejestrowałem sie na MyDS Center lecz nie potrafię w
    "Usługa katalogowa - dołączyć do domeny"
    jest w ogóle to możliwe ?


    Czekam na aktywacje domeny, ta czerwona kropka to powinien ukazać się DynDNS aktywny,
    nie wiem dlaczego przy domenie juz dawno aktywnej gerard-fotos.de nie mam DNS-a,
    następnym krokiem bedzie zarejestruje certyfikat na https://www.startssl.com
    czy moje myślenie idzie w kierunku ciemności czy jasności ?


    Trzy noce mam nieprzespane i czuje ze to początek.
    Ostatnio edytowane przez .:Gerard:. ; 21-12-2013 o 16:43

  3. #23

    Domyślnie

    No i bym się nie doczekał, płaciłem jak za pakiet z "pro" a miałem "starter" bez DynDNS stronka już zadzwoniłem i za jakieś dwie godziny powinienem mieć pakiet PowerWeb Pro.

  4. #24

    Domyślnie

    ja się podłączę. ktoś potrafi mi wyjaśnić czym różnią się : 214se, 213j, 213, 214, 212j? bo rozumiem, że "+" maja możliwość rozszerzenia o moduły?
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  5. #25

    Domyślnie

    del
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 22-12-2013 o 00:10
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #26

    Domyślnie

    http://www.synology.com.pl/index.php tu są chyba wszystkie.
    Moduł DX213 ma powazny sens dopiero przy serii DS7xx i wyzej, bo wtedy można nimi rozszerzyć wolumen a więc migrować do RAID5. W serii DS2xx i DS4xx mogą być na nich stawiane tylko niezależne wolumeny. DX513 ma 5 zatok więc można też mozna by stowrzyć RAID5 nawet na DS2xx albo ds4xx, ale kosztuje tyle że pewnie mało kto kupi go do czegoś tańszego niż ds413+ albo ds713+
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siona Zobacz posta
    ja się podłączę. ktoś potrafi mi wyjaśnić czym różnią się : 214se, 213j, 213, 214, 212j? bo rozumiem, że "+" maja możliwość rozszerzenia o moduły?

    Tutaj mozesz wybrac poz. 1,2,3,4, wyświetlą sie wybrane modele - klikasz na "Wyświetl pełne dane techniczne" porownanie

  8. #28

    Domyślnie

    dzięki - znaleźć nie mogłem :/
    z tego porównania wynika mi, że 213j a potem dopiero 213+ - z tym, że 213j+dysk 4TB to mniej niż samo 213+ ...
    pytanie - w czym mnie będzie ograniczać ta tańsza konfiguracja praktycznie? chcę go uzywać w domu jak serwer backupu + 2 kamery + domowy NAS z multimediami. no jeszcze opcję DDNS chętnie wykorzystam jeśli radzi sobie z niepublicznym IP (port sobie przekieruję na routerze ale nie mam możliwości ustawienia tam DDNS ani bridgowania dalej - bo to urządzenie WiMAX, w którym nie mam dostępu do wszystkich ustawień).
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  9. #29

    Domyślnie

    @siona- ja nie pomogę bo sam dopiero powolutku to tego dochodzę ale na pewno ktoś z wiedza sie znajdzie, mam nadzieje bo i mi by się przydał Majek cos przysypia bo by pomógł

    Udało mi sie dodać dostawce ale jeszcze nie mogę dodać domeny, prawdopodobnie jest jeszcze nie aktywna, doczytałem ze pełna aktywacja trwa do 24 godz.

    Przypisanie nowego dostawcy do listy w DDNS
    - za pomocą programu WinSCP logujemy się (przez <SCP>, Port <22>, nazwa waszego synology mnie jest to <DISKSTATION>, użytkownik <root>, hasło <takie jak logujemy sie jako admin>
    - edytujemy /etc.defaults/ddns_provider.conf na samym dole listy dodajemy ( obrazek nr 2 ) w moim przypadku ścieżka poniżej:
    Kod:
    [Strato.com]
    modulepath=DynDNS
    queryurl=dyndns.strato.com/nic/update?hostname=__HOSTNAME__&myip=__MYIP__&system=dyndns&wildcard=NOCHG&mx=YourDomain.com
    - zapisujemy .


    przykład na obrazkach
    1

    2

  10. #30

    Domyślnie

    Gerard, chyba trochę przeceniasz moją wiedzę. Ja Synology bawię się od bardzo niedawna. A w zasadzie to już się nie bawię. Kupiłem NAS w bardzo konkretnym celu, skonfigurowałem go, chwilkę potestowałem, wstawiłem w środowisko produkcyjne i od dwóch tygodni już go praktycznie nie dotykałem. Także moja wiedza jest bardzo ograniczona. I w zasadzie nie dotknąłem konfiguracji funkcjonalności multimedialno - serwerowych, więc tutaj ciężko mi będzie cokolwiek pomóc.
    Jak masz jakiś problem, pytaj tutaj, jak znajdę wolną chwilkę, postaram się pomóc poszukać rozwiązania, tak nawet dla siebie, żeby się czegoś douczyć.

    A generalnie, to zerknijcie sobie na forum pronas.pl. To jest synology'owy odpowiednik Nikoniarzy (tylko tam Synology Polska partycypuje w prowadzeniu forum, organizuje konkursy, funduje nagrody i takie tam), sporo tam się można dowiedzieć. Tylko uwaga na sprzętowych onanistów i backupowych oszołomów.

    A tak wracając do to tematu DDNS, to ja się będę chciał tym w najbliższym czasie pobawić, bo może mi się to w domu przydać. Generalnie zastanawiam się, jak wygląda temat dostępu do urządzenia, które jest za NATem (czyli w lanowej części sieci). DDNS działa tak, że rejestruję się na stronie operatora realizującego usługi DDNS. Wybieram sobie domenę, np. majek.dyndns.org i podaję adres IP, pod którym fizycznie znajduje się urządzenie, na którym pracuje np. serwer WWW. Wtedy jak w przeglądarkę ktoś wpisze majek.dyndns.org, to przeglądarka wyśle zapytanie do serwera DNS jego usługodawcy (ISP), ten przekieruje ją do serwera dyndns.org, a tamten stwierdzi, że strona dostępna jest pod adresem IP, który wpisałem przy rejestracji konta i przekieruje na mojego NASa, dajmy na to. Problem zaczyna się wtedy, gdy to moje IP się zmienia. Bo np. mam Neostradę. Po to generalnie stosuje się dynamiczne DNSy. Bo przy stałym publicznym IP nie ma się co w takie rzeczy bawić. No właśnie, jak nam się zmieni IP, to nasze urządzenie musi o tym wiedzieć. Wtedy wysyła na serwer dyndns.org informację, że "heloł, to IP, co on je podał wcześniej, to już jest nieaktualne, teraz mam inne, takie: ..."
    I tu widzę pewien problem. Router wie, jakie ma zewnętrzne IP w danym momencie, na porcie WAN. Wszystkie urządzenia pracujące w sieci lokalnej LAN, wiedzą tylko, jakie mają IP w tej sieci lokalnej. Więc jak taki NAS będzie kolejnym urządzeniem za NAT, to on nawet nie będzie wiedział, że zewnętrzne IP się zmieniło i na tej podstawie nie będzie mógł wysłać informacji o zmianie IP do serwera dyndns.org. I przekierowanie nic tu nie dadzą. To router, w sensie brama, musi dbać o to, żeby na zewnątrz być widocznym pod znaną i zapamiętywalną nazwą i dopiero później zapytania przychodzące na tę nazwę przekierowywać na konkretne IP sieci LAN, pod którym dostępne są jakieś usługi, które chcemy wystawić na świat. Istnieje możliwość ustawienia tzw. strefy zdemilitaryzowanej (DMZ). POlega to na tym, że urządzenie podłączone do konkretnego gniazdka LAN w routerze nie podlega maskowaniu i translacji adresów sieciowych (NAT). Wtedy wpisując adres zewnętrzny routera (czy w postaci IP, czy w postaci nazwy kwalifikowanej), automatycznie zgłasza się urządzenie będące w DMZcie. Cały wic polega na tym, że funkcjonalność DMZtów posiadają dopiero routery z wyższej półki do zastosowań profesjonalnych. Ja sobie to w najbliższym czasie potestuje. Bo w routerze mam i DMZ i DDNSy, mam też DDNSy w obu NASach. Jak coś się ciekawego dowiem, podzielę się z Wami.

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •