Close

Strona 4 z 16 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 158

Wątek: Adobe CC

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    oczywiscie ze wspiera, bo przede wszystkim po to zostaly wymyslone. to jest realny problem.
    oczywiscie mozna zalozyc, ze placi sie z gory. no ale z tego co wiem to tam obowiazuje kontrakt roczny. myslalem ze zgarniaja cala kwote od razu.
    Nic nie jest pozamiatane. Zapłaciłem kartą prepaid i obciążył mi rachunek (jak powyżej) opłatą za miesiąc. A dalej: zgodnie z informacją wersja CC musi się co miesiąc łączyć z netem aby zweryfikować legalność instalacji. Jak się łatwo domyśleć sprawdza czy nastąpiła płatność. Jeżeli nie (podłączy się lub nie zweryfikuje pozytywnie) dezaktywuje Ci aplikacje. Nie wiem tylko czy od razu, czy po pewnym czasie (podejrzewam że do miesiąca max).
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Me_how Zobacz posta
    Nic nie jest pozamiatane. Zapłaciłem kartą prepaid i obciążył mi rachunek (jak powyżej) opłatą za miesiąc. A dalej: zgodnie z informacją wersja CC musi się co miesiąc łączyć z netem aby zweryfikować legalność instalacji. Jak się łatwo domyśleć sprawdza czy nastąpiła płatność. Jeżeli nie (podłączy się lub nie zweryfikuje pozytywnie) dezaktywuje Ci aplikacje. Nie wiem tylko czy od razu, czy po pewnym czasie (podejrzewam że do miesiąca max).

    no ale tym sposobem mozna (co nie znaczy ze powinno sie lub ze to pochwalam) obejsc zapis Adobe. w takim razie niech mnie ktos oswieci i pewnie nie tylko mnie - jest jakas forma "umowy" z adobe na rok czy to tylko gwarancja Adobe, ze przez rok nie zmieni ceny a czas korzystania - miesiac, dwa, osiem czy ile nam sie chce wybieramy sami?
    moze niech ktos odesle do jakiegos jasnego i zwartego regulaminu tego balaganu... bo odnosze wrazenie, ze kazdy sie na razie domysla a nie wie na pewno co i jak.

    doczytalem:

    Oferta obowiązuje w przypadku zakupów planu rocznego, który wymaga 12-miesięcznej umowy.

    w jaki sposob zawierana jest umowa, bo z pkt widzenia prawa, to chyba umowa winna miec forme, powinna byc jasno sprecyzowana co do postanowien i zaakceptowana podpisem. wiec o jakiej umowie mowimy?

    I dalej:

    Najlepsze ceny są dostępne w przypadku planów rocznych dotyczących całej usługi, pojedynczej aplikacji oraz usługi Creative Cloud dla zespołów. Te plany wymagają rocznego zobowiązania. Anulowanie planu rocznego po upływie pierwszych 30 dni wiąże się z dodatkową opłatą.
    Alternatywą jest skorzystanie z planu miesięcznego, który nie wymaga zobowiązania, ale ma wyższą cenę miesięczną. Wszystkie plany kupione w witrynie Adobe.com są rozliczane w cyklu miesięcznym.


    Nigdzie niestety nie ma w jaki sposob zamierzaja egzekwowac roczny plan i kiedy jest naliczna "kara".

    Ja przy tak precyzowanych warunkach korzystania z uslugi mialbym powazne watpliwosci... niech ktos, kto jest zainteresowany a jednoczesnie podziela watpliwosci napisze mail do adobe i niech w jakis sposob temat wyjasnia...
    Ostatnio edytowane przez R ; 27-11-2013 o 15:38

  3. #33

    Domyślnie

    Nie wiem jak można to obejść.
    1. Dokonując zakupu potwierdzasz, że zgadzasz się z warunkami. Które są takie (w skrócie):
    2. Umowa jest na rok z gwarancją utrzymania ceny przez Adobe
    3. W tym czasie zobowiązujesz się co miesiąc do zapłacenia kasy zgodnie z warunkami sprzedaży
    4. Co miesiąc aplikacja musi połączyć się z netem celem ... itd.

    Jedyne czym Adobe ryzykuje, to tym że zerwiesz umowę i przestaniesz płacić. Czy oprócz zablokowania aplikacji są jeszcze jakieś sankcje za zerwanie? Przyznam, że nie będąc tym zainteresowany - nie przeczytałem
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Me_how Zobacz posta
    Czy oprócz zablokowania aplikacji są jeszcze jakieś sankcje za zerwanie? Przyznam, że nie będąc tym zainteresowany - nie przeczytałem

    no ja uwazam, ze jesli sie do czegos zobowiazuje, to powinienem znac wszystkie warunki. mozna odwaznie zalozyc ze bedziesz w stanie placic przez rok... a jesli z jakiegos powodu nie? fajnie byloby miec swiadomosc na co sie godze "w razie czego".

    chocby taka sytuacja, ze ktos placi karta prepaid a pozniej jej nie zasila... ok, traci licencje, apka przestaje dzialac... no a co z pozostalymi miesiacami?

    jesli podpisuje umowe na tel kom. to maja moje dane, skladam podpis na umowie i wszystko jest jasne, jest pelna mozliwosc egzekucji tego do czego sie zobowiazuje, a jak tu?

    bo to jest wlasnie efekt nieczytania umow. fajnie bo tanio... ale jakim kosztem?

    czy ten plan roczny jest tylko zobowiazaniem jednostronnym adobe, ze nie zmieni ceny? czy 2-stronnym. a jesli 2, to na jakich konkretnych zasadach bo nigdzie nie znalazlem jasno sprecyzowanego regulaminu, poza FAQ na stronie, ktory akurat tej kwestii w ogole nie porusza.
    Ostatnio edytowane przez R ; 27-11-2013 o 15:44

  5. #35

    Domyślnie

    właśnie się dowiedziałem (na chacie Adoba), że istnieje tylko możliwość płatności kartą U mnie w firmie, to niestety nie przejdzie. Szzzzkodaaaaaa fotoszopik mi przejdzie przed nosem. buuuuuuuuuuuuuuuuu
    pozdrawiam
    Marcin
    http://www.tycipienka.pl/

  6. #36

    Domyślnie

    nieprawda... bo jest tez napisane na stronie adobe ze roczne subskrypcje platne z gory beda dostepne u sprzedawcow stacjonarnych, pewnie na zasadzie zakupu karteczki z jakims kodem. no ale pewnie (na pewno) nie dotyczy to tej promocji.

    oplata to male piki. nadal pozostaje kwestia uregulowania prawnego calego przedsiewziecia.

  7. #37

    Domyślnie

    Mnie interesuje jak zaksięgować fakturę od nich. Trzeba uzyskać NIP UE? Da się odpisać VAT? Dosyłają fakturę co miesiąc?
    Widać, że nie jest to promocja szyta dla firm.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #38

    Domyślnie

    no a czy faktura jest wystawiana co miesiac czy od razu za rok? nigdzie nie znalazlem ze promocja dot. firm, jest tylko slowo, ze adobe to potwierdzilo przez jakiegos konsultanta... to chyba troche za malo na pelna wiarygodnosc informacji...

    bo z tego co widze to dla malych firm sa zupelnie osobne subskrypcje.

  9. #39

    Domyślnie

    No cóż to pozostaje Ci przeczytać kompletne warunki umowy. Odnośnie zapoznawania się z warunkami: co do zasady się absolutnie zgadzam. Ale w praktyce wychodzę z założenia, że przy tak niewielkich zobowiązaniach szkoda mojego czasu.
    Nawiasem mówiąc; w tym przypadku za Adobe: "Jeżeli jednak w ciągu 30 dni od daty umowy zakup zostanie anulowany, nastąpi zwrot całej kwoty. W późniejszym czasie w przypadku anulowania członkostwa lub usunięcia stanowisk zostanie pobrana opłata w wysokości 50% pozostałego zobowiązania wynikającego z umowy. Aby anulować członkostwo, wystarczy skontaktować się z działem obsługi klienta."

    Jak zamierzają to wyegzekwować - nie mam pojęcia. Ale mogę z tym brakiem wiedzy żyć
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Me_how Zobacz posta
    Jak zamierzają to wyegzekwować - nie mam pojęcia. Ale mogę z tym brakiem wiedzy żyć
    bo najwazniejsze zeby minusy nie przeslonily nam plusow...

    ja jednak wole miec pewnosc. zanim sie do czegos zobowiaze na jakichkolwiek zasadach.

    zgodnie z prawem warunki umowy musza byc precyzyjne okreslone a nie dorozumiane.

Strona 4 z 16 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •