Close

Strona 14 z 16 PierwszyPierwszy ... 41213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 158

Wątek: Adobe CC

  1. #131

    Domyślnie

    Nie licencjonuje na firmę więc nie wiem, ale zakładam że może tak być. Sprzęt zamawiany przez internetowy AppleStoreOnline przychodzi z jednego z kilku centrów dystrybucyjnych, włąśnie z fakturą Irlandzką w przypadku EU. Nie zdziwiłbym się gdyby Adobe również w IR wystawiało faktury
    www.code.cm | MacBook 2016, Hero 5 Session, Nikon D4 + Samyang 14/2.8AE, N24/2.8D, N35/2D + di-GPS

  2. #132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sz@kal Zobacz posta
    A czy przypadkiem nie jest tak, że jeżeli otrzymasz fakturę z już naliczonym watem to będzie on opłacony w Irlandii? (tam faktura jest wystawiana) A wat powinien być naliczony w naszym kraju aby US się nie czepiał. Jeśli źle myślę to proszę mnie poprawić.
    nie, powinien być naliczony w Irlandii o ile Adobe ma tam siedzibę.
    jak ma w Berlinie, to w Niemczech itd.
    Ty go sobie odliczysz, bez problemu do tego Ci potrzebny NIP UE ( tzw dostawa wewnątrzwspólnowtowa )
    NIP UE tym się różni od NIP, że ma PL z przodu.

  3. #133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cichy70 Zobacz posta
    nie, powinien być naliczony w Irlandii o ile Adobe ma tam siedzibę.
    jak ma w Berlinie, to w Niemczech itd.
    Ty go sobie odliczysz, bez problemu do tego Ci potrzebny NIP UE ( tzw dostawa wewnątrzwspólnowtowa )
    NIP UE tym się różni od NIP, że ma PL z przodu.
    Adobe wystawia fakturę z zerową stawką VAT czyli na kwotę netto. Formalnie rzecz biorąc należy teraz samemu naliczyć sobie dodatkowo ten podatek a następnie odliczyć. Czyli nic więcej się nie płaci. Ale w deklaracji należy te operacje wykazać.

    Tyle w kwesti dostaw wewnątrz UE.

    Pozdro
    Wiesiek

  4. #134

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Adobe wystawia fakturę z zerową stawką VAT czyli na kwotę netto. Formalnie rzecz biorąc należy teraz samemu naliczyć sobie dodatkowo ten podatek a następnie odliczyć. Czyli nic więcej się nie płaci. Ale w deklaracji należy te operacje wykazać.

    Tyle w kwesti dostaw wewnątrz UE.

    Pozdro
    Wiesiek
    dobrze mówisz.
    tak też jest prawidłowo.
    z tym, że z tego co pamiętam podatek naliczony przez siebie musisz zapłacić "od razu" a odliczysz sobie po jakimś czasie.
    więc niby na zero, ale i tak w plecy na płynności.
    chyba, że coś się zmieniło.
    ps
    nie wiem jak adobe wystawia faktury bo brałem subskrypcję na siebie.
    Ostatnio edytowane przez cichy70 ; 11-07-2016 o 16:08

  5. #135

    Domyślnie

    Tylko, że Wy w tym momencie mówicie o Vatowcach. Osoba będąca "nieVatowcem" ma trochę inaczej.
    12 14 28 35 85

  6. #136

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sz@kal Zobacz posta
    Tylko, że Wy w tym momencie mówicie o Vatowcach. Osoba będąca "nieVatowcem" ma trochę inaczej.
    Czy osoba będąca "nieVatowcem" może mieć NIP-EU?
    FF (Fuji + Fuji)

  7. #137

    Domyślnie

    Chyba może mieć, ale po co?
    Podając NIP-EU, dostajesz fakturę z VAT 0% i musisz naliczyć polskie 23%. A nie możesz już go odliczyć. Wyjdzie na to samo, tylko więcej roboty. A jeśli towar pochodzi z kraju, który ma niższą stawkę VAT, to jeszcze się dopłaci.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #138

    Domyślnie

    @Merde nie może mieć NIP-eu stąd moje pytania, bo gdzieś wyczytałem, że trzeba podać NIP-eu kupując na firmę. Ale po tym co piszecie widzę, że jednak mogę podać po prostu nasz "zwykły" NIP i otrzymać normalną fakturę, nic nie kombinować i bez problemu ją księgować. Dzięki za odpowiedzi!
    Ostatnio edytowane przez Sz@kal ; 16-07-2016 o 14:48
    12 14 28 35 85

  9. #139

    Domyślnie

    Głupie pytanie ale, gdzie Lightroom CC pod OSX trzyma zaimportowane zdjecia(RAW)+informacje o tym jak je wywołałem?

    Jedyna ścieżka jaką udało mi się ustalić w ustawianiach to:
    http://twitter.com/kaefpe/status/762...299392/photo/1

    ale pliki tutaj wydają się zbyt małe jak na kilka sporych raw które zaimportowałem..
    www.code.cm | MacBook 2016, Hero 5 Session, Nikon D4 + Samyang 14/2.8AE, N24/2.8D, N35/2D + di-GPS

  10. #140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaefpe Zobacz posta
    Głupie pytanie ale, gdzie Lightroom CC pod OSX trzyma zaimportowane zdjecia(RAW)+informacje o tym jak je wywołałem?
    LR trzyma te informacje oddzielnie: RAWy tam, gdzie je dałeś przy imporcie (możesz je albo zatrzymać tam gdzie są podczas importu, albo gdzieś je przemieścić, np. na jakiś zewnętrzny dysk), a informację o obróbce w tym, co nazywa się Catalog (ścieżkę do niego ustalasz sam, albo godzisz się na defaultową, którą LR proponuje).

    Gdzie trzymasz RAWy, albo co się z nimi stało podczas importu (gdzie je skopiowałeś lub przeniosłeś) powinieneś sam wiedzieć, ścieżkę do Catalog znajdziesz w Catalog Settings (Library > Edit > Cat Set > [zakładka] General).

    Jak pomimo tego dalej nie wiesz gdzie są RAWy, kliknij na obrazek prawym (może masz to na macu) i wybierz albo Go to folder in Library, albo Show in Finder. Jeśli sobie to ustawisz, LR w widoku Grid jako opcję możxe wyśietlać nazwę folderu w jakim siedzi zdjęćie.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 07-08-2016 o 17:42
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 14 z 16 PierwszyPierwszy ... 41213141516 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •