Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Sylwia

  1. #1

    Domyślnie Sylwia


  2. #2

    Domyślnie

    No powiedzcie coś :P

  3. #3

    Domyślnie

    Nie ma co mówić. Lipa z obróbka, lipa ze światłem i lipa z kadrem.
    Lurk moar, wyciągaj wnioski i stosuj w swoich zdjęciach.

    Dodam że lewy policzek patrząc na zdjęcie zlał się z szyja i nieciekawie to wygląda.
    Ostatnio edytowane przez swider ; 18-11-2013 o 21:37 Powód: Łączenie.
    Nikon D5100 | Nikkor 18-55 VR f/3,5-5,6 G | Nikkor 35 f/1,8 G
    Zabawa w RAW'ki - też weź udział!

  4. #4

    Domyślnie

    Ciezko wyciagnac wnioski z komentaza "-lipa, bo tak". Co jest nie tak ze swiatlem, co jest nie tak z obrobka? Kadr mi się akurat podoba, ale rozumiem, że to sprawa indywidualna.
    Prosze o krytyke konstruktywna.

  5. #5

    Domyślnie

    Kadr do niczego, a to dlaczego? Jest on ciężki, jestem wręcz pewien, że nawet nie myślałeś o nim podczas robienia tego zdjęcia, ścięta góra głowy, albo tniesz niżej, albo nie tniesz wgl. Jeśli nie masz jeszcze rozbudowanej świadomości kadrowej, to przed wciśnięciem spustu migawki warto poświęcić tą sekundę na przeanalizowanie tego co w kadrze chcemy mieć, czego nie, a przede wszystkim co możemy ciąć, a co czasami musimy uciąć, bo zmusza nas do tego sytuacja.
    Dalej drążąc temat kadru możemy powoływać się na to dlaczego tak centralnie, dlaczego nie wąsko, ani szeroko, a tak pomiędzy itd.
    Ale ja chciałbym poruszyć jeszcze kwestię perspektywy, nad którą też nie zapanowałeś. Fotografujesz osobę z owalną twarzą i zlewasz jej brodę z tarzą, fotografujesz z naprzeciwka, żeby jeszcze bardziej uwydatnić to z czym powinieneś walczyć i próbować ukryć, zmniejszyć ten efekt.
    Nie podoba mi się też to jak zapanowałeś nad światłem, dało ono nie przyjemne cienie, tak jakbyś w studio ustawił softa na wysokości twarzy modelki z boku, ja tego nie kupuję, bo masz pół twarzy w cieniu, przez co lewe oko modelki wygląda dość dziwnie i sztucznie, o ile nie próbowałeś go rozjaśnić w PP.
    Co do samego PP to wizja autora, więc co do tego nie będę się wypowiadał, niektórzy lubią zdjęcia mdłe, inni normalni, jeszcze inni kontrastowe, wolna wola

    Pozdrawiam:
    MP
    D90 || N18-105 || N35 2.0D || N50 1.4D || J135 3.5

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki M-P za uwagi.

    Spróbuję poprawić te kwestie przy następnej okazji.

  7. #7

    Domyślnie

    Szafki kuchenne nie są najlepszym tłem. Ciemno i przecięte oczy oprawką okularów. Jestem na nie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 6868 Zobacz posta
    Szafki kuchenne nie są najlepszym tłem.
    Stuletnia dębowa komoda....

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dino1984 Zobacz posta
    Stuletnia dębowa komoda....
    ... co nie zmienia faktu, ze tak przedstawiona (czyt. przysłonięta jakąś postacią) zle wyglada

  10. #10

    Domyślnie

    Próbuję dalej z obróbką... Faktycznie wsadzanie tam na siłę białej warstwy nie dało spodziewanego efektu "zmiękczenia" kolorów. Tutaj próba z mapą gradientów.

    Wypowiedzcie się proszę.

    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 18-11-2013 o 22:06 Powód: rozmiar zdjęć

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •