Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie d5100 zdjęcia wychodzą jakieś nijakie:/

    Witam. Dzisiaj miałem okazję bawić się dwoma d5100 jeden mój drugi koleżanki, która sobie właśnie kupiła i jestem zaskoczony, bo robiłem zdjęcia przy identycznych warunkach, tym samym rzeczom oraz identyczne ustawienia i z jej aparatu kolory, ostrość była idealna miała ten kontrast to życie, a u mnie po prostu zdjęcia jakby żółte i świeciły się rzeczy, albo twarz. Już kiedyś zastanawiało mnie, dlaczego te zdjęcia jakieś dziwne są, ale widocznie ten typ tak ma, ale po dzisiejszym stwierdzam, że jednak można robić super foty tym aparatem;/ Co może być przyczyną takiej różnicy zdjęć? Dodam jeszcze, że celując w dany punkt ustawialiśmy taką samą przysłonę i migawkę, a histogram u niej pokazywał 0 natomiast u mnie + 3,4 kreski;/ dopiero musiałem zmienić czas, aby pokazywał też 0 skąd ta różnica i w jakości zdjęć i światłomierzu?

  2. #2

    Domyślnie

    Przyczyną na 90% jest operator aparatu.

    Czy jesteś pewien że ustawienia były jednakowe ??
    tryb pomiaru światła
    Picture Control
    korekta ekspozycji
    jasność wyświetlacza
    ADL
    Balans bieli
    Przestrzeń barw
    ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    zresetuj aparat, będziesz miał takie same zdjęcia
    Naucz się czytać

  4. #4

    Domyślnie

    Możesz wrzucić tutaj te zdjęcia z obu puszek? Ważne, aby exif był zachowany.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  5. #5

    Domyślnie

    Operatorem aparatu bylem ja, wiec jak wytlumaczyc to, ze jednym robie idealne zdjecia, a drugim do kitu? Gdzie takie same modele, takie same szkla, nawet przekladalem szkla, sadzac, ze wina lezy po ich stronie, ale efekt taki sam. Powtarzam aparaty mialy identyczne ustawiania Picture Cobrol,ekspozycje,iso, AWB, jasnosc wyswietlacza itp itd:-\

  6. #6

    Domyślnie

    Wrzuć dwa identyczne kadry z obu puszek to coś poradzimy, jasność wyświetlacza nie ma nic do zdjęcia ;p
    a Picture control można łatwo edytować, więc np. jeden tryb SD nie musi być równy drugiemu SD w drugiej puszce choć tak samo się nazywają.
    „Wszyscy mają prawo do szczęścia ale nie wszyscy mają szczęście do prawa."

  7. #7

    Domyślnie

    Bez przykładowych zdjęć dyskusja nie ma sensu. Na razie wiemy, że nie ogarniasz aparatu.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG
    Przyczyną na 90% jest operator aparatu.
    Nie na 90 ale na... 99%.

    Cytat Zamieszczone przez Jakub365
    Operatorem aparatu bylem ja, wiec jak wytlumaczyc to, ze jednym robie idealne zdjecia, a drugim do kitu? Gdzie takie same modele, takie same szkla, nawet przekladalem szkla, sadzac, ze wina lezy po ich stronie, ale efekt taki sam. Powtarzam aparaty mialy identyczne ustawiania Picture Cobrol,ekspozycje,iso, AWB, jasnosc wyswietlacza itp itd:-\
    Ja zaś jestem gotów założyć się, że obydwa aparaty nie mają identycznych ustawień. Sprawdź dokładnie wszystkie ustawienia a zobaczysz, że mam rację...
    Nikon

  9. #9

    Domyślnie

    A ja myślę jednak, że jeśli wiesz co to czas, przysłona, iso i ogniskowa obiektywu to znaczy że ogarniasz aparat.
    ..
    Jeśli mógłbym Cie prosić to zrób prosty test, oczywiście wszystkie ustawienia obydwu aparatów muszą być takie same ( czas, przysłona obiektywu, iso, ogniskowa obiektywu,pomiar swiatła, balans bieli, ust w picture cotrol) ustaw aparaty obok siebie wycelowane w ten sam kadr ( nie zapomnij o takich samych ogniskowych ob) ustaw aparaty na tryb A następnie ustaw przysłone np na f:5.6 i obserwuj jaki czas naświetlania podadzą poszczególne aparaty. Jeśli różny to masz do kalibracji w serwisie pomiar światła, jeśli czasy będą takie same a zdjęcia nadal będą sie różnić kolorami, odcieniami to masz do kalibracji WB w aparacie. Produkcja aparatu nie polega tylko na wykalibrowaniu AF, kalibrują także pomiar światła i balans bieli zanim aparat opuści fabrykę...

    Acha, miło będzie jak dostaniemy linki do pobrania zdjęć z tych puszek...
    Nikon....No more ever

    moje gnioty

  10. #10

    Domyślnie

    Niestety, nie mam jak pokazac zrobionych zdjec, bo zostaly usuwane, jak wspomnialem, kolezanka kupila sobie pierwsze lustro, wiec chcieliamy sobie porownac, sprawdzic AF itd. Jak wspomnialem wyzej na 100%wszystkie ustawiebia byly identyczne, sprawdzalwm nawet 3-4 raazy, bo rowniez pomyslalem od razu o tym, ze musi byc cos inaczej, ale niestety nie bylo. Kolezanki aparat powiedzmy przy ustawieniach iso 320,przyslona 8, czas 300, histogram pokazywal 0 natomiast u mnie +3 musialem zwiekszyc migawke do ok 400, aby pokazal rowniez 0(sa to orientacyjne podane liczby, nie pamietam dokladnie jakich czasow uzywalismy, ale przyslona na pewno byla 8 ) Malo tego, przy powiekszeniu z jej aparatu zdjecia byly bardzoiej ostre u mnie delikatne mydlo:-\
    Ostatnio edytowane przez Jakub365 ; 12-11-2013 o 18:41

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •