Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32
  1. #21
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    473

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Co Ty opowiadasz...
    Po pierwsze: jeden aparat i jeden obiektyw - raczej nie zostaną zakwestionowane, jak kupisz dwie puszki i sześć obiektywów to jest spora szansa, że ktoś się przyczepi.
    Owszem, ale przy kreatywności urzędników skarbowych, którzy najmniejsze uchybienie kwalifikują jako próbę unikania opodatkowania, to radziłbym ostrożność. Wmówisz urzędasowi, że będąc ślusarzem robisz dokumentację wyrobów szkłem 80-400?


    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Druga sprawa: jeśli to jest działalność jednoosobowa, to wszystko co się zamortyzowało można z niej wycofać bez żadnych opłat (protokół wycofania z użytkowania po prostu) i sprzedać jako osoba prywatna. Skąd ten pomysł z kasą fiskalną?...
    Owszem jest taka możliwość. Ale przy sprzedaży firma - osoba fiz musi być nabite na kasę i o tym przypadku pisałem. I warto o tym przypominać, bo potem może być problem nie do odkręcenia.
    Poza tym w linkowanym wątku z naszego forum, pisałem jeszcze o jednym sposobie.
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    Możesz kupić sprzęt foto na jaki Cię stać. Tak samo biurko, komputer, samochód.
    Przestań chrzanić i czytaj dokładnie pytanie.

    Nie chodzi o sam zakup, bo nikt nikomu nie zabrania wydawania własnych pieniędzy.
    Chodzi o wciągnięcie w koszta i rozliczenie VATu. A to można zrobić tylko ze sprzętem powiązanym z działalnością.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Przestań chrzanić i czytaj dokładnie pytanie.

    Nie chodzi o sam zakup, bo nikt nikomu nie zabrania wydawania własnych pieniędzy.
    Chodzi o wciągnięcie w koszta i rozliczenie VATu. A to można zrobić tylko ze sprzętem powiązanym z działalnością.
    Też nie chrzań panie, bo wystarczy jedna faktura na której sprzedasz komuś usługę foto albo dowód w postaci wykonanych tym sprzętem zdjęć do swojej strony albo swojego sklepu internetowego i to wystarczy.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  4. #24

    Domyślnie

    Najlepiej wystąpię o interpretację do naczelnika US. Ciekawe co odpowie. Ciekawi mnie czym kieruje się urzędnik kwestionujący zakup danego obiektywu. Przecież raczej się nie zna a jak już podejmuje jakąś urzędową decyzje to musi się powołać na jakiś paragraf. Może biegłego ale ja nie wiem czy za odliczenie VAT w kwocie raptem 1,5 kZł , gdzie niektóre firmy mają zwroty że lepiej nie mówić, będzie robił aferę?
    Dziękuję wszystkim za info w tej sprawie. Myślę mocno bo zakup raczej na początku maja a VATu szkoda.

  5. #25

    Domyślnie

    Jeśli nie wystąpisz o zwrot tylko zostawisz go (VAT) na poczet przyszłych naliczeń, to nikt nawet pytać nie będzie.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrstac Zobacz posta
    Owszem, ale przy kreatywności urzędników skarbowych, którzy najmniejsze uchybienie kwalifikują jako próbę unikania opodatkowania, to radziłbym ostrożność. Wmówisz urzędasowi, że będąc ślusarzem robisz dokumentację wyrobów szkłem 80-400?

    Pójdzie do urzędu i dopisze sobie PKD jakie mu się podoba i będzie mógł kupić nawet tomograf komputerowy za milion.
    DG to jest działalność, która nie gwarantuje zysku i podatnik może próbować szczęścia w różnych branżach jeśli go na to stać. Może kupić prywatnie czołg T-72, który pali 100 l na 100km i wciagnac do na ewidencję środków trwałych i odliczać paliwo.
    Mogę kupić studio fotograficzne za 100 tyś. i wpisać sobie odpowiednie PKD nie robiąc żadnego zlecenia, bo nie mam klientów i będzie to moją stratą.

  7. #27

    Domyślnie

    Oczywiscie nie chcialbym zwrotu VATu tylko pomniejszony na przyszlosc. A tak na marginesie, jakie PKD, zwykla fotografia? Szukalem w klasyfikacji dzialanosci i funkcjonuja dwa rozne katalogi PKD 2004 czy 2007?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukasio Zobacz posta
    Oczywiscie nie chcialbym zwrotu VATu tylko pomniejszony na przyszlosc. A tak na marginesie, jakie PKD, zwykla fotografia? Szukalem w klasyfikacji dzialanosci i funkcjonuja dwa rozne katalogi PKD 2004 czy 2007?
    Aktualnie obowiązuje PKD 2007.
    74.20.Z - Działalność fotograficzna
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #29
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Wieliczka
    Posty
    186

    Domyślnie

    Panowie i Panie szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie:
    - czy kupując sprzęt foto na firmę (wartość sprzętu 2500,00zł brutto ) i finansując ten zakup kredytem (raty 0%) mam prawo natychmiast jednorazowo zamortyzować zakupiony sprzęt i odliczyć cały VAT pomimo zakupu na kredyt?
    Pytałem dwóch księgowych i jeden twierdzi, że można w załości - drugi, że nie można tego uczynić. Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?

    P.s.
    Znalazłem artykuł który jakoś wyjaśnia tą kwestię http://www.srodkitrwale.pl/artykul,1...nansowano.html - ale artykuł ten jest ze stycznia 2014 roku i nie wiem czy to dalej aktualna wykładnia - zatory płatnicze ble, ble, ble...

    Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    A po co chcesz to amortyzować? Poniżej 3500 zł netto możesz po prostu wpisać w koszty bez zakładania ŚT. Przy kwocie powyżej musi to być ŚT, ale możesz go jednorazowo zamortyzować jako małe przedsiębiorstwo.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •