Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Czy jest jakis laptop z lepsza matryca niz MacBook Pro z ekranem Retina?

    Poszukuje laptopa z jak najlepsza matryca, z szerokim katem widzenia, dobrym odwzorowaniem kolorow i duza rozdzielczoscia. Czy mozecie powiedziec jaki laptop ma najlepsza matryce?
    Po przeszukaniu internetu wyglada na to, ze nie ma nic lepszego niz MacBook Pro z ekranem Retina.
    Czy mozecie polecic cos lepszego?

  2. #2

    Domyślnie

    Dell Precision M4800 (15.6") lub M6800 (17.3") - jest to bezpośredni konkurent MacBook Pro.
    M4800 jest dostępny z matrycą IGZO QHD+ (3200x1800)
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Wielkie dzieki za odpowiedz. Konfiguracja tego Dell'a wyglada bardzo ciekawie.
    Wlasnie o taki sprzet mi chodzilo. Ciekawe jak wyglada faktyczny czas pracy na baterii. Z doswiadczenia wiem, ze MacBooki sa swietne w tym aspekcie.
    Apple dodatkowo wygrywa tutaj dizajnem.
    Ostatnio edytowane przez 1ukas ; 08-11-2013 o 15:53

  4. #4

    Domyślnie

    Co do baterii - to zależy jak bardzo obciążysz komputer i ile dysków będzie w komputerze.
    Znajomy ma M6800 z 4 dyskami i przy pełnym obciążeniu bateria pada w ok 30 minut, a ile może wytrzymać max - nie wiem, bo nie korzysta z niego do rozrywki tylko do pracy.

    Co do wyglądu - niech się jabłko schowa. Precision jest w niemal niezmienionym wyglądzie od czasu wprowadzenia tej serii na rynek. To nie komputer zaprojektowany do ładnego wyglądania na meblach, a do być jak najbardziej praktycznym... niestety prostokąty nie są "trendy".

    Ale wygląd to kwestia indywidualna.

    A... i nie jest to komputer do grania... szczególnie ten z Quadro na pokładzie. Karta nie najlepiej wypada w grach.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 08-11-2013 o 16:04
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Sony Vaio Pro 13 (11) ma matrycę IPS. oraz bodajże Lenovo Helix - szukałem coś 2 w 1 - ekran dotykowy, można złożyć i mieć tablet.
    Jacek
    -------------------------------------------------------
    D850+D810 /N24-120/N70-200/N85 1.4/ N16-35 / N28

  6. #6

    Domyślnie

    Lenovo YOGA PRO 2, spełnia wszystkie założenia a i wygląda znacznie lepiej niz jabłko.

  7. #7

    Domyślnie

    Samsung serii NP9xx 13,3 ma IPS uznany za jeden z lepszych ekranów w laptopach, a w modelach 2014 serii 9 i ACTIV ma tez z podwyzszoną rozdzielczością - no i 1.2 kg i 8-11 h na baterii.

  8. #8

    Domyślnie

    Bierz jabłko, nie zawiedziesz się, no chyba, że do serca bierzesz sobie opinie applefobów i wszelkiej maści hejterów, których w Sieci pełno (żeby nie było - nie odnoszę się w żaden sposób do Szanownych Przedpiśców).

    Mówię to w oparciu o swoje doświadczenie z 3 zupełnie różnych perspektyw - fotografa amatora, muzyka i programisty . Pamiętaj, że Retina to nie tylko wysoka rozdzielczość - to również wsparcie dla niej ze strony systemu i oprogramowania. Co jeszcze - MacBooki Pro mają najbardziej wystrzałowy gładzik ever (pracowałem na przeróżnej maści laptopach, i naprawdę - deklasuje konkurencję); jeśli system operacyjny nie przypadnie Ci do gustu - śmiało możesz zainstalować Windows 7/8/8.1 jako samodzielny bądź na maszynie wirtualnej, bądź w roli jednej i drugiej (da się).

    Wady: standardowo jest tylko 1 rok gwarancji - można (odpłatnie) przedłużyć ją do 3. Brak wbudowanego napędu CD/DVD (ja np. korzystam z niego jakieś 2-3x w roku, ale potrzeby są różne).
    Ostatnio edytowane przez argasek ; 15-11-2013 o 15:48

  9. #9

    Domyślnie

    Mam podobne zdanie do Argasek, sam na codzień nie użytkuje MacBooka Pro albo Powerbooka g4 który pracuje jeszcze na PowerPC. Przy obróbce zdjęc przy CS3 może nie jest championem ale daje rade, ale jakoś matrycy jest genialna, miałem do czynienia w wieloma matrycami w laptopach jak i w Monitorach LCD. Sam raz się przekonałem jak po obróbce zdjęcia na Monitorze Samsunga z dość dobrym kontrastem, wrzuciłem zdjęcie na Maca i zobaczyłem ile ma niedociągnięć

    Jeżeli miałbym fundusze i wybór między Maciem a resztą wziąłbym Maca

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za porady. Mam w domu kilka laptopów, między innymi MacBooka Pro ale starszą wersję bez retiny i porównaniu do innych laptopów matryca i tak wygrywa. Pozatym wykonanie jest świetne. Chyba zdecyduję się na MacBooka z retiną.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •