Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie SB 700- maksymalna moc lampy 1/32

    Witam,

    dopiero zaczynam ze zdalnym błyskaniem i testowałem sobie różnice w poziomie mocy lampy ustawiając ją odpowiednio od najmniejszej 1/128.... niestety gdy zszedłem do 1/16 i niżej to lampa już nie daje światła (niby błyska ale jakby bez mocy).

    W czym jest problem?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    D750 | N50 f/1.8 | N85 f/1.8 | N18-35 | N70-200 f/2.8

  2. #2

    Domyślnie

    Po zmianie baterii lub naładowaniu akumulatorów taki sam efekt ?

  3. #3

    Domyślnie

    Sugeruję sprawdzić ustawienia: lampa na aparat, tryb M (i lampa i aparat), wyłączony tryb synchronizacji z krótkimi czasami, czas np. 1/125, przysłona np.11, i po kolei robić zdjęcia tego samego miejsca z różnymi poziomami mocy lampy (schodząc w dół). Dzięki temu można będzie sprawdzić, czy poziom mocy w lampie się zmienia (czyli czy lampa jest sprawna).

  4. #4

    Domyślnie

    Panowie,

    niestety zmiana baterii nie pomogła

    sprawdziłem ustawienia manualne lampy zamontowanej na aparacie: jeśli jest podpięta to wszystko jest OK- zwiększa moc zgodnie z ustawieniami.

    Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale podam więcej szczegółów jak wyzwalam lampę zdalnie:
    za pomocą lampy wbudowanej i w trybie lampy Remote zmieniam na SU4 ponieważ w Advanced nie mam możliwości ustawienia manualnie mocy.
    Dziś jeszcze zauważyłem, że gdy schodzę do 1/16 i niżej to lampa przy tym "niby" błysku wydaje taki dziwny głos...jakby pustego błysku/przedbłysku...
    D750 | N50 f/1.8 | N85 f/1.8 | N18-35 | N70-200 f/2.8

  5. #5

    Domyślnie

    sprawdziłem ustawienia manualne lampy zamontowanej na aparacie: jeśli jest podpięta to wszystko jest OK- zwiększa moc zgodnie z ustawieniami.
    Czyli lampa jest ok

    Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale podam więcej szczegółów jak wyzwalam lampę zdalnie:
    za pomocą lampy wbudowanej i w trybie lampy Remote zmieniam na SU4 ponieważ w Advanced nie mam możliwości ustawienia manualnie mocy.

    Czy lampa wbudowana jest w trybie M? Jeśli nie, to lampa zdalna w trybie "prosta fotocela" (SU4) błyska natychmiast po zobaczeniu pierwszego błysku z serii błysków sterujących CLS (gdy wbudowana w trybie sterownika), albo w momencie błysku pomiarowego (wbudowana w iTTL, dla uproszczenia zakładam, że "redukcja czerwonych oczu" jest wyłączona-bo to jest jeszcze jeden błysk). Jeśli moc zdalnej jest duża, to błysk jest długi, i ma szansę "załapać się" na klatkę, jeśli moc zdalnej jest mała, to błysk jest bardzo krótki i nie zdąży naświetlić klatki - błyski sterujące CLS następują przed otwarciem migawki, i wtedy błyska zdalna.
    Rozwiązanie: doczytać sposób działania CLS (instrukcja aparatu), lub ustawić wbudowaną w M (wyłączona redukcja czerwonych oczu), minimalna moc + zdalna w SU4.
    Generalnie rozwiązanie jest w instrukcjach do Twojego aparatu i lampy...
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 03-11-2013 o 16:05

  6. #6

    Domyślnie

    dziękuję za porady- jutro dokładnie to przetestuję.

    r_m chciałbym żebyś wiedział, że moim pierwszym krokiem nie było napisanie posta na forum kolejny raz przeczytałem instrukcję od lampy ale faktycznie nie wróciłem do instrukcji aparatu Szukałem też w necie ale nic ciekawego nie znalazłem.
    D750 | N50 f/1.8 | N85 f/1.8 | N18-35 | N70-200 f/2.8

  7. #7

    Domyślnie

    niestety z przyczyn zawodowych dopiero dziś miałem okazję sprawdzić lampę ponownie.
    Po Waszych radach ustawiłem lampę wbudowaną na tryb manualny z minimalną mocą i lampa zewnętrzna wyzwala w całym przedziale mocy

    Jeszcze raz wielkie dzięki!
    D750 | N50 f/1.8 | N85 f/1.8 | N18-35 | N70-200 f/2.8

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •