Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40
  1. #31

    Domyślnie

    Obejrzałem film z zaciekawieniem,ale jak dla mnie nie wniósł on nic nowego. Liczyłem na więcej sztuczek i trików jak chociaż ta przykładowa fota z wykorzystaniem kieliszka i ekranu telewizora.
    Początkujący w tej dziedzinie fotografii poza skrótowym omówieniem sposobów uzyskiwania fotografii w zakresie makro też się niewiele dowiedzą,a bardziej zaawansowani mogą się z lekka uśmiechnąć.
    Dodatkowo początkujący mogą nabrać przekonania,że jedynym słusznym wyborem jest obiektyw Tokiny. Zabrakło tu choćby słowa o obiektywach Sigmy czy Tamrona. Brakło też informacji,że owa Tokina
    nie ze wszystkimi korpusami będzie miała AF,oraz,że bardzo mocno zmienia swoje wymiary. Przy fotografowaniu roślin,czy nieruchomych przedmiotów to nie przeszkadza,ale może powodować spłoszenie
    owada,którego cierpliwie się „podchodziło”.Takie wychwalanie zalet jednego,ą wytykanie wad drugiego i używanie określeń „dziewczęcy”oraz „stalowa rura zalana betonem” pachnie mi trochę
    kryptoreklamą,zwłaszcza,że z tych testowych zdjęć zamieszczonych na blogu niewiele wynika. Pierwsze słyszę,aby układ VR poprawiał ostrość w wyniku ruchu obiektywu wzdłuż osi optycznej,od tego
    jest raczej układ AF,a ten realizowany przy pomocy silnika wbudowanego w obiektyw Nikkora będzie bardziej precyzyjny. Drugą sprawa to jest sens używania AF w tego typu fotografii. Ja używam go
    tylko do szybkiego przeostrzenia przy zmianie planów,podobnie jak wyłączam VR przy dużych zbliżeniach czy kiedy aparat jest stabilny.Tego Nikkora 105 makroVR mam chyba od ośmiu lat i jakoś nie
    zauważyłem wymienialnych w filmie wad. Być może kraj produkcji ma tu znaczenie,bo spotyka się czasem w sieci narzekania, głównie na aberracje w obiektywach wyprodukowanych w Chinach. To jest
    duży minus dla Nikona,że nie potrafi utrzymać wysokiej kontroli technicznej w produktach klasy „pro”,których produkcje przeniesiono poza granice Japonii. Jednak na podstawie być może wadliwej sztuki
    nie odważyłbym się głosić poglądu,że to jest słaby obiektyw.Po tego typu filmikach oczekiwałbym pełnego i profesjonalnego przekazu bo inaczej to jest to tylko opowiadanie swoich wrażeń,często przy okazji
    obnażające braki w wiedzy.

  2. #32

    Domyślnie

    fajnie się to ogląda, jedyne zastrzeżenie to całkowita negacja soczewek "makro"
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #33

    Domyślnie

    Dla mnie jednym z argumentów przy zakupie obiektywów Tokiny, nie Nikkora był malutki napis -"made in Japan".
    ~"~

  4. #34

    Domyślnie

    Czyli juz nawet cena przestaje byc wyznacznikiem jakosc, wiekszosc firm bazuje na wyrobionej swojej marce z dalekiej przeszlosci. Czytam czesto to forum i normalnie rece opadaja jak sobie z nami Nikon poczynia.
    Dobry czas dla mniej znanych firm, szansa aby wykoszystac sytuacje monopolistycznych firm i sie wybic.
    A tak wracajac do filmu swietnie sie was oglada. Ja tez mysle ze za bardzo pojechaliscie po Nikonie 105. Mysle ze raczej na dzisiejsze czasy to ciagle czolowka z top listy tego typow szkiel.
    Pozdrawiam
    D800 N50f/1.4D N14-24-70-300 SB-910

  5. #35

    Domyślnie

    czy używacie może do swoich reportaży ślubnych szkieł macro jako zamienniki portretówek ?
    Ostatnio edytowane przez avatarr ; 06-01-2014 o 14:17
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  6. #36

    Domyślnie

    Dobre pytanie na które też chętnie poznam odpowiedź Miałem okazję używać N85 1.8G i D oraz N105 VR w potrecie i o dziwo nie mogę sie jeszcze zdecydować... Pasuje mi 105mm i możliwość ciasnego portretu poprzez bliższą odległość min.ostrzenia. W N85 natomiast bokeh jest lepszy... w jakim sensie lepszy?To już indywidualna kwestia na tyle, że obecnie przebolałbym nawet to F3 w ciasnym portrecie dla szkła makro niż 1.8 w N85. Po plenerze na świeżym powietrzu i próbach w mini-studio-domowym skłaniałbym się spokojnie do 105mm a wybór mamy jeszcze w S105/T100.
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  7. #37

    Domyślnie

    testy optycznych wskazują na innego zwycięzcę niż omawiana w filmiku Tokina. Zdjęcia zdjęciami a testy testami. Na dwoje babka wróżyła.
    .........

  8. #38
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2012
    Miasto
    Strzelce Opolskie
    Posty
    9

    Domyślnie

    Pytanie odnośnie Tokiny 100 2.8 macro- na obudowie jest skala od 2.8 do 32. Podpinając ten obiektyw do Nikona moge zdjęcia robić tylko przy ustawieniu 32. Gdy na obiektywie ustawie 2.8 albo inną wartość prócz 32 w wizjerze pokazuje mi się komunikat fEE. czy to normalnie? Też tak macie? bede wdzięczny za jakies informacje!

  9. #39

    Domyślnie

    Normalne, na obiektywie ustawiasz f32 a przeslona sterujesz kólkiem w aparacie. Jak chcesz koniecznie sterowac przeslona na obiektywie musisz przestawic w tryb M
    .

  10. #40

    Domyślnie

    Można też w menu wybrać sterowanie przysłona za pomocą pierścienia na obiektywie. Będzie wtedy działała też automatyka czasu,tylko nie wiem czy wszystkie korpusy Nikona maja taka mozliwość.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •