Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Tablet graficzny jaki?

    Witam
    Obecnie obrabiam zdjęcia w Photoshop oraz Capture NX2, oczywiście korzystam z myszki. Precyzja obróbki zdjęć myszka jest dla mnie mecząca, więc przymierzam się do zakupu tabletu. Mój budżet to ok. 1400 zł. Jaki tablet w tej cenie byście polecili?
    Obróbka jest na MAC.
    Z góry dzięki
    pozdr.
    Michał

  2. #2
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Wacom PTH451, PTH651.

    I tematow o tabletach juz mamy z 500, niech ktos to polaczy.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za informacje, rzeczywiście niżej w wątku pisałeś o tym modelu. Teraz tylko muszę się zastanowić czy wersje większą czy mniejszą. Pracuje na dwóch monitorach imac 27 i do tego używam Eizo 24.

  4. #4

    Domyślnie

    mam PTK-640 Intous 4 - i oprócz szybkiego "wypisywania" końcówek piórka nie mam na co narzekać - dla mnie bomba. Udało mi się go zakupić w zestawie z Lightroom 3 jak jeszcze LR kosztował ponad 1200 zł - więc biorąc pod uwagę że sprzęt + software kosztował bodajże 1500 to wyszło że któreś z tych dwóch miałem za 300

  5. #5

    Domyślnie

    No ja jedynie sie zastanawiam nad rozmiarem, czy warto dokładać kasy na PTH651, niestety nie mam okazji "pomacać".

  6. #6

    Domyślnie

    IMHO warto. Ten mniejszy ma aktywną przestrzeń wielkości pocztówki. Ja mam olbrzyma L (i starego Intuosa 2 M)i pluję sobie w brodę, że taki rozmiar kupiłem, bo stale zmniejszam przestrzeń do mniej więcej M-ki. I właśnie ten rozmiar najbardziej mi odpowiada. Zresztą taki jest polecany przez znanego fotografa Moose'a Petersona: http://www.youtube.com/watch?v=-ztO0ajKDC4

  7. #7

    Domyślnie

    Tutaj się rozpisałem na temat wyboru modelu tabletu, wielkości itd. - link. Teraz Wacom wypuścił nowe modele, ale niewiele się zmieniło. Do Twoich zastosowań Wacom Intuos Pro rozmiar M.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieki za pomoc, po przeczytaniu postów zdecydowałem się na PTH651.

    Jeszcze raz wszystkim dzięki.

    Pozdr.
    Michał

  9. #9

    Domyślnie

    To teraz jeszcze tylko pozostaje odpowiedzieć sobie na pytanie jak się pozbyć tych koszmarnych niebieskich kółeczek przy każdym kliknięciu i będzie w ogóle bajka
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Czyli Windows... Panel sterowania - piórko/urządzenia wskazujące - gesty szybkie ruchy do wyłączenia.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •