Close

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 129
  1. #1

    Domyślnie D600 czy D800 proszę o pomoc

    Witam
    Powoli myślę o zmianie aparatu. Moim faworytem był doskonały D800. Jednak po przeczytaniu w ostatnim czasie masy artykułów moja uwaga skupiła się na D600. Fotografuję głównie śluby. Zastanawiam się czy faktycznie potrzebny mi jest D800 (oczywiście mówię tu o mojej pracy). Nie chce generalizować, że te dwa aparaty to to samo, bo jednak jest między nimi różnica.

    To co dla mnie jest jednym z ważniejszych rzeczy to czułość. Obydwa aparaty mają taką samą tak więc tu nie ma problemu. Szybkość i precyzja AF. Tu prosiłbym użytkowników o wypowiedzenie się bo chciałbym wiedzieć czy D600 również radzi sobie z tym zagadnieniem dobrze. WB wygląda podobnie. Szczególnie ciekawią mnie dwa tryby Auto. W mojej d300 jednak WB nie był tak bardzo precyzyjny. Tu proszę o informacje, ponieważ to dość ważny aspekt w mojej pracy. Trochę martwią mnie 39 pól AF dość ciasno skupionych w środku kadru (pytanie do użytkowników czy jest to uciążliwe, czy może "da się z tym żyć" Ostatnie z pytań które nasuwa mi się na myśl to czy używanie aparatu (chodzi mi o przycisku na korpusie) jest wygodne. Mój d300 jest bardziej podobny do d800 z którego jestem bardzo zadowolony. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś rzeczy które mógł by mi podpowiedzieć to proszę o informację. Proszę o wypowiedz tylko użytkowników, który używają lub używali tego sprzętu.
    Proszę również o nie pisanie że d800 jest lepszy od d600 (bo niewątpliwie jest) lecz moje pytanie to czy opłaca się kupować d800 ponieważ jak mi się wydaje wystarczy d600. Proszę utwierdzić mnie w tych przekonaniach lub je rozwiać.

    PS. Nie interesują mnie argumenty, że aparat posiada przycisk Auto, lub że jest za mały i nie wygląda profesjonalnie. Nie kupuje aparatu dla lansu.

  2. #2

    Domyślnie

    Na plus d600 przemawia mniejsza matryca, a co za tym idzie, mniejsze pliki. W d800 12-bit skompresowany bezstratnie RAW to średnio 30-45 MB. Przy ślubach za każdym razem będziesz przynosić do obróbki dziesiątki GB danych, które trzeba obrobić i zmagazynować.

  3. #3

    Domyślnie

    Święta racja. Zapomniałem napisać że matryca 24 wystarczy w zupełności. Także tu + w kierunku D600.

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Wszystkim, którzy nie wiedzą czego potrzebują odradzam D800 (i tym bardziej D800E).
    Kup D610.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Ehhh..... nie napisałem że nie wiem czego potrzebuje. Wiem doskonale jakie parametry są mi potrzebne. Moje pytanie które zadałem to jak sprawdzają się te aparaty w praktyce ślubnej. Czy jest sens inwestować w D800.

  6. #6

    Domyślnie

    Pomyśl, czy nie wystarczy D700?
    ISO takie samo, niezauważalnie tylko mniejsza rozpiętość tonalna, RAWy po 15MB. Jedyna wada to gumy... Ale w D800 też pewnie będzie.
    Zapomniałbym - D700 odpada jeśli kręcisz filmy.
    tedd
    D cośtam + stos szkła, metalu i innego badziewia
    www.fotopodhale.net

  7. #7

    Domyślnie

    Tak wiem, brałem D700 pod uwagę ponieważ to genialny sprzęt, ale.....
    Jedynie w sprzedaży mamy używki, które są w większości dość zajechane i tego się boję, że aparat po krótkim czasie będzie do generalnego remontu. Poza tym z tego co czytałem D600 lepiej odwzorowuje WB w stosunku do D700 i parę innych rzeczy jest tam poprawione.

  8. #8

    Domyślnie

    Gdyby nie paprochy w d600, nie kupiłbym d800...Obecnie przymierzyłbym się do d610- oczywiście dopiero, gdy już pobędzie troszkę na rynku i żadne "bonusy" się nie objawią
    D700 nie obronił się mi już przed laty, gdy pojawił się na rynku- za zbyt małą rozpiętość tonalną i kolorki - a teraz to tylko ew. na jakieś budżetowe zapasowe body, ale wybrałbym na to raczej coś ze współczesnych dx...
    Marek

    Zakon Fuji

  9. #9

    Domyślnie

    Jeżeli masz dobry sprzęt do obróbki i dużo miejsca na przechowywanie plików to d800 - ewentualnie jeśli masz pieniążki na sprzęt, jeżeli obecny jest średni. Jeżeli nie chcesz lądować kasy w kompa to d600 z ta matrycą jest idealny. Miałem trochę podobny dylemat. Zrezygnowałem gdy podliczylem co musiałbym dokupić do d800 i teraz cieszę się z możliwości d600 dla mnie af w d600 jest wystarczająco dobry żeby zrobić ślub. Boczne są skupione w środku, ale idzie się przyzwyczaić - i tak zawsze uzywalem środkowego ...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tedd Zobacz posta
    Pomyśl, czy nie wystarczy D700?
    ISO takie samo, niezauważalnie tylko mniejsza rozpiętość tonalna,
    He?

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •