Close

Strona 1403 z 1914 PierwszyPierwszy ... 403903130313531393140114021403140414051413145315031903 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14 021 do 14 030 z 19131
  1. #14021

    Domyślnie

    No to Cię pocieszę. Info było z wywiadu z inżynierami Nikona na imaging-resource, ale teraz jeszcze raz zajrzałem do tego wywiadu i jest tam mały update: "So I asked the Nikon engineers what in fact they did to enable F-mount lenses to work on the Z-series bodies, and the unsurprising answer was that the cameras simply refrain from using contrast-detect AF when an F-mount lens is mounted. They just use phase detect AF (PDAF) exclusively with F-mount optics. [Update 9/7/18: Nikon engineers have now reached out to us and let us know that this initial answer was misinterpreted by us. The actual answer is that "both Phase and Contrast-Detect AF are in fact used when attaching an F-mount lens to the Z series cameras via the Mount Adapter FTZ." Stay tuned, as we will further clarify this and pen more in further articles and on the review pages."

  2. #14022
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    No to Cię pocieszę. Info było z wywiadu z inżynierami Nikona na imaging-resource, ale teraz jeszcze raz zajrzałem do tego wywiadu i jest tam mały update: "So I asked the Nikon engineers what in fact they did to enable F-mount lenses to work on the Z-series bodies, and the unsurprising answer was that the cameras simply refrain from using contrast-detect AF when an F-mount lens is mounted. They just use phase detect AF (PDAF) exclusively with F-mount optics. [Update 9/7/18: Nikon engineers have now reached out to us and let us know that this initial answer was misinterpreted by us. The actual answer is that "both Phase and Contrast-Detect AF are in fact used when attaching an F-mount lens to the Z series cameras via the Mount Adapter FTZ." Stay tuned, as we will further clarify this and pen more in further articles and on the review pages."
    No to mnie kolega uspokoil... Bede spal spokojnie

    Z kolei na temat Sony. Chodzila mi po glowie przesiadka z Fuji na Sony. Poczatkowo wybor padl na A7III i dwa zoomy 16-35 F4 i 24-70 F4. Jednak chcac rozwijac dalej ta idee brakuje mi w tym systemie stalek takie jakie sa w Nikon F, AF-S 20/24/28/35/50/85 1.8G oraz ich wersje 1.4G. Pomijam fakt ze fajne zoomy f2.8 u Sony kosztuja majatek i sa ciezkie.

  3. #14023

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Trudno Ci dogodzić. Kup Canona.
    Czemu Canona?
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  4. #14024

    Domyślnie

    Ma lzejsze 400 2.8

  5. #14025

    Domyślnie

    Od... 500?
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  6. #14026

    Domyślnie

    @cz4rnuch

    ale nie ma do Kwanona ciemnych jak d... Samyangów po 1500.

  7. #14027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Czemu Canona?
    bo system canona ma szybki af... eos m3+ 22 f2.0

    Ostatnio edytowane przez nordwind ; 18-09-2018 o 23:13

  8. #14028
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Zaznaczyłem, że piszę o obiektywach z AFem. Niestety przelotki z Nikona na Sony działają znacznie gorzej niż te z Canona.
    Ale oferują AF. Mam na myśli AF-S 35/1.8 FX.

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Odwrotnie. Ze szkłami F przez przelotkę działają czujniki PDAF, ale nie ma "podostrzania" kontrastem. Różnica polega, chyba, na tym, że przez przelotkę Sigmy, jak rozumiem można wybrać jedną z opcji, a w Nikonie takiego wyboru nie ma. Czyli prawdopodobnie działa to tak jak w lustrzankach, aparat ostrzy fazą i na tym poprzestaje.
    piszesz jakbyś uważał AF fazowy za gorszy. Ale AF kontrastu się nie nadaje do focenia obiektów w ruchu.

  9. #14029

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Od... 500?
    Od Sony oczywiście. Tutaj nie oftopujemy <<klik>>

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ale oferują AF. Mam na myśli AF-S 35/1.8 FX.
    Pisałeś też o opcji manualnej. Poza tym już tłumaczyłem. Przelotka z Nikona do Sony oferuje pseudo AF. Nie ma sensu tego polecać do Sony skoro szkieł Canona jest cała masa, czasami są tańsze i działają o niebo lepiej.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    piszesz jakbyś uważał AF fazowy za gorszy. Ale AF kontrastu się nie nadaje do focenia obiektów w ruchu.
    I gdzie ja niby piszę, że fazowy jest gorszy od kontrastu? Jeśli już to wspominam o AFie hybrydowym, który łączy najlepsze z obu światów czyli szybkość fazowego z precyzją kontrastu. No, ale dopisałem potem, że (przynajmniej na dzień dzisiejszy) przez przelotkę FTZ działa hybrydowy.

  10. #14030
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cześć. Czy używacie adaptera pod lampę z MIS na ISO aby używać systemowych lamp Nikona? Są dostępne za nieco ponad 100 pln z przeniesieniem TTL. Jak to faktycznie się sprawuje?

    Dzięki

Strona 1403 z 1914 PierwszyPierwszy ... 403903130313531393140114021403140414051413145315031903 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •