Close

Strona 1442 z 1914 PierwszyPierwszy ... 44294213421392143214401441144214431444145214921542 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14 411 do 14 420 z 19131
  1. #14411

    Domyślnie

    Jak to? Nie kupujesz Z jutro? Tyle stron postów, tyle świadomości, tyle Internetu - nie?
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  2. #14412

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Jak to? Nie kupujesz Z jutro?
    Chętnie, ale w systemie Zet ponoć używa się szkiełek eF a mnie z eFów ostała się jeno Sigma 17-50, która nie dość, że niekoszerna to jeszcze taka prawie pocket instamaticowa

  3. #14413

    Domyślnie

    Brawężysz, Marcinie. Jako cz4rnuch zapodaj przekręt nigeryjski, a będzie Cię stać na szkła koszerne...
    - I nie tylko - z obawą dodał Wojtek.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  4. #14414

    Domyślnie

    Czy ktoś może mnie poratować? Sony A7II, robię zdjęcia - wszystko działa. Zakładam lampę błyskową, robi zdjęcie dopiero po ok. 2 sek. trzymania przycisku migawki, za każdym razem. Wyłączam lampę, zdjęcia robi natychmiast. Lampa naładowana, przycisk test odpala ją raz za razem. Nie jest to wina stopki lampy, próba odpalenia jej sterownikiem radiowym daje mi to samo opóźnienie. Wczoraj wszystko działało, dzisiaj coś musiałem nacisnąć. Ma ktoś pomysł?
    A7III

  5. #14415

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychoo_ Zobacz posta
    Czy ktoś może mnie poratować? Sony A7II, robię zdjęcia - wszystko działa. Zakładam lampę błyskową, robi zdjęcie dopiero po ok. 2 sek. trzymania przycisku migawki, za każdym razem. Wyłączam lampę, zdjęcia robi natychmiast. Lampa naładowana, przycisk test odpala ją raz za razem. Nie jest to wina stopki lampy, próba odpalenia jej sterownikiem radiowym daje mi to samo opóźnienie. Wczoraj wszystko działało, dzisiaj coś musiałem nacisnąć. Ma ktoś pomysł?
    Z jakim obiektywem?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #14416

    Domyślnie

    Techart LM-EA7. Pomógł reset do ustawień fabrycznych aparatu. Nie mam pojęcia co mogło się przestawić. Ale teraz działa poprawnie.
    A7III

  7. #14417

    Domyślnie

    Ten adapter jakoś znośnie działa?

  8. #14418

    Domyślnie

    Tak, ale jest to narzędzie, którego trzeba się nauczyć. Działa mniej więcej jak AF w lustrzance sprzed 15 lat. Na środkowym ok, im dalej od środkowego tym gorzej choć nadal znośnie, AF-C jest teoretycznie i raczej do wolno poruszających się obiektów. Generalni ostrzyć trzeba na coś kontrastowego, albo dobrze oświetlonego. Twarz musi wypełniać przynajmniej 10% kadru, żeby ostrzenie na oko się udało. Nie wyostrzy na poziomą linię, ale to wina Sony. Rozkład GO jest różny. Obiekt, na który ostrzysz jest faktycznie ostry, ale wielkość obszaru ostrego przed i za nie są takie same. I to tyle z wad.
    Ostrzy całkiem szybko. Dziecko na huśtawce zawisa na ułamek sekundy w skrajnym położeniu i to wystarczy, żeby zrobić ostre zdjęcie np. Cyclopem. Robi zdjęcia tam, gdzie focus peaking zawodzi i nie pokazuje obrysu, bo światło nie takie. Zrobisz zdjęcie w pomieszczeniu z lampą na np. ISO200. Sam podbije sobie ISO do np. 10 000, wyostrzy, ale zdjęcie będzie już na ISO200 odpowiednio doświetlone lampą.
    Spacer z rodziną, robię kilkadziesiąt zdjęć bez męczenia się i nieostre będą tylko pojedyncze klatki, gdzie ktoś testował AF-C.
    Adapter nie przyda się, jeżeli fotografujesz sceny statyczne i masz czas na rozłożenie statywu, wyostrzenie ręczne i sprawdzenie na powiększeniu czy jest ok. W pozostałych przypadkach polecam.
    A7III

  9. #14419

    Domyślnie

    Zaintrygowałeś mnie tym AF z Cyclopa.
    Tematu nigdy nie drążyłem, więc spytam wprost: jakie są działające AFowe adaptery "manual (np. Leica M, M42) -> Sony FE"?
    Ten Techart i coś jeszcze?
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  10. #14420
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2015
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    122

    Domyślnie

    Mam taki dylemat. Zapowiadają świąteczną wyprzedaż Sony. Mowa coś o -30% na a7II. I tak się zastanawiam czy się nie skusić na tą puszkę, czy poczekać z 6-8 miesięcy i kupić docelową a7III. Chciałbym póki co jakąś pełną klatkę Sony z jasną stałką do trudnych oświetleniowo zadań, gdzie nie chcę błyskać tj. kościół zimą. Z resztą komfortowo bym się czuł mając jeszcze jedną puszkę awaryjnie w razie czego, dlatego taka myśl czy nie kupić w najbliższym czasie a7II. Czy może radzicie kupić a7 biorąc pod uwagę, że przyszłościowo przejdę na najnowszą wersję w tej serii, czy kupić mk2 i liczyć, że przed kilka lat będzie wystarczająca i nie będę miał potrzeby wymieniać na wyższy model? Swoją drogą trzy małe puszki z przyspawanymi różnymi ogniskowymi w plecaku to było by dla mnie na plus, zamiast przepinek. Jako były Canoniarz i Nikoniarz już nie chcę wracać do tych systemów, a napewno nie chcę luster, dlatego te propozycje nie wchodzą w grę.
    instagram xt2+16,23,35,56

Strona 1442 z 1914 PierwszyPierwszy ... 44294213421392143214401441144214431444145214921542 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •